تحرکات خانوار برای محافظت از ازدواج همجنس گرایان در برابر ابطال دادگاه عالی

واشنگتن – مجلس نمایندگان روز سه شنبه لایحه ای را تصویب کرد که ازدواج همجنس گرایان در سطح فدرال را به رسمیت می شناسد. یک ائتلاف دو حزبی از اقدامی حمایت می‌کند که به نگرانی‌های فزاینده درباره اینکه دادگاه عالی محافظه‌کار می‌تواند برابری ازدواج را لغو کند، پاسخ می‌دهد.

47 جمهوری‌خواه در حمایت از لایحه، قانون احترام به ازدواج، به دموکرات‌ها پیوستند، که حمایت‌های فدرال را برای زوج‌های همجنس تدوین می‌کند که در سال 2015، زمانی که دیوان عالی در مورد اوبرگفل علیه رای داد. ازدواج به عنوان یک حق بر اساس اصلاحیه چهاردهم.

این پاسخ مستقیمی است به نظر مساعد قاضی کلارنس توماس در حکم ماه گذشته که حقوق فدرال سقط جنین را لغو کرد و نوشت که اوبرژویل و موارد مشابه باید تجدید نظر شوند.

حمایت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا، اگرچه دور از اکثریت است، در حزبی که برای دهه‌ها محافظه‌کاری اجتماعی را به آزمونی واقعی تبدیل کرده بود، چشم‌گیر بوده است، و آغاز یک تغییر در کنگره را پیشنهاد می‌کند که نشان‌دهنده پذیرش گسترده‌تر ازدواج همجنس‌گرایان به عنوان پایدار است. قانون.

رهبران حزب بر سر این لایحه اختلاف نظر داشتند. دو جمهوری خواه ارشد، کوین مک کارتی از کالیفرنیا و استیو اسکالیز از لوئیزیانا، رای منفی دادند. اما شماره 3 جمهوری خواه، نماینده الیز استفانیک از نیویورک، و نماینده تام امر از مینه سوتا، رئیس کمیته مبارزات انتخاباتی حزب جمهوریخواه، از آن حمایت کردند. لیز چنی، نماینده وایومینگ نیز به این لایحه رای مثبت داد.

با این حال، بیش از سه چهارم این حزب با این لایحه مخالفت کردند که با 267 رای موافق و 157 رای مخالف به تصویب رسید.

این اقدام با مسیر نامشخصی در سنا مواجه است که به طور مساوی تقسیم شده است، جایی که مشخص نیست که آیا می تواند حمایت 10 جمهوری خواه مورد نیاز برای حرکت به جلو را تامین کند یا خیر. اما سناتور میچ مک‌کانل، جمهوری‌خواه و رهبر اقلیت کنتاکی، روز سه‌شنبه از اعلام موضع در مورد این لایحه خودداری کرد.

پس از اینکه تصمیم دیوان عالی برای لغو حقوق سقط جنین نگرانی‌هایی را در مورد احتمال بازنگری قضات در پرونده‌هایی که حقوق ازدواج همجنس‌گرایان و حق جلوگیری از بارداری را تأیید می‌کنند، به‌وجود آورد، رهبران مجلس دموکرات تصمیم گرفتند با این لایحه پیش بروند. مناظره در کنگره این موضوع را به کمپین میان دوره ای کشانده است، در حالی که دموکرات ها مشتاق هستند بین حمایت حزب خود از حقوق دگرباشان جنسی و مخالفت بسیاری از جمهوری خواهان تمایز قائل شوند.

در سنا، چاک شومر، دموکرات نیویورک و رهبر اکثریت، متعهد به مطرح کردن این طرح نشد اما گفت که پس از تصمیم دادگاه برای لغو حقوق سقط جنین در پرونده Dobbs v. سلامت زنان جکسون

شومر گفت: «بیایید با آن روبرو شویم: این یک دادگاه عالی است – MAGA، یک دادگاه عالی راست افراطی – بسیار بسیار دور، نه تنها از جایی که یک آمریکایی معمولی است، بلکه حتی با یک جمهوری خواه معمولی نیز فاصله دارد.

قاضی ساموئل A. آلیتو جونیور، که تصمیم دادگاه در پرونده دابز را نوشته است، گفت که این حکم نباید به عنوان تأثیری بر موضوعاتی غیر از سقط جنین خوانده شود. اما موافقت قاضی توماس چیز دیگری را پیشنهاد می کرد و قاضی آلیتو قبلاً پیشنهاد داد که اوبرژویل تجدید نظر شود، با این استدلال که او حقی را ابداع کرده است که مبنایی در متن قانون اساسی ندارد.

در آخر هفته، تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه تگزاس، گفت که با این موضوع موافق است در مصاحبه با پادکست خود پرونده Obergefell and Roe v. تصمیم وید اشتباه گرفته شده بود و هر دوی آنها “دو قرن از تاریخ ملت ما را نادیده گرفتند”. اما او افزود که لغو حکم ازدواج همجنس‌گرایان، که او آن را «اشتباهی آشکار» خواند، می‌تواند آزاردهنده و بعید باشد.

کروز گفت: «شما افراد زیادی دارید که وارد ازدواج‌های همجنس‌گرایانه شده‌اند، و برای دادگاه انجام کاری که به نحوی آن ازدواج‌هایی را که طبق قانون منعقد شده‌اند مختل می‌کند، کار بی‌نظمی‌تر خواهد بود».

قانونی که روز سه‌شنبه تصویب شد، قانون دفاع از ازدواج در سال 1996 را لغو می‌کند که ازدواج را به عنوان پیوند زن و مرد تعریف می‌کند، قانونی که توسط دادگاه لغو شده است اما در کتاب باقی مانده است. این قانون، دولت فدرال را ملزم می کند که ازدواج را در صورتی که در ایالتی که در آن انجام شده معتبر است، به رسمیت بشناسد، که به ترکیبی از قوانین ایالتی مختلف می پردازد. اگر دادگاه اوبرژویل را لغو کند، این امر از ازدواج‌های همجنس‌گرایان در نزدیک به 30 ایالتی که در حال حاضر آنها را ممنوع کرده‌اند، محافظت می‌کند.

این لایحه همچنین حمایت های قانونی بیشتری را برای زوج های همجنس ارائه می کند، مانند دادن اختیار به دادستان کل برای پیگیری اقدامات اجرایی و اطمینان از اینکه همه ایالت ها اقدامات عمومی، سوابق و رویه های قضایی ازدواج های خارج از ایالت را به رسمیت می شناسند.

جرولد نادلر، نماینده دی-نیویورک و رئیس کمیته قضایی، گفت: «امروز، ما گام مهمی در جهت حمایت از بسیاری از خانواده ها و کودکانی که به حقوق و امتیازات مورد حمایت قانون اساسی تضمین برابری ازدواج وابسته هستند، برمی داریم». یک مجوز احترام به قانون ازدواج به این فرزندان و خانواده ها ثبات و اطمینان بیشتری می بخشد.»

کاخ سفید روز سه‌شنبه بیانیه‌ای در حمایت از این لایحه با حمایت سناتور سوزان کالینز برای جمهوری مین صادر کرد.

رای مجلس نمایندگان تغییری را در میان جمهوری خواهان در مورد ازدواج همجنس گرایان با نظرسنجی های عمومی نشان می دهد که اکثریت حزب از آن حمایت می کنند. به گفته دو نفر از افراد آشنا به بحث‌های داخلی، رهبران حزب جمهوری‌خواه رسماً به اعضای خود دستور نداده‌اند که «نه» رای بدهند، و این رأی را به یک موضوع وجدان شخصی تبدیل می‌کند.

توده جمهوری خواهانی که از این اقدام حمایت کردند کمتر از یک چهارم کنوانسیون حزب بود، اما این درصد بسیار بیشتر از آن چیزی بود که قانون حقوق همجنسگرایان در گذشته از قانونگذاران جمهوری خواه گرفته بود. تنها سه جمهوری‌خواه در سال گذشته به قانون اساسی منع تبعیض بر اساس جنسیت، گرایش جنسی و هویت جنسی رای مثبت دادند. در سال 2006، 27 جمهوری خواه مجلس نمایندگان با تلاشی برای اصلاح قانون اساسی برای ممنوعیت ازدواج همجنس گرایان مخالفت کردند.

تیم لیندبرگ، دانشیار دانشگاه مینه‌سوتا موریس، گفت: در درک حقوق دگرباشان جنسی در سراسر کشور و به ویژه ازدواج همجنس‌گرایان تغییری رخ داده است.

آقای لیندبرگ در مورد حقوق ازدواج همجنسگرایان گفت: “حمایت از آن هیچ خطری ندارد، اما اگر بیش از حد به سمت راست بروید، مسئولیت سیاسی وجود دارد.” “این دیگر ابزاری برای سنجش محافظه کار بودن شما نیست.”

جمهوری خواهان تقریباً از سایر موارد در دستور کار دموکرات ها، مانند دو لایحه که به دنبال تضمین دسترسی به سقط جنین هستند، حمایت زیادی نشان نداده اند. آدام پروپلسکی، یک نظرسنجی غیرحزبی و عضو سابق جمهوری خواه، گفت: اما رأی به قانونی کردن ازدواج همجنس گرایان تغییر قابل توجهی در دیدگاه های جمهوری خواهان در مورد سایر مسائل اجتماعی نشان نداد.

آقای پروپلسکی گفت: “فقط این درک کلی وجود دارد که جنبه های به اصطلاح اجتماعی دستور کار دلیل اصلی دموکرات یا جمهوری خواه بودن مردم نیست.” با این حال، شما امیدوارید که این نشانه ای از چیزهایی باشد که در راه است.

پاییز گذشته، خانم چنی که یک محافظه‌کار سرسخت بود، مخالفت دیرینه‌اش با ازدواج همجنس‌گرایان را کنار گذاشت و گفت: «اشتباه کردم». خواهر او، مری چنی، همجنسگرا است، متاهل و دارای فرزندان است و لیز چنی، اپوزیسیون سابق، شکافی را در خانواده معروف ایجاد کرده است.

لیز چنی در مصاحبه ای با “60 دقیقه” در ماه سپتامبر گفت: “این موضوعی است که ما به عنوان انسان باید آن را بشناسیم و باید علیه تبعیض از همه نوع در کشورمان، در ایالت خود عمل کنیم.” آزادی یعنی آزادی برای همه.

نیکول مالیوتاکیس، نماینده نیویورک، جمهوری خواه دیگری که از این لایحه حمایت کرد، در بیانیه ای گفت که او همچنان از مخالفت با ازدواج همجنس گرایان در بیش از یک دهه پیش به عنوان قانونگذار ایالتی پشیمان است.

خانم مالیوتاکیس گفت: «در سال 2017، من از رای دادن به لایحه قانونی ازدواج همجنس گرایان در ایالت نیویورک، در حالی که شش سال پیش در مجلس ایالتی بودم، تاسف عمیق خود را اعلام کردم. هر قانونگذار آرایی دارد که از آنها پشیمان می شود و تا امروز، این رأی یکی از سخت ترین رأی هایی بود که من تا به حال به دست آورده ام».

نانسی میس، نماینده کارولینای جنوبی، که قبلا از ازدواج همجنس گرایان حمایت می کرد، گفت که از این اقدام حمایت می کند زیرا “از نظر قانون اساسی مناسب است.”

خانم میس گفت: “اگر برای اطمینان از محافظت از نهاد ازدواج اطمینان حاصل شود، من به آن رای خواهم داد.”

اما اکثر جمهوری خواهان با آن مخالفت کردند. جیم جردن، نماینده اوهایو، بالاترین مقام جمهوریخواه کمیته قضایی، گفت که این اقدام تلاشی از سوی دموکرات ها برای مشروعیت زدایی از دادگاه عالی است.

جردن گفت: «ما امروز درباره این قانون بحث می کنیم زیرا سال انتخابات است. ما برای پیام‌های سیاسی اینجا هستیم.»

آقای نادلر استدلال کرد که این قانون پاسخی ضروری به داب است. او گفت، حتی اگر قانونگذاران استدلال قاضی آلیتو را بپذیرند که این تصمیم هیچ پیامدی برای سایر حقوق ندارد، این قانون راهی برای کنگره است تا “اطمینان بیشتری ارائه دهد که برابری ازدواج یک موضوع قانون پایدار است.”

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما