تایوان تمرینات دفاعی دو روزه خود را با تداوم تنش ها با چین آغاز می کند

ارتش تایوان در حالی که تایوان نزدیک به یک هفته تمرینات نظامی چین را با مانورهای دفاعی از پیش برنامه ریزی شده خود دنبال می کرد، روز سه شنبه ده ها موشک به سمت سواحل جنوبی خود در شبیه سازی دفاع از جزیره شلیک کرد.

به گفته سپاه هشتم ارتش تایوان، تایوان تمرینات نظامی دو روزه خود را – معروف به تیانلی، که می‌توان آن را «رعد آسمان» ترجمه کرد – با یک ساعت آموزش آتش واقعی با حضور بیش از 700 سرباز، با 38 هویتزر آغاز کرد. 114 گلوله به سمت آب شلیک شد.

رزمایش‌های سالانه، اگرچه از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی شده‌اند، اما در بحبوحه تنش‌ها در تنگه تایوان برگزار می‌شوند که بالاترین میزان در دهه‌های اخیر بوده است. حزب کمونیست چین که تایوان را بخشی از خاک خود می‌داند، با سفر هفته گذشته نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به این جزیره، که بالاترین دیدار یک مقام آمریکایی در ربع قرن گذشته بود، خشمگین شد.

ویدئوهای رسانه‌های دولتی چین و نقشه‌ای از تمرین‌های شلیک مستقیم در سراسر تایوان، استراتژی پکن برای اعمال محاصره هوایی و دریایی در جزیره را نشان می‌دهد. در اینجا آمده است که چگونه چین می تواند تایوان و تجارت جهانی را در صورت درگیری نظامی تهدید کند. تصویر: دوربین مدار بسته

در پاسخ، ارتش چین، ارتش آزادیبخش خلق، اعلام کرد که مانورهای نظامی چهار روزه را در اطراف جزیره اصلی تایوان انجام خواهد داد، که وزارت دفاع تایوان و چین گفتند که نشان می دهد چین به دنبال اعمال محاصره هوایی و دریایی و شبیه سازی یک محاصره است. حمله به جزیره .

روز دوشنبه، پکن اعلام کرد که تمرینات خود در تایوان را به طور نامحدود تمدید می کند، که یکی از شلوغ ترین مسیرهای کشتیرانی و تجارت هوایی منطقه را مختل کرده است. فرماندهی تئاتر شرق ارتش آزادیبخش خلق، که بر عملیات نزدیکتر به تایوان نظارت می کند، گفت که تمرینات روز دوشنبه بر عملیات مشترک ضد زیردریایی و تهاجمی دریایی در اطراف جزیره متمرکز بود، در حالی که تمرینات مشترک هوایی و دریایی روز سه شنبه بر مهار و پشتیبانی متمرکز بود.

در مقاله ای که روز دوشنبه در روزنامه دولتی گلوبال تایمز به نقل از کارشناسان ناشناس منتشر شد، آمده است: «چنین تمرین ها متوقف نخواهد شد و انتظار می رود تا زمان اتحاد مجدد به روال تبدیل شود، زیرا سرزمین اصلی چین عزم خود را برای پیشبرد روند اتحاد مجدد نشان می دهد. .

در ادامه این مقاله آمده است: رزمایش‌ها نه تنها جزیره را از درون به بیرون می‌بندند، بلکه از بیرون به درون نیز می‌بندند و به قدرت‌های بیرونی می‌گویند که ارتش آزادی‌بخش خلق دارای قابلیت‌های انکار قوی در منطقه است که ایالات متحده نمی‌تواند با آن رقابت کند.

یک هلیکوپتر فرماندهی تئاتر شرقی ارتش آزادیبخش خلق (PLA) روز دوشنبه در یک تمرین نظامی در اطراف تایوان شرکت می کند.


تصویر:

فرماندهی تئاتر شرق / از طریق رویترز

وزارت دفاع تایوان در بیانیه‌ای مطبوعاتی روز سه‌شنبه اعلام کرد که تمدید رزمایش‌های چین بیش از مدت چهار روز اولیه نشان می‌دهد که تهدید به استفاده از زور کاهش نیافته است.

در همین حال، جوزف وو، وزیر خارجه تایوان، تمدید تمرینات چهار روزه چین را نشانه بی اعتمادی به پکن توصیف کرد.

آقای وو روز سه شنبه با اشاره به نفوذ فزاینده پکن در جنوب اقیانوس آرام، در سراسر آسیا و فراتر از آن، به خبرنگاران در تایپه گفت: “جاه طلبی ها و نفوذ آن بسیار فراتر از تایوان است.” وی سفر خانم پلوسی را تنها بهانه ای برای اقدامات چین در قبال تایوان توصیف کرد.

او گفت: «اگر به آمادگی برای رزمایش‌های نظامی، از جمله موشک‌ها، رزمایش‌های نظامی مشترک دریایی و هوایی در مقیاس بزرگ، هواپیماهای بدون سرنشین، حملات سایبری، کمپین‌های اطلاعات نادرست، اجبار اقتصادی، و همه این موارد نگاه کنید – این چیزی نیست که بتوانید برای آن آماده شوید.» گفت. شما مدت زیادی است که برای آن آماده شده اید.”

السیو باتالانو، استاد جنگ و استراتژی در شرق آسیا در کینگز کالج لندن گفت که به نظر می رسد اعلام تمدید تمرینات بخشی از استراتژی جنگ روانی پکن باشد.

آقای باتالانو گفت که تمرینات تابستانی سالانه PLA به طور سنتی دو تا سه هفته به طول می‌انجامد و تمرین‌های تایوانی که امسال به‌عنوان تمرین‌هایی به حساب می‌آیند، نباید متفاوت باشد. او گفت که پکن با طرح آنچه که PLA قبلاً به عنوان یک “توسعه” برنامه ریزی کرده بود، توانست به سه هدف دست یابد: “ارعاب تایوانی ها، قرار دادن آمریکایی ها در جایگاه آنها، ترویج دیدگاه آنها در مورد تغییر وضعیت موجود، و جلوگیری از دیگران از انجام هر کاری در مورد آن.”

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین روز قبل در پکن، تمدید تمرینات نظامی را کم اهمیت جلوه داد. موضع چین موجه، معقول و قانونی است. اقدامات ما محکم، قوی و متفکرانه است. تمرینات نظامی چین باز، شفاف و حرفه ای است.

پیش از سفر خانم پلوسی، شی جین پینگ، رهبر چین طی تماسی تلفنی به رئیس جمهور بایدن هشدار داد در صورت ادامه سفر، اقدامات متقابل نامشخصی انجام دهد. به گفته یک مقام آمریکایی آشنا با گفتگوها، خانم پلوسی همچنین در جلسات توجیهی با مقامات ارشد کاخ سفید و پنتاگون در مورد آسیب ماندگاری که سفرش می‌تواند به روابط ایالات متحده و چین وارد کند هشدار داده شد، اگرچه هرگز از او خواسته نشد که کل سفر را با شکست مواجه کند.

وزارت دفاع تایوان در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه اعلام کرد 45 هواپیمای جنگی چین و 10 کشتی جنگی در عملیات مشترک در نزدیکی تایوان شرکت کردند و افزود که 16 فروند از این هواپیماها از خط میانی که تنگه تایوان را تقسیم می‌کند، مرز فرضی تایوان عبور کردند. تنگه تایوان او می‌گوید که مناطق تحت کنترل واقعی را مشخص می‌کند، اما پکن می‌گوید که آنها را به رسمیت نمی‌شناسد.

خو هسیائو هوانگ، پژوهشگر وابسته در موسسه تحقیقات دفاع و امنیت ملی تحت حمایت ارتش در تایپه گفت: “خط وسط معنای روانی دارد.”

“اگر [Chinese planes] آقای شاو گفت: “ما وارد حریم هوایی خود می شویم و پاسخی را آماده نمی کنیم. این مانند پرتاب یک قورباغه در آب جوش است.”

ارتش تایوان روز سه‌شنبه آتش‌سوزی شلیک کرد.


تصویر:

ریچی بی تونگو/شاتراستاک

نوشتن به جویو وانگ در [email protected] و کارن هائو در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق ذخیره شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما