تائوئیست ایرلندی از انتقاد از “عدم اقدام شورای امنیت” در مجمع عمومی سازمان ملل انتقاد می کند

آقای مارتین با اشاره به اینکه سال 2022 سال صدمین سالگرد ایرلند به عنوان یک کشور مستقل است، خاطرنشان کرد که یکی از اولین اقدامات دولت، پیوستن به جامعه ملل، سلف سازمان ملل بود.

تعهد مستمر به کثرت گرایی

Taoiseach تعهد مستمر ایرلند به چندجانبه گرایی را با ذکر ابتکاراتی که این کشور به عنوان یکی از اعضای منتخب شورای امنیت انجام داده است، مشارکت صدها نیروی حافظ صلح ایرلندی سازمان ملل متحد و کار بر روی قطعنامه 2594، اولین قطعنامه شورا در مورد انتقال حفظ صلح، تشریح کرد.

آقای مارتین گفت که ایرلند مذاکرات را برای توافق در مورد یک اعلامیه سیاسی در مورد استفاده از سلاح های انفجاری در مناطق پرجمعیت در اوایل سال جاری رهبری کرد. وی اعلام کرد که این اعلامیه “نماینده یک نقطه عطف” است، زیرا شامل تعدادی از اقدامات بلندپروازانه برای رسیدگی به اثرات این سلاح ها است.

با این حال، آقای مارتین همچنین از ناامیدی عمیق ایرلند از بسیاری از جنبه های شورا خبر داد. وی به عدم تصمیم گیری در مورد اقلیم و امنیت پس از رد آن توسط روسیه اشاره کرد و مدعی شد که شورا قاطعانه برای مقابله با وضعیت تیگری در شمال اتیوپی حرکت نکرده است.

وی در ادامه به تعهد قاطع ایرلند به راه‌حل تشکیل دو کشور در اسرائیل و فلسطین اشاره کرد، اما گفت: «امروز به این هدف نزدیک‌تر از 18 ماه پیش نیستیم؛ حقیقت را باید گفت، مدت‌ها قبل از آن. وی با اشاره به ادامه ساخت و ساز شهرک های اسرائیلی که به گفته وی، ادامه حیات و همجواری منطقه ای کشور آینده فلسطین را تضعیف می کند و راه حل دو دولتی را به خطر می اندازد.

در مورد افغانستان، آقای مارتین به دفاع ایرلند از حقوق بشر مردم افغانستان به ویژه زنان و دختران اشاره کرد و ما کمک های بشردوستانه خود را افزایش داده ایم. او گفت: “حکمیت نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان که در ماه مارچ به تصویب رسید، مستقیماً از فعالیت شجاعانه زنان افغان الهام گرفته شده است و ما برای پاسخگویی در قبال اقدامات طالبان تحت فشار قرار گرفته ایم.”

افزایش کمک های بشردوستانه

آقای مارتین با توجه به موضوع ناامنی غذایی جهانی گفت که ایرلند با افزایش کمک های بشردوستانه، کمک 78 میلیون یورویی به شاخ آفریقا و کمک مالی به سایر کشورها و مناطق به شدت آسیب دیده از جمله یمن، افغانستان و ساحل به این بحران پاسخ داده است. .

ابتکارات دیگر شامل 50 میلیون یورو اضافی در طول سه سال برای رسیدگی به سوء تغذیه حاد در کودکان، افزایش بودجه اصلی به صندوق مرکزی واکنش اضطراری سازمان ملل (CERF) و بودجه و برنامه‌ریزی برای شرایط اضطراری بشردوستانه است که برای حمایت از کشور تطبیق داده شده است. آب و هوا، توسعه و شرایط. . مداخلات صلح‌ساز

ایرلند مبلغ 65 میلیون یورو در طول سه سال به صندوق جهانی مبارزه با ایدز، سل و مالاریا کمک خواهد کرد که 30 درصد نسبت به کمک های قبلی افزایش یافته است تا از کار مهم صندوق برای مبارزه با این بیماری ها و ارتقای سلامت مرتبط حمایت کند. سیستم ها، ادامه دهید

آقای مارتین گفت که گرسنگی و درگیری اولویت دوره شورای امنیت ایرلند است: “درگیری اکنون محرک اصلی گرسنگی است که منعکس کننده دستاوردهای حاصل در دهه های گذشته است. ما در چالش رسیدن به گرسنگی صفر شکست خورده ایم.”

وی افزود ایرلند متعهد به کمک به کشورهای شریک در سفر آنها به سمت سیستم های غذایی پایدار، انعطاف پذیر و مغذی است و اعلام کرد که در کنفرانس آب و هوا COP27 سازمان ملل در نوامبر، ایرلند در خط مقدم تلاش ها برای مبارزه با شرایط اضطراری آب و هوایی خواهد بود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم