ترامپ بازار گاوی را نمی کشد. در اینجا دلیل آن است

دیدار ترامپ با مدیران خطوط هوایی

بیشتر و بیشتر رهبران تجاری و استراتژیست های وال استریت در مورد اینکه سیاست های حمایت گرایانه رئیس جمهور دونالد ترامپ و ماهیت غیرقابل پیش بینی بازارها و اقتصاد چه می کند ابراز نگرانی می کنند.

اما همه ما می دانیم که عمل بلندتر از کلمات صحبت می کند. آنچه که سرمایه گذاران در واقع انجام می دهند کاملاً با آنچه مردم می گویند در تضاد است. Dow، S&P 500 و Nasdaq روز جمعه به بالاترین حد خود رسیدند.

و راسل 2000، شاخصی از سهام‌های با سرمایه کوچک که بیشتر فعالیت‌های خود را در ایالات متحده انجام می‌دهند، اکنون تنها چند نقطه با رکورد بالای خود در دسامبر گذشته در پی سرخوشی بازار ترامپ فاصله دارد.

چه بیشتر، VIX (VIX)معیاری از نوسان که به مقیاس ترس وال استریت معروف است، امسال نیز حدود 25 درصد کاهش یافته است. اگر سرمایه گذاران واقعا از ترامپ می ترسند، VIX باید بسیار بالاتر باشد.

شاخص ترس و طمع CNNMoney که به شاخص VIX و شش معیار دیگر از احساسات سرمایه‌گذار می‌پردازد، نشانه‌هایی از طمع را نشان می‌دهد و از سطوح شدید طمع دور نیست.

البته، ترامپ هنوز نمی‌تواند از توئیت‌هایی که صادقانه بگوییم، کاری برای کمک به اقتصاد انجام نمی‌دهند، خودداری کند – حتی اگر سرمایه‌گذاران نوردستروم ثروتمندتر می‌شوند، علی‌رغم اینکه ترامپ به آنها به دلیل دست کشیدن از برند دخترش ایوانکا به آنها حمله می‌کند.

اما به نظر می رسد برای اعتبار دادن به زمان مقرر، دلیل اصلی افزایش مجدد سهام اخیراً این است که ترامپ قول داده است به زودی از یک طرح مالیاتی “فوق العاده” رونمایی کند.

مطالب مرتبط: رگه نادر سهام ایالات متحده: تمدید طولانی مدت بدون افت 1 درصدی

ترامپ همچنین در دیدار با مدیران ارشد شرکت هواپیمایی در روز پنجشنبه، بار دیگر متعهد شد که سرمایه گذاری زیرساختی را افزایش دهد.

این چیزی است که بازار می خواهد بشنود.

مت لاکریج، مدیر صندوق ارزش کوچک وست‌وود، گفت: «ما همچنان انتظار محرک‌های مالی، مالیات‌های کمتر و مقررات کمتر را داریم. “زمان بندی سوال بزرگی است، اما در راه است.”

لاکریج معتقد است که بسیاری از شرکت‌هایی که بیشتر درآمد خود را از آمریکا تولید می‌کنند، اگر محرک‌های ترامپ منجر به افزایش بیشتر اقتصاد شود، باید سود ببرند.

دوست دارد در صنایع مختلف مانند صاحب سالن های سینما سهام داشته باشد اشاره (ولی)شرکت تنقلات یک کلمه نیست (JJSF) و شرکت تجهیزات هوانوردی کمان (پتانسیل).

یکی دیگر از مدیران پول گفت که او همچنین نسبت به سهام کوچک ایالات متحده که می تواند از سیاست های ترامپ تقویت شود، خوش بین است.

مطالب مرتبط: وال استریت جایگاه محکمی بر سر میز ترامپ دارد

بری جیمز، رئیس و مدیر عامل تحقیقات سرمایه گذاری جیمز، گفت: iShares Russell 2000 ETF (IWM) یک روز پس از انتخابات، زیرا او مطمئن است که طرح محرک ترامپ باعث رشد کسب و کارهای کوچک در ایالات متحده خواهد شد.

جیمز گفت: «وقتی ترامپ گفت اول آمریکا، من واقعاً فکر می‌کنم منظورش همین بود. فونگ (VG)، خرده فروش اجاره ای هارون (که در) و سری تخفیف مقدار زیادی (بزرگ) اگر پیشنهادات ترامپ تایید شود، همه آنها می توانند شکوفا شوند.

اما دلیل دیگری وجود دارد که چرا بازارهای ایالات متحده به بالاترین حد خود نزدیک شده اند. با وجود همه ابهامات در واشنگتن، ایالات متحده همچنان به عنوان یک الگوی ثبات نسبی در مقایسه با سایر نقاط جهان دیده می شود.

اقتصاد اروپا به لطف برگزیت، افزایش پوپولیسم در فرانسه که منجر به نگرانی‌هایی در مورد به اصطلاح فرکسیت شد و نگرانی‌های بیشتر در مورد مشکلی که به نظر می‌رسد برطرف نشده است – مشکلات بدهی یونان – همچنان یک کارت وحشی بزرگ است.

اقتصاد ژاپن نیز هنوز راکد است. ما اکنون در مورد چیزی بیش از یک دهه از دست رفته صحبت می کنیم. یک مجموعه است. اقتصاد چین نیز در حال کاهش است.

بیل گراس، مدیر صندوق اوراق قرضه، اغلب به شوخی گفته است که آمریکا شبیه چیزی است که جانی کش و کریس کریستوفرسون در “Sunday Morning Coming Down” خوانده اند – “پاک ترین پیراهن کثیف”.

به همین منظور، تحلیلگران شرکت رتبه‌بندی اوراق قرضه فیچ در گزارشی روز جمعه نوشتند که «عناصر دستور کار اقتصادی پرزیدنت ترامپ برای رشد مثبت خواهند بود»، اما افزودند که «تراز فعلی ریسک نشان‌دهنده یک پیامد جهانی کمتر معتدل است».

البته این سکه دو روی دارد. فوران انفجاری ترامپ ممکن است به او بازگردد.

مرتبط: Oreo Make نگران افزایش پوپولیسم است

تمایل دائمی او به سرزنش شرکت هایی که با آنها مخالف است در توییتر ممکن است اعتماد سرمایه گذاران را از بین ببرد.

و در حالی که منع سفر پیشنهادی او برای مهاجران از هفت کشور عمدتا مسلمان اکنون توسط سیستم قضایی ایالات متحده لغو شده است، رئیس جمهور قول داده است که برای بازگرداندن او به خدمت مبارزه کند.

حتی اگر در این نبرد شکست بخورد، ترامپ همچنان در مورد کودتا جدی‌تر است، با طرح‌هایی برای اصلاح تعرفه‌ها و مالیات‌ها در مرزها که می‌تواند جرقه جنگ تجاری با مکزیک، چین و ژاپن را ایجاد کند. این می تواند به شرکت های چندملیتی بزرگ ایالات متحده آسیب برساند و منجر به کاهش مشاغل شود.

اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران هنوز معتقدند/امید دارند که مزایای برنامه‌های توسعه‌طلبانه ترامپ و کاهش مالیات بر اثر انزواگرایی بیشتر باشد. امیدواریم حق با آنها باشد.

سرمایه گذاران ممکن است بینی خود را بگیرند، چشمان خود را ببندند و گوش های خود را با پنبه پر کنند تا رئیس جمهور را غرق کنند. اما آنها همچنان در حال خرید سهام هستند.

CNN Money (نیویورک) اولین ارسال در 10 فوریه 2017: 11:55 صبح به وقت شرقی

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما