بیش از 570 میلیون دلار سکه BNB در یک هک عظیم – Zoomit به سرقت رفت

بایننس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال دنیا، اواخر دیروز اعلام کرد که پلی که به توکن بلاک چین بومی این شرکت معروف به BNB متصل می‌شود، مورد حمله هکرها قرار گرفته است. پل های بلاک چین ابزارهایی هستند که برای انتقال توکن ها از یک شبکه به شبکه دیگر استفاده می شوند.

بایننس می‌گوید با اعتبارسنجی‌های شبکه، از جمله اشخاص یا اشخاصی که تراکنش‌های روی بلاک چین را تأیید می‌کنند، کار کرده است تا از ایجاد بلاک‌های جدید در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) جلوگیری کند و همچنین تمام پردازش تراکنش‌ها را تا زمانی که توسعه‌دهندگان نتوانند نقص ذکر شده را تأیید کنند، به حالت تعلیق درآورده است. شایان ذکر است که بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان از نظر حجم تراکنش است.

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، با ارسال توییتی، پرونده حمله به بلاک چین این شرکت را به کاربران ارائه کرد:

یک سوء استفاده در پل بلاک چین منجر به ایجاد توکن های BNB اضافی شد. ما از همه حسابرسان خواسته‌ایم که Binance Smart China را به‌طور موقت تعلیق کنند.

این مشکل اکنون مهار شده است و پول کاربران نیز امن است. ما بابت مشکل پیش آمده پوزش می خواهیم و به روز رسانی های بیشتری در این مورد ارائه خواهیم کرد.

اکنون بلاک چین BNB فعالیت خود را از سر گرفته است. این شرکت در آخرین پست وبلاگ خود اعلام کرد که هکرها در مجموع 2 میلیون سکه BNB به ارزش بیش از 570 میلیون دلار از این شبکه به سرقت برده اند.

به گفته شرکت امنیت رمزنگاری Immunefi، هک اخیر بلاک چین بایننس ناشی از یک خطا در قرارداد هوشمند پل آن بود که به مهاجمان اجازه می‌داد تا با جعل تراکنش‌ها، توکن‌های BNB را به کیف پول رمزنگاری خود بازگردانند. قراردادهای هوشمند تکه‌هایی از کد در شبکه‌های بلاک چین هستند که اجازه می‌دهند توافقات به صورت خودکار و بدون دخالت انسان اجرا شوند.

آدریان هتمنمدیر فنی Immunefi در مصاحبه با CNBC گفت:

مانند بسیاری دیگر از طرح‌های پل بلاک چین، یک نقطه مرکزی وجود دارد که بیشتر سرمایه‌ای که از آن عبور می‌کند را در خود جای داده است. هکرها با عبور از موانع امنیتی این پل و سوء استفاده از ضعف قراردادهای هوشمند موفق به سرقت توکن ها شدند.

مقالات مرتبط:

بر اساس داده های CoinMarketCap، ارزش BNB امروز صبح بیش از سه درصد کاهش یافته و به 285.36 دلار رسیده است. این در حالی است که بر اساس برآوردهای قبلی بایننس، کل مبلغ سرقت شده بین 100 تا 110 میلیون دلار بوده است. این صرافی همچنین اعلام کرد که با همکاری شرکت های امنیتی توانسته ۷ میلیون دلار از وجوه هک شده را مسدود کند.

یکی از سخنگویان بایننس می گوید که این شرکت با حسابرسان بلاک چین BNB برای پیاده سازی به روز رسانی جدید در شبکه هماهنگ شده است. بلاک چین بایننس که ابتدا با نام زنجیره هوشمند بایننس شناخته می شود، برای اولین بار در سال 2019 فعالیت خود را آغاز کرد. این بلاک چین مانند سایر نمونه های موجود در بازار، توکن بومی خود را به نام BNB ارائه می دهد که افراد می توانند با آن معامله کنند یا در بازی ها و سایر برنامه ها از آن استفاده کنند.

حمله بلاک چین به بایننس جدیدترین هک بزرگ در دنیای ارزهای دیجیتال است که از روش حمله به پل های بلاک چین استفاده می کند. بر اساس داده های شرکت تحلیلی Chainalysis، از ابتدای سال 2022، در مجموع حدود 1.4 میلیارد دلار ارز دیجیتال به دلیل نقص های امنیتی در پل های بلاک چین به سرقت رفته است.

صنعت کریپتوکارنسی سال سختی را پشت سر گذاشت، به طوری که سقف بازار در اوج خود بیش از 2 تریلیون دلار بود و اکنون به زیر 1 تریلیون دلار رسیده است. کاهش 60 میلیارد دلاری سرمایه گذاری مردم در بلاک چین Terra و مشکلات اخیر در اقتصاد کلان جهانی، احساسات منفی در بازار ارزهای دیجیتال را کاهش داده است.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما