بیایید یک توپ طلای جدید پیدا کنیم

[ad_1]

به گزارش “ورزش سه”، این جایزه معتبرترین و جنجالی ترین جایزه ای است که سالانه به بهترین فوتبالیست سال از دید خبرنگاران و نویسندگان مورد تایید این نظرسنجی بزرگ اعطا می شود. اتفاقات پس از اهدای این جایزه به لیونل مسی ستاره بارسلونا و بازیکن فعلی پاری سن ژرمن به نظر می رسد انتقادهای فزاینده ای را به دنبال داشته باشد. به خصوص وقتی می بینیم که کریستیانو رونالدو و لیونل مسی 12 توپ از 13 توپ طلای اخیر را در انحصار خود در آورده اند و در سال 2018 فقط لوکا مودریچ یک توپ طلا در این مدت طولانی کسب کرده است.

در این شرایط دروازه بان ها به طور کامل از لیست برندگان حذف شده اند و تنها برنده آن لئو یاشین، دروازه بان کهنه کار تیم ملی شوروی در سال 1963 و البته مدافعان است که تقریباً هیچ شانسی برای کسب جایزه ندارند (فابیو) آخرین برنده کاناوارو در سال 2006).

همچنین ستاره های درخشانی در این سال ها بودند که از جایزه سال فوتبال فرانسه محروم شدند. چهره هایی چون تیری آنری (2003)، فرانک ریبری (2013)، مانوئل نویر (2014)، آندرس اینیستا و ژاوی هرناندز (2008 و 2010) و ….

اینها چیزهایی است که وجود توپ طلا را به عنوان معتبرترین جایزه سالانه فوتبال تهدید می کند.

اگرچه لیونل مسی و روبرت لواندوفسکی از دیشب با هم اختلاف نظر داشتند. بسیاری از رسانه های ورزشی اعطای این جایزه به لیونل مسی را شرم آور دانستند و این انتخاب را اشتباه دانستند.; با این حال مسی سال گذشته قهرمان کوپا آمریکا شد و از کسب این جام با پیراهن تیم ملی آرژانتین خوشحال بود.

مسی بدون اشاره به رقیب شخصی خود، کریستیانو رونالدو، یکی از سه نامزد نهایی توپ طلا بود، اگرچه او همچنان در کریستیانو یوونتوس و بعدها در منچستریونایتد به درخشش ادامه داد. البته این همان اتفاقی است که سال گذشته برای مسی رخ داد و سال های او با بارسلونا بد گذشت. با این حال، آمار شخصی او هنوز خیره کننده است و می تواند توسط طرفدارانش استناد شود.

نکته ای که روزنامه نگارانی مانند ژرم لوتر، ستون نویس روزنامه فرانسوی لوموند به آن توجه کرده اند، نادیده گرفتن اهمیت فوتبال به عنوان یک ورزش تیمی در توپ طلا است. به گفته لاتادیدی، این جایزه هرگز نمی تواند جایزه ای برای ثبات استثنایی در بالاترین سطوح فوتبالیست هایی مانند کریم بنزما یا روبرت لواندوفسکی (که بدشانسی بازی در بوندسلیگا – آخرین برنده: 1996) باشد.

بنابراین نه نیازی به انتخاب بهترین بازیکن سال است و نه به بازیکنانی که موفقیت های طولانی مدتی کسب کرده اند جوایزی تعلق می گیرد و شاید تاج گذاری برنده مشابه شرایطی باشد که در جامعه برای یک مسابقه خاص وجود دارد. و طبقه مرفه باشگاه مجلل

قابل ذکر است که مسی برنده توپ طلا شد، حتی یکی دو روزنامه آرژانتینی خوشحال نشدند و روبرت لواندوفسکی به خاطر پاداش دادن به هموطنان کهنه کارش عذرخواهی کرد. “مسی در پاری سن ژرمن، تیم اول پاریس بازی خواهد کرد” یکی از علاقه های محلی است. فرانس فوتبال یک مجله فرانسوی است و همیشه مراسمی در پاریس برگزار می شود که مسی هر روز در آن کار می کند و اگر جایزه را برد، همین.

به گفته لاتو، مسی دیگر آن بازیکنی نیست که چند سال پیش می توانست در میانه میدان توپ را بگیرد و چند گل دفاعی دریبل کند و حالا سایه آن فوتبالیست برجسته است. با این حال پاری سن ژرمن نگذاشت این جایزه به دست هموطنان لهستانی اش برسد.

بازیکنان بزرگ و با استعداد زیادی وجود دارند که هرگز توپ طلا را نبرده اند، برای این جایزه مایه تاسف است.

البته سازوکار در مجله فرانس فوتبال یک نظر آشکار و غیرحزبی است که توسط تعداد زیادی از روزنامه نگاران ورزشی در سرتاسر جهان ارائه می شود که برخی از آنها حتی اگر منافع خودشان در آن دخیل باشد، در نهایت عاری از اعمال دموکراتیک و فریبکارانه هستند.

در اینجا لازم به ذکر است که عنوان این مقاله این است که توپ طلا باید ارزش یا روش های خود را بازسازی کند و به جای توجه بیش از حد به سوپراستارهایی که دوره آنها به پایان رسیده است، معیار یا مکانی برای وزنه برداری واقعی باشد. در کلاس جهانی باشید فوتبالیست

البته ممکن است پس از پایان دوران مسی و رونالدو، موضوع به حالت قبل برگردد، اما به گفته روزنامه نگار لهستانی، هیچ شکی در آن وجود ندارد. جادوی نامه ها و علاقه شخصی و احساس حمایت از یک باشگاه یا تیم ملی در رای گیری فرانس فوتبال تاثیرگذار است و این موضوع فراتر از استانداردها است.

آیا نیاز به پیدا کردن یک توپ طلای جدید دارید؟

[ad_2]

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما