تاثیر قطعی اینترنت بر کسب و کار چیست؟

یکی از اعضای کمیته کسب و کار دانش بنیان اتاق ایران خاطرنشان کرد: به نظر می رسد قطعی اینترنت بین 30 تا 40 درصد بر فعالیت بنگاه های اقتصادی تأثیر گذاشته و باعث کاهش فعالیت اقتصادی آنها شود.

به گزارش ایلنا، منوچهر طبری با اشاره به تاثیر قطعی اینترنت بر فضای کسب و کار مجازی گفت: امروزه زندگی بشر به اینترنت وابسته شده است و به نظر می رسد این فضا بخش بزرگی از فضای مجازی را به خود اختصاص داده است. اقتصاد جهانی.»

وی با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی بسیاری از شرکت ها را به جمع آوری ابزارهای ارتباطی قبلی مانند فکس ترغیب کرد، اذعان داشت: در دنیای مدرن اسناد و مدارک بسیاری از شرکت ها از طریق واتس اپ مخابره می شود. قطعی اینترنت در روزهای گذشته باعث تعطیلی بسیاری از مشاغل شده است. با توجه به تعطیلی کسب و کار در روزهای پایانی هفته، اینترنت قطعی خود را نشان نداد، اما با شروع هفته و شروع به کار به نظر می رسد بسیاری از شرکت ها نتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

یکی از اعضای کمیته کسب و کار دانش بنیان اتاق ایران ادامه داد: پیامدهای نهایی فیلترینگ اینترنت و واتس اپ امروز مشخص نخواهد شد و تاثیرات آن در روزهای آینده بیشتر نمایان خواهد شد.

تربی با اشاره به تاثیر اینترنت بر کسب و کارهایی که در دنیای واقعی فعالیت می کنند، تاکید کرد: این شرکت ها اطلاعات مربوط به پرداخت، بازاریابی و … را نیز از طریق اینترنت انجام می دهند و با قطع این فضا، فعالیت آنها نیز مختل می شود. -40 درصد بر فعالیت بنگاه های اقتصادی تأثیر می گذارد و باعث کاهش فعالیت اقتصادی آنها می شود.

به گفته این فعال اقتصادی؛ قطعی اینترنت کسب و کار شرکت های فعال در این زمینه را تحت تاثیر قرار داد و منجر به اختلال در فعالیت آنها شد.

یکی از اعضای کمیته کسب و کار دانش بنیان اتاق ایران تاکید کرد: من به عنوان یک شهروند می گویم راهی که امروز دولت می خواهد طی کند در کشورهای دیگر هم امتحان شده است و نمی توانند از این مسیر نتیجه بگیرند. ما بخشی از جامعه جهانی هستیم و باید جامعه را آموزش دهیم که از امکانات دنیا به درستی استفاده کند، نمی توانیم مردم را محدود کنیم، همه باید بهترین استفاده را از مکانیسم های مدرن داشته باشند.

وی ادامه داد: ایران یک درصد جمعیت و یک درصد خاک جهان را دارد و فارغ از منابع موجود در این کشور باید سالانه حداقل 400 میلیارد دلار صادرات داشته باشیم در حالی که صادرات ما حدود 50 میلیارد دلار است. بنابراین این آماری است که ما رابطه خوبی با دنیا نداریم و قطعاً به جایگاه ما در اقتصاد جهانی لطمه خواهد زد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قطع شدن اینترنت منجر به تعطیلی شرکت های فعال در حوزه اینترنت می شود؟ وی بیان کرد: تجارت دنیا با سرعت بالایی در حال پیشرفت است و حضور فیزیکی خرید به حداقل ممکن کاهش می یابد. در بخش خصوصی عامل قیمت و کیفیت در رقابت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و چنین تصمیماتی منجر به کاهش قیمت تمام شده محصولات و کالاهای داخلی و کاهش رقابت پذیری ما در بازار جهانی می شود.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما