بیانیه فدراسیون فوتبال در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی

فدراسیون فوتبال در خصوص برخی موارد مطرح شده در خصوص تصمیم تیم ملی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، برخی شایعات در مورد انتخابات مربوط به کادر فنی تیم ملی ایران منتشر شد، شایعاتی مطرح شد که منجر به صدور بیانیه ای در این خصوص شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

پس از انتشار مطلبی در یک روزنامه غیرورزشی و تفسیر نادرست از مواضع و بیانات مقام معظم رهبری در حمایت از انقلاب اسلامی و تمجید از مربیان داخلی، لازم است مواردی برای شفاف سازی مواضع فوتبالی اعلام شود. اتحادیه و بیانیه ای از ابهام پیرامون تیم.

ماموریت فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران تلاش برای آماده سازی و حضور تیمی قدرتمند، منسجم و ارزشمند در رقابت های جام جهانی است که بتواند باعث رضایت، سربلندی و شادی ملت بزرگ ایران، جوانان و نوجوانان شود. علاقه مند به فوتبال در عرصه های بین المللی.

این در حالی است که تفسیر بی ربط یکی از روزنامه های سیاسی از بیانات معظم له با تیتر نادرست و مشکوک، فضای نامناسبی را در اطراف تیم ملی ایران و فدراسیون فوتبال ایجاد کرده است.

تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم استقلال سازمان ها و شایستگی و اجرای امور اجرایی توسط صاحب نظران هر حوزه که بی شک فدراسیون جهانی است، نشان از درک نادرست داده ها و توصیه های ارائه شده دارد.

متأسفانه این مقاله نیز مصداق تضعیف دفتر مقام معظم رهبری است، در حالی که انتشار پست اینستاگرامی مقام معظم رهبری هیچ ارتباطی به شرایط و مسائل مربوط به تیم ملی فوتبال ایران و تصور نادرست ندارد. حواشی منتشر شده توسط این روزنامه باعث انحراف افکار عمومی و واکنش ها شد که نادرست است.

بر این اساس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری در زمینه سربلندی و حضور پررنگ نمایندگان ورزش ایران اسلامی در میادین بین المللی و همچنین به انجام وظایف و مسئولیت های خود عمل می کند. همانطور که به عنوان سعادت و رضایت فرزندان ایران بزرگوار اسلامی تنها در راستای منافع و مصالح ملی است. در مورد وضعیت تیم ملی نیز با استقلال کامل تصمیم خود را می گیرد و طبق وظایف خود عمل می کند و هیچ گونه مداخله سیاسی و غیرورزشی در این گونه امور تخصصی که در حیطه شرایط خاص محسوب می شود وجود نخواهد داشت. وظایف مسئولان فدراسیون و تاکید بر استقلال کامل فدراسیون در زمینه تصمیم گیری در خصوص شرایط تیم ملی و نقش حمایتی دولت محترم در حمایت از فدراسیون در آماده سازی تیم ملی.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما