تایگر وودز و روری مک ایلروی مسابقه گلف جدیدی را راه اندازی کرده اند که در میدان های اختصاصی برگزار می شود.

TGL با مشارکت PGA Tour تشکیل شد و هدف آن جذب مخاطبان جوان تر به گلف از طریق فن آوری و عرصه های اختصاصی است.

این مسابقه شامل شش تیم سه نفره در تور PGA خواهد شد و دوشنبه شب ها به صورت زنده پخش خواهد شد.

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی، این مفهوم با فناوری پیشرفته باعث می شود که بازیکنان قبل از رفتن به یک “مجموعه بازی های کوتاه پیشرفته” در مرکز استادیوم، از یک صفحه مجازی عکس بگیرند.

هر شات در مدت دو ساعت پخش خواهد شد تا گلف برای تماشاگران جذاب‌تر شود و تماشاگرانی که در کنار سبزه‌ها حضور خواهند داشت، رویدادها را تماشا می‌کنند. در فصل افتتاحیه برنامه 15 مسابقه و پس از آن مسابقات پلی آف و یک مسابقه قهرمانی برگزار می شود.

وودز، قهرمان اصلی 15 بار، گفت: “همه ما می دانیم که بودن در یک زمین فوتبال یا زمین بسکتبال که در آن می توانید هر بازی و هر دقیقه از عمل را دقیقاً در مقابل شما تماشا کنید، چگونه است.”

مسابقات TGL در عرصه های ویژه طراحی شده برگزار می شود که دارای یک تورنمنت مجازی است.

“این چیزی است که ذاتاً در گلف سنتی امکان پذیر نیست – و جنبه ای از TGL که آن را متمایز می کند و نسل جدیدی از طرفداران را جذب می کند.”

TGL زاییده فکر TMRW Sports است، شرکتی که توسط Woods، McIlroy و مدیر عامل ورزشی Mike McCarley تأسیس شده است. طبق گفته‌های این شرکت، هدف آن مهار فناوری برای «ارائه رویکردهای مترقی به ورزش، رسانه و فناوری» است تبلیغ توییتر.
روری مک‌ایلروی مشارکت تایگر وودز در بحث‌های تور PGA در LIV Golf را ستایش می‌کند.

مک ایلروی شماره چهار جهان گفت: “TGL از جذابیت یک تیم گلف در یک محیط هیجان انگیز و دوستدار هوادار، قابل مقایسه با نشستن در کنار زمین در یک بازی NBA، بهره خواهد برد.”

TGL جذابیت گلف را به طرفداران جوان‌تر و متنوع‌تر گسترش می‌دهد و به عنوان راه دیگری برای معرفی مردم به بازی مورد علاقه من عمل خواهد کرد.

این راه اندازی در حالی انجام می شود که تور PGA تعدادی تغییرات را در برنامه و قالب خود در میان راه اندازی سری گلف LIV با حمایت عربستان سعودی در اوایل سال جاری اعلام کرده است.

روز چهارشنبه، تور برنامه‌های خود را برای برگزاری چهار رویداد دیگر برای فصل FedEx Cup 2023، با 20 بازیکن برتر تور متعهد به شرکت در همه 12 رویداد بالابر مشخص کرد.

همچنین تعهدی برای افزایش جوایز وجود دارد، با حداقل 20 میلیون دلار در هر یک از این 12 رویداد.

ملاقات کرد

جی موناهان، کمیسر تور PGA، گفت: «هر عضوی از تور PGA از تغییراتی که ما ایجاد می کنیم بهره مند خواهند شد.

تور با متعهد ساختن بهترین بازیکنان جهان به آن، با ادامه ساختن و سرمایه گذاری روی اخلاق ما، که بهترین پلت فرم رقابتی است، به رشد خود ادامه خواهد داد.

موناهان اضافه کرد که بازیکنانی که برای سری گلف LIV ثبت نام کرده اند، با توجه به تغییراتی که قبل از فصل آینده ایجاد شده است، اجازه بازگشت به تور PGA را نخواهند داشت.

راه‌اندازی سری گلف بحث‌برانگیز LIV، با حمایت صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی و رهبری شماره یک سابق جهان، گرگ نورمن، برخی از بزرگ‌ترین نام‌های گلف از جمله برندگان اصلی داستین جانسون، فیل میکلسون و سرجیو گارسیا را به خود جلب کرده است.

صندوق سرمایه گذاری عمومی متعهد شده است که مبلغ 250 میلیون دلار در مجموع جایزه به این سریال اهدا کند. هر یک از هفت رویداد برتر دارای مجموع جوایز 25 میلیون دلاری است که 20 میلیون دلار بین بازیکنان جداگانه تقسیم می شود و 5 میلیون دلار بین سه تیم برتر هر آخر هفته باقی می ماند.

LIV Golf در بیانیه‌ای که در رابطه با تغییرات تور PGA برای CNN ارسال شد، گفت: “LIV Golf به وضوح بهترین چیزی است که تا به حال برای کمک به حرفه گلف بازان حرفه ای اتفاق افتاده است.”

مت فاستر و جیل مارتین از سی ان ان گزارش دادند.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما