تحقیقات نشان می دهد که درک تیپ شخصیتی می تواند به شما کمک کند که سن بهتری داشته باشید

محققان تأثیر بالقوه فعالیت های سبک زندگی را بر سلامت شناختی بیش از 3500 فرد 60 ساله و بالاتر بررسی کردند. آنها دریافتند که شخصیت، با استفاده از استعاره روانشناسی ارکیده و قاصدک ها، می تواند یک عامل تعیین کننده در عملکرد خوب برنامه های حمایتی باشد.

محققان دپارتمان نوآوری دانشگاه سیمون فریزر تأثیرات بالقوه فعالیت های سبک زندگی را بر سلامت شناختی بیش از 3500 بزرگسال بالای 60 سال بررسی کردند. آنها دریافتند که استفاده از استعاره ارکیده و قاصدک در روانشناسی می تواند عاملی در عملکرد خوب برنامه های حمایتی باشد.

یافته‌های آن‌ها، که در این ماه در Frontiers in Aging Neuroscience منتشر شد، استدلالی را برای سیاست‌گذاران ارائه می‌کند که به جای رویکردی یکسان، برنامه‌هایی را متناسب با تیپ‌های شخصیتی طراحی کنند. سیلوین مورنو، مدیر عامل و مدیر علمی Circle Innovation می‌گوید: «این اکتشافات فرصت‌های جدیدی را برای حمایت از افراد مسن‌تر فراهم می‌کند و شواهد مهمی را برای برنامه‌های جدید نسخه‌های اجتماعی ارائه می‌دهد.

درک اینکه چگونه تفاوت‌های شخصی بر جمعیت سالخورده تأثیر می‌گذارد می‌تواند به تصمیم‌گیرندگان کمک کند تا راه‌حل‌هایی متناسب با نیازهای فردی افراد مسن ارائه دهند. افرادی که می توانند “بزرگسالان ارکیده” در نظر گرفته شوند در شرایط ایده آل بهترین رشد را دارند، زیرا آنها حساس تر و از نظر بیولوژیکی واکنش پذیر هستند، در حالی که تصور می شود “بزرگسالان قاصدک” انعطاف پذیر هستند و می توانند به راحتی با هر محیطی سازگار شوند.

به گفته محققان، این بدان معناست که ارکیده ها ممکن است به راه حل های مراقبت بیشتری نیاز داشته باشند. اما رودریگز، دانشجوی دکترا و محقق در SFU می‌گوید: «این افراد مسن مانند گل ظریفی که نشان می‌دهند، شکننده‌تر هستند، و بنابراین مستعد واکنش بیش از حد به مشکلات مداوم بهداشتی و مسکن، و اخبار نگران‌کننده درباره اقتصاد یا همه‌گیری‌های جهانی هستند. .

از سوی دیگر، بازنشستگان قاصدک نسبتاً از نظر محیطی حساسیت کمتری دارند و بیشتر می توانند در برابر تخریب در شرایط بد محیطی مقاومت کنند، و درسی که در اینجا می گیریم این است که ما باید از طبقه بندی افراد مسن به یک گروه از جمعیت خود دست برداریم. این نتایج نشان می‌دهد که چگونه مسیرهای پیری بسته به اینکه آیا محیط بر فرد تأثیر می‌گذارد، متفاوت است.

همچنین بخوانید : بازی های الکترونیکی باعث ایجاد ضربان قلب نامنظم در کودکان می شود: مطالعه

به گفته محققان، درک اینکه چگونه عوامل سبک زندگی قابل تغییر می توانند سلامت شناختی را حفظ یا تقویت کنند، می تواند منجر به پیری سالم تر شود.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما