تراس نخست وزیر بریتانیا در سخنرانی خود در سازمان ملل گفت: «داستان 2022 مقاومت آزادی» در برابر تجاوز است.

خانم تروس شامگاه سه شنبه در اولین سخنرانی خود در مناظره سطح بالای مجمع پس از نخست وزیری گفت: «ما باید برای دفاع و اجرای آرمان های سازمان ملل بجنگیم. او طرحی را پیشنهاد کرد که دوران جدیدی را در بریتانیا آغاز می کند و به طور گسترده تر به “اصول شکسته ای که از روزهای تاریک جنگ جهانی دوم زندگی ما را تعریف کرده اند” می پردازد.

در واقع، چند روز پس از مرگ ملکه الیزابت دوم، فصل جدیدی در بریتانیا آغاز شده است، “صخره ای که بریتانیای مدرن بر روی آن ساخته شده است”. خانم تراس گفت که امیدوار است دوره جدید پادشاه چارلز سوم مبتنی بر مشارکت های جدید و “تعهد به امید و پیشرفت” باشد.

دموکراسی در مقابل خودکامگی

خانم تروس با تمجید از اصول دموکراسی که به تنهایی می تواند توسعه اقتصادی و تحقق آرزوهای شهروندان را تضمین کند، گفت: «این یک لحظه بحث برانگیز در تاریخ این سازمان … و در تاریخ آزادی است. با این حال، رژیم‌های اقتدارگرا با خفه کردن آرزوها و خلاقیت‌های لازم برای رشد بلندمدت، «بذر مرگ خود را می‌کارند».

نخست وزیر تاکید کرد که اولین هدف بلندمدت او برای بریتانیا دستیابی به رشد اقتصادی 2.5 درصدی سالانه برای ایجاد مشاغل با کیفیت بالا و تامین مالی خدمات عمومی خواهد بود. همچنین خواستار انعطاف پذیری بیشتر انرژی، اتکای کمتر به رژیم های مستبد برای تامین سوخت و مواد غذایی، و در نتیجه اطمینان از اینکه شهروندان “…به گروگان کسانی که به دنبال سلاح درآوردن اقتصاد جهانی هستند، نخواهند بود.”

این و تلاش‌های دیگری که او برنامه‌ریزی کرده بود بخشی از پاسخ کشورش به آنچه به نظر او “یک درگیری واقعی در جهان بین دموکراسی‌ها و رژیم‌های استبدادی در جریان است. ما باید این کار را با هم انجام دهیم تا بتوانیم مشارکت‌های جدیدی را حول تلاش برای تعمیق روابط ایجاد کنیم. با دموکراسی های همکار و ایجاد روابط جدید اقتصادی و امنیتی.” “.

قدرت یک هدف جمعی

واکنش بین المللی به [the war in] اوکراین نشان داده است که چگونه می توانیم اقدام سریع دیپلماتیک و حمایت نظامی ارائه کنیم. نخست وزیر گفت که قدرت هدف جمعی که باعث شد اتفاقاتی برای اوکراین رخ دهد باید به شیوه ای هماهنگ تر برای پاسخ به رژیم های استبدادی استفاده شود، و به عنوان مثال افزود که اگر اقتصاد توسط یک رژیم تهاجمی هدف قرار گیرد، ما باید اقدام کنیم. برای حمایت از آنها، به عنوان نوعی “ناتوی اقتصادی”. اینگونه است که ما تاب آوری را ایجاد خواهیم کرد.»

او ادامه داد: «هیچ کس روسیه را تهدید نمی‌کند، و با این حال، همانطور که ما ملاقات می‌کنیم، از سلاح‌های وحشیانه برای کشتن مردم استفاده می‌شود». زنان مورد تجاوز قرار گرفتند و خانواده ها از هم پاشیدند. وی با محکوم کردن اظهارات اخیر رهبر روسیه به عنوان “تلاش مذبوحانه برای توجیه شکست های فاجعه بار … تهدیدها” گفت: “پوتین در تلاش است تا مدعی ردای دموکراتیک یک سیستم بدون حقوق یا آزادی باشد.”

با این وجود، ائتلاف بین المللی علیه تجاوز روسیه قوی بود، زیرا، در میان دلایل دیگر، “اوکراین نه تنها از ارزش های خود، بلکه از امنیت و ارزش های کل جهان دفاع می کند.” نخست‌وزیر تراس گفت: «اکنون زمان آن است که در همه جبهه‌ها برای حمایت از این نیروی هدف جمعی اقدام کنیم، و به سهم خود، بریتانیا سه درصد از تولید ناخالص داخلی خود را تا سال 2030 به دفاع اختصاص خواهد داد.

در مواجهه با تجاوزات فزاینده، ما نشان داده‌ایم که قدرت عمل و عزم راسخ برای تحقق آن را داریم. اما این نباید یکباره باشد. این باید دوره جدیدی باشد که در آن خودمان را متعهد می‌کنیم. خودمان، به همشهریانمان و به این نهاد که هر کاری که لازم باشد برای رساندن به مردم و دفاع از ارزش‌هایمان انجام خواهیم داد.» خانم تروس گفت.

او در پایان گفت: “این می تواند داستان سال 2022 باشد که یک دولت تمامیت خواه تانک های خود را بر روی مرزهای یک همسایه صلح آمیز می چرخاند و مردم خود را تحت سلطه خود در می آورد. در عوض، این داستان مقاومت در برابر آزادی است.”

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما