بیش از 600 کشته در بدترین سیل در یک دهه اخیر در نیجریه | CNNCNN

وزارت امور بشردوستانه این کشور روز یکشنبه اعلام کرد که تعداد قربانیان بدترین سیل در یک دهه اخیر در نیجریه از 600 نفر گذشته است.

به گفته این وزارت، بیش از دو میلیون نفر تحت تاثیر سیلاب قرار گرفته اند که پس از فصل بارندگی به بخش هایی از جنوب کشور سرایت کرده است.

این وزارت افزود که بیش از 200000 خانه به طور کامل یا جزئی آسیب دیده است.

در اوایل ماه جاری، آژانس ملی مدیریت اضطراری نیجریه نسبت به وقوع سیل فاجعه‌بار برای ایالت‌ها در مسیر رودخانه‌های نیجر و بنوئه هشدار داد و اشاره کرد که انتظار می‌رود سه مخزن روی هم در نیجریه سرریز شوند. انجمن ملی مدیریت بلایای طبیعی اعلام کرد که نشت بیش از حد آب از سدی در همسایگی کامرون به وقوع سیل کمک کرده است.

در حالی که بسیاری از مناطق نیجریه مستعد سیل سالانه هستند، سیل در مناطق خاصی شدیدتر از یکی از مقامات صلیب سرخ کوگی هفته گذشته به CNN گفت که آخرین سیل بزرگ در سال 2012 بوده است.

نیجریه تقسیم شد

تصاویر ناسا شیوع ویرانگر بدترین سیلی که این منطقه در یک دهه اخیر دیده است را نشان می دهد.

سعدیه عمر فاروق، وزیر امور بشردوستانه نیجریه روز یکشنبه نسبت به احتمال وقوع سیلاب های بیشتر هشدار داد و از دولت های منطقه خواست تا برای آن آماده شوند.

ما از دولت‌های ایالتی، شوراهای دولت‌های محلی و جوامع محلی می‌خواهیم تا با تخلیه مردم ساکن در دشت‌های سیل‌زده به مناطق مرتفع، و تهیه چادر، مواد امدادی و آب شیرین و همچنین تجهیزات پزشکی برای شیوع احتمالی آب، برای سیل‌های بیشتر آماده شوند.» وزارت امور بشردوستانه روز یکشنبه در توییتر خود اعلام کرد.

این کشور به زودی طرح ملی آمادگی و واکنش اضطراری سیل خود را اجرا خواهد کرد که هدف آن هماهنگی بهتر تلاش‌های مقابله با سیل است.

به گفته این وزارتخانه، “امداد رسانی به همه ایالت های اتحادیه رسیده است” و “بسیاری از دولت های ایالتی برای سیل آماده نشده اند.”

هیئتی که توسط این وزارتخانه سازماندهی شده است از فرمانداران ایالت در سراسر کشور بازدید خواهد کرد تا مکانیسم های مقابله با سیل را در ایالت ها تقویت کنند.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما