“بیایید با خشونت شروع کنیم”: مستند جدید راجر استون روز قبل از انتخابات را نشان می دهد | سی ان ان سیاست


واشنگتن
CNN

یک روز قبل از انتخابات 2020، راجر استون، جمهوری خواه قدیمی و متحد دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، به یک گروه فیلمبرداری مستند گفت که علاقه ای به انتظار برای شمارش آرا واقعی قبل از به چالش کشیدن نتایج انتخابات ندارد.

بر اساس تصاویری که گروه مستند دانمارکی ارائه کرده و CNN به دست آورده است، استون می‌گوید: «F**k رای دهید، بیایید به خشونت ادامه دهیم».

این کلیپ یکی از چندین کلیپ به دست آمده توسط CNN است که فیلمسازان همچنین با کمیته منتخب مجلس نمایندگان برای بررسی حمله 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره ایالات متحده به اشتراک گذاشته اند. سازندگان فیلم به سی‌ان‌ان گفتند که پس از آن که رئیس کمیته، نماینده دموکرات می‌سی‌سی‌پی، بنی تامپسون، نماینده دموکرات از می‌سی‌سی‌پی، یک احضاریه ویدئویی را امضا کرد که حدود دو ماه پیش به فیلمسازان در کپنهاگ تحویل داده شد، به توافق رسیدند تا برخی از کلیپ‌ها را با کمیته به اشتراک بگذارند.

این دو کارگردان، کریستوفر گلبراندسن و فردریک مارپل، استون را برای بخش هایی از حدود سه سال برای مستند خود دنبال کردند.

فیلم به اشتراک گذاشته شده با کمیته ممکن است در جلسه استماع آینده این هفته ادغام شود. نماینده کمیته، جیمی راسکین، نماینده دموکرات از مریلند، در آخر هفته به طور علنی پیشنهاد کرد که کمیته باید اطلاعات بیشتری درباره رابطه بین استون و گروه‌های تندرو داخلی و همچنین تلاش‌ها برای حفظ ترامپ در قدرت پس از حمله مداوم به کنگره آمریکا افشا کند. تهدیدی برای دموکراسی

راسکین در تگزاس تریبون در پاسخ به سوالی درباره ارتباط احتمالی استون با شورش های کنگره گفت: “در تماس باشید.”

راسکین گفت: “این کسی است که فکر می کنم دیده است اوضاع به کجا می رود.”

در مصاحبه ای اختصاصی با دان لمون از CNN، سازندگان فیلم گفتند که کمیته به نظر می رسد به ویدیوهایی که بر رابطه استون با کاخ سفید و همچنین روابط ادعایی او با سوگند نگهبانان و پسران مغرور تمرکز می کند، علاقه مند هستند. سازندگان فیلم گفتند که نتوانستند ارتباطی بین استون، آن گروه ها و کاخ سفید برقرار کنند.

اعضای سوگند نگهبانان و پسران مغرور با اتهامات متعددی – از جمله توطئه فتنه‌انگیز – به دلیل اقدامات خود در جریان شورش‌های کاپیتول روبرو هستند.

محاکمه چندین سوگند جنگ، از جمله رهبر آنها استوارت رودز، با انتخاب هیئت منصفه روز سه شنبه آغاز خواهد شد.

هنگامی که بازرسان کمیسیون برای بررسی فیلم های مستند مربوط به استون به دانمارک سفر کردند، با سازندگان فیلم به توافق رسیدند تا 8 دقیقه ویدیویی را که مورد علاقه کمیسیون و در محدوده تحقیقات آن بود به اشتراک بگذارند. Politico اولین بار این سفر را در ماه اوت گزارش کرد.

سازندگان فیلم گفتند FBI همچنین در ماه مارس با عوامل فیلم تماس گرفت و این فیلم را با بازرسان فدرال به اشتراک نگذاشت. آنها گفتند که FBI احضاریه ای برای خدمه صادر نکرده است.

کارگردان: این ویدیو راجر استون را نشان می دهد که چگونه Stop Theft کار می کند.

استون در کلیپ دوم این مستند که سی‌ان‌ان نیز به دست آورده است، گفت که ترامپ باید زودتر از موعد در شب انتخابات 2020 پیروزی خود را اعلام کند.

استون در 1 نوامبر 2020 گفت: “من واقعاً شک دارم که هنوز در هوا باشد. وقتی این اتفاق بیفتد، مهمترین کاری که باید انجام داد ادعای پیروزی است. با در اختیار داشتن نه دهم قانون، ما برنده نمی شویم.” به فیلم

در کلیپ دیگری که یک هفته پس از 6 ژانویه فیلمبرداری شده است، استون در حال انتقاد از دفتر مشاور کاخ سفید به دلیل آنچه او به عنوان استدلال آنها توصیف می کند مبنی بر اینکه ترامپ نمی تواند به استون و دیگران به دلیل دخالت ادعایی آنها در تلاش برای بی اثر کردن انتخابات عفو پیشگیرانه ارائه کند، دیده می شود.

استون گفت: “به نظر من رئیس جمهور با این حال است. موانع اینها هستند – آیا این بوروکرات ها ضعیف، ضعیف، ضعیف هستند، بوروکرات هایی در دفتر مشاور کاخ سفید هستند، و اکنون باید آنها را سرکوب کرد زیرا آنها چیزی را به رئیس جمهور گفتند که درست نبود.” در کلیپ می گوید

از ژوئیه 2020، استون در مورد به چالش کشیدن انتخابات ریاست جمهوری آینده در دادگاه ها صحبت کرده است. وی گفت: انتخابات عادی نخواهد بود.

او درباره نتایج مورد انتظار گفت: متأسفیم، ما آنها را قبول نداریم. ما آنها را در دادگاه به چالش می کشیم.»

وی ادامه داد: «اگر رای دهندگان در هیئت انتخاباتی حاضر شوند، محافظان مسلح آنها را اخراج خواهند کرد. “من همه اینها را به چالش می کشم. و قضاتی که قرار است به آنها مراجعه کنیم، قضاتی هستند که من منصوب شده ام.”

تصاویر فوری سلامت سنگ بیننده.

استون در بیانیه ای به CNN گفت: “من صحت و اعتبار این ویدئوها را به چالش می کشم و معتقدم که آنها به طور انتخابی دستکاری و ویرایش شده اند. همچنین اشاره شده است که فیلمسازان حق قانونی استفاده از آنها را ندارند.” جالب اینجاست که من و کیم کارداشیان در یک روز در معرض ویدیوهای دستکاری شده قرار گرفتیم.

گزیده‌هایی که در زیر ارائه کرده‌ام هیچ چیز را ثابت نمی‌کند و مطمئناً ارتباطی با رویدادهای 6 ژانویه ندارد.

مشخص نیست که کمیسیون ممکن است چه چیزی را فاش کرده باشد، اما برخی جزئیات کلیدی در مورد محل اختفای استون و مشارکت او در رویدادهای مربوط به 6 ژانویه شناخته شده است.

در 5 ژانویه، یک روز قبل از حمله کنگره، اعضای گروه شبه‌نظامی راست افراطی، نگهبانان سوگند، امنیت استون را در طول تجمع آن روز، از جمله رانندگی او بر روی گاری گلف، تامین کردند.

استون همچنین با پسران مغرور، یک گروه راست‌گرا که به خشونت خیابانی معروف است، تماس گرفت و در ویدئویی که توسط کمیته منتخب مجلس منتشر شد، دکترین این گروه را بازگو کرد.

بر اساس شهادت کسیدی هاچینسون، دستیار سابق کاخ سفید در تابستان امسال به کمیته، شب قبل از 6 ژانویه، ترامپ به مارک میدوز، رئیس دفتر وقت گفت که از استون و مشاور سابق امنیت ملی مایکل فلین بپرسد که در 6 ژانویه چه اتفاقی می‌افتد.

هاچینسون شهادت داد که میدوز آن شب با استون و فلین تماس گرفت و سعی کرد به هتل ویلارد در واشنگتن برود، جایی که حامیان ترامپ – از جمله استون – یک “اتاق جنگ” ایجاد کرده بودند.

استون که در تجمع «سرقت را متوقف کنید» در 6 ژانویه شرکت کرد، به جرمی مرتبط با حمله به کنگره متهم نشد.

این داستان با جزئیات بیشتر در روز دوشنبه به روز شد.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما