بیانیه حزب کارگزاران سازندگی ایران در مورد اعتراضات اخیر

حزب کارگزاران سازندگی ایران در خصوص اعتراضات اخیر به قتل مهسا امینی در کلانتری امنیت اخلاقی تهران بیانیه ای منتشر کرد.

به نام خدا

حادثه تلخ درگذشت مهسا امینی زن جوان ایرانی موجی از اندوه و خشم را در بین ایرانیان برانگیخت. غم و خشمی که در اثر اعمال سیاست‌های نادرست و اعمال نادرست قوانین در حال افزایش است، ناشی از انسداد سیاسی، بی‌اعتبار کردن نهادهای قدرت و ناامیدی از روش‌های مسالمت‌آمیز در تأثیرگذاری بر نحوه حکومت حاکمان است.

بی شک در زمان هرج و مرج و بی ثباتی، جریانات و نیروهای بیگانه با اهداف متفاوت، آتش اعتراضات و جهت گیری مطلوب خود را شعله ور می سازند و این امر ضرورت عقلانیت و دعوت به صلح را به وظیفه ای بزرگ بر عهده عقلا، ملی و دلسوزان تبدیل می کند. جریان ها .

حزب کارگزاران سازندگی ایران ضمن ابراز تاسف و نگرانی از حوادث سه هفته گذشته، ضمن تسلیت و همدردی با خانواده مرحوم محصی امینی و همه آسیب دیدگان حوادث اخیر، خواهان آرامش و عقلانیت است.

حق اعتراض به قوانین، مقررات، سیاست‌ها و عملکرد مقامات و نهادهای رسمی کشور از جمله حقوقی است که در قانون اساسی و آرمان‌های ملی ایرانیان اعطا شده است که باید از سوی مسئولان به رسمیت شناخته شود. دولت موظف است محیط امن و مناسبی را برای ابراز تظاهرات مسالمت آمیز ایجاد کند، امنیت تظاهرکنندگان را تامین کند و سازوکارهایی را برای استفاده از اعتراضات به منظور بهبود و اصلاح امور بیابد.

شکی نیست که خشونت از هر جهت محکوم و محکوم است و اجتناب از آن کاملاً ضروری است. نیاز به خویشتن داری در مورد نهادها و سازمان هایی که ابزار خشونت بیشتر در دست دارند، بیشتر مشهود است. پلیس به عنوان یک نهاد امنیتی و بر اساس وظایف حرفه ای خود باید با دلسوزی و مسئولیت پذیری اوضاع را کنترل کند و در این راه هیچ خشونتی را نمی توان پذیرفت. معترضان نیز باید بدانند که آسیب رساندن به اموال عمومی و برخورد خشونت آمیز با مقامات انتظامی و امنیتی نتیجه ای ندارد و تنها منجر به خشونت بیشتر می شود.

نهاد دانشگاه به عنوان یکی از ارکان اصلی جامعه مدنی در قرن اخیر، در کنار احزاب سیاسی، اتحادیه ها، نهادهای مدنی و مطبوعات مستقل، همواره در خط مقدم مطالبات جامعه از دولت بوده است. ، مسئول حل مسالمت آمیز بحران ها بود. قرار است دولت از اعتراضات دانشجویی نهایت استفاده را ببرد تا شرایط را بهبود بخشد و به هیچ نهاد و سازمانی اجازه هتک حرمت و شکستن حریم دانشگاه را ندهد. حوادثی که در دانشگاه های کشور به ویژه دانشگاه صنعتی شریف رخ داد با هیچ توجیهی قابل قبول نیست و باید برای دلجویی از دانشجویان دستگیر شده و آزادی آنان اقدامات فوری و مساعد صورت گیرد.

در این راستا کمیته سیاسی حزب را موظف کرد که سازوکاری را در خصوص نحوه شنیدن صداها و پیام‌های تظاهرکنندگان، طبقه‌بندی و هدف‌گذاری اعتراض‌ها و نحوه استفاده از آن در شرایط فعلی و اساسی تهیه و به مقامات ارائه کند. سیاست های کشور

همچنین کمیته اجتماعی حزب موظف شد با دعوت از کارشناسان عالی رتبه دانشگاهی در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به بررسی و ریشه یابی اعتراضات اخیر و انتشار نتایج آن با هدف بهبود روندها و سیاست های کلی با استفاده از حاکمان و مردم بپردازد. .

حزب کارگزاران سازندگی ایران در پایان ضمن دعوت همگان به آرامش و پرهیز از خشونت و تاکید بر ضرورت تفاهم از طریق گفت‌وگو، یادآوری می‌کند که بازگشت به اعتدال در سیاست ورزشی و حکمرانی، میراث ماندگار آیت‌الله فقید است. هاشمی رفسنجانی که می تواند راه حلی برای عبور از بحران ها و وقفه های دولت و ملت باشد.

اگر اصلاح خواست، من قادر نیستم و توفیقی جز به وسیله خدا نیست، بر او توکل کردم و بر او توکل کردم و بر او توکل کردم (8) اینهد 8.

16 اکتبر 1401

حزب کارگزاران ساختمانی در ایران

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما