ترس از جام جهانی با گذشت 100 روز افزایش می یابد (منظور آنها این زمان است)

در مراسمی خیره کننده در 21 نوامبر سال گذشته، برخی از مقامات ارشد قطری، از جمله نخست وزیر این کشور حاشیه خلیج فارس، به جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا و مدیران ارشد فوتبال پیوستند و مهمانان را به جشن دعوت کردند. آنها در Corniche دوحه، تفرجگاه وسیعی که اسکله درخشان شهر را در آغوش گرفته است، گرد هم آمدند تا یک ساعت شمارش معکوس پرآذین را نشان دهند و نقطه عطفی را نشان دهند: روزی که دقیقا یک سال قبل از افتتاحیه جام جهانی 2022 جشن گرفتند.

اینفانتینو که اکنون در قطر اقامت دارد از میزبانان خود تمجید کرد. او گفت که آمادگی آنها برای این رویداد – نزدیک به 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری از زمان قهرمانی قطر در مسابقات در سال 2010 – غیرقابل مقایسه بوده است: در واقع آنقدر خوب است که اینفانتینو، مدیر باسابقه فوتبال، اعلام کرد که “هرگز چنین اتفاقی را ندیده است. “اینجا”.

زبان خوش بینانه اینفانتینو در حال حاضر ممکن است به بهترین وجه چیزی را توصیف کند که هرگز در فوتبال دیده نشده است: عدم اطمینان و اضطراب فزاینده ای که بسیاری از عناصر مسابقات را احاطه کرده است که بر طرفداران، حامیان مالی و پخش کنندگان تأثیر می گذارد. کمترین آنها نیست؟ آنها فقط موافقت کردند که روز شروع جام جهانی را تغییر دهند.

سازمان‌دهندگان جام جهانی درخواست شگفت‌انگیز و بی‌سابقه‌ای برای تغییر تاریخ شروع مسابقات کردند تا قطر به‌عنوان میزبان، در بازی افتتاحیه پیش بیفتد. این درخواست به اتفاق آرا در روز پنجشنبه، تنها چند ماه قبل از مسابقات و ساعاتی قبل از شروع مجموعه ای از رویدادها به مناسبت صدمین روز مسابقات، تصویب شد.

تغییر زمان شروع بازی افتتاحیه و تغییر زمان بازی دیگر در روز بعد، برنامه‌های تیم‌ها، هواداران، حامیان مالی، پخش‌کنندگان و حتی تیم بازاریابی مسابقات را که میلیون‌ها دلار برای خرید فضای تبلیغاتی هزینه کرده‌اند، مختل می‌کند. در اطراف منطقه جهان صدمین سالگرد شمارش معکوس جام جهانی را جشن می گیرد – روزی که اکنون به جلو رسیده است – با بنرهایی که اتوبوس ها و تاکسی ها را در پایتخت های بزرگ سراسر جهان پوشانده اند. همه این کمپین ها، از روز پنجشنبه، اکنون تاریخ شروع نادرستی برای مسابقات دارند.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این تغییر تداوم سنت دیرینه آغاز جام جهانی فوتبال با برگزاری مراسم افتتاحیه به مناسبت اولین مسابقه‌ای که میزبان یا دارندگان عنوان در آن شرکت می‌کنند، تضمین می‌کند». توضیح دلیل این امر او در هیچ یک از ۱۲ سالی که قطر برای اولین بار حق میزبانی را به دست آورد، برای این امکان برنامه ریزی نکرده است.

علیرغم این، تغییر برنامه دیرهنگام تنها آخرین سوال پرمخاطب است که بر فضای عدم اطمینان فزاینده، چه در داخل و چه در خارج از سازمان جام جهانی در قطر، در مورد توانایی این کشور کوچک خلیج فارس – کوچکترین کشوری که تا به حال میزبان یک جهان است، می افزاید. جام – برای پایان دادن به مسابقات.

برای مثال، سه ماه قبل از مسابقات، قطر هنوز برنامه‌های مشخصی درباره تجربه‌هایی که هواداران می‌توانند در طول دیدارهای خود انتظار داشته باشند، از جمله آنچه که برای ورود به کشور نیاز دارند، آشکار نکرده بود. زمانی که به آنجا برسند در کجا باقی خواهند ماند. نحوه برخورد پلیس با نقض قوانین قطر در رابطه با رفتار عمومی. طرفداران از کجا و چگونه می توانند الکل بنوشند در قطر، یک کشور محافظه کار اسلامی که در آن فروش الکل به شدت کنترل می شود و مصرف عمومی آن عملا وجود ندارد.

نحوه تضمین این مسابقات – که انتظار می رود بیش از یک میلیون بازدید کننده داشته باشد – نیز مشخص نشده است. قطر با چندین کشور، به ویژه ترکیه، قراردادهای پلیسی امضا کرده است، که در ژانویه اعلام کرد بیش از 3000 پرسنل امنیتی از جمله پلیس ضدشورش را برای مسابقاتی که در آن هواداران 32 کشور رقیب – برخی از آنها رقبای سرسخت – شرکت خواهند کرد، فراهم خواهد کرد. . شانه ها برای هفته ها در منطقه کوچکتری از کانکتیکات.

مقامات قطری به طور غیررسمی گفتند که افسران امنیتی وارداتی تماس مستقیمی با توده ها نخواهند داشت. اما تاکنون – و برخلاف جام‌های جهانی قبلی – جزئیات کمی در این مورد و بسیاری موارد دیگر در دسترس عموم قرار گرفته است.

همچنین نگرانی‌هایی در مورد اقامتگاه‌ها وجود داشته است، با تأخیر در انتشار اتاق‌ها برای عموم و هواداران از نبود دروازه اختصاصی برای دارندگان بلیت خبر می‌دهند که انتظار می‌رود تنها خارجی‌هایی باشند که در طول یک ماهه جام جهانی اجازه ورود به قطر را خواهند داشت. .

کسانی که موفق به یافتن اقامتگاه‌هایی شدند که فقط پس از پرداخت بلیط توسط طرفداران قابل رزرو بود، حتی در موارد نادری که در دسترس بودند از قیمت‌های بالا شکایت داشتند.

رونان اوین، مدیرعامل فوتبال حامیان اروپا، یک سازمان چتر حمایتی برای گروه‌های هوادار، گفت: تعداد گروه‌های هواداری رسمی که برای حمایت از تیم‌های اروپایی به قطر سفر می‌کنند احتمالاً نسبت به جام جهانی گذشته که در روسیه برگزار شد، بسیار کمتر خواهد بود. . در یک مثال، فرانسه مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی انتظار دارد تنها 100 هوادار به عنوان بخشی از گروه حامیان رسمی شرکت کنند.

اوین گفت که سایر گروه‌های هوادار به فکر سفر به قطر و خارج از کشور برای حضور در مسابقات هستند، زیرا به این نتیجه رسیده‌اند که انجام این کار ارزان‌تر و آسان‌تر از اقامت در قطر است. باشگاه هواداران آلمانی قبلاً گفته است که از دبی به مسابقات می رود. اوین گفت: «فکر نمی‌کنم آنها متوجه باشند که وضعیت اقامتشان چقدر دشوار است. کل سیستم رزرو اقامتگاه به قدری نامشخص است که دارندگان بلیط برای رزرو تردید دارند.

مقامات قطری به نگرانی طرفداران در مورد اقامت اذعان کرده اند و به گفتگو با گروه هایی که از حل آنها حمایت می کنند ادامه خواهند داد.

در همان زمان، نمایندگان برخی از تیم‌های شرکت‌کننده در می‌یابند که یافتن فضایی برای معاشرت بازیکنان در خارج از هتل‌هایشان در چنین منطقه جغرافیایی کوچک مشکل‌ساز بوده است. اوا اولیواری، مدیر تیم کرواسی گفت: “نمی دانم که آیا آنها از هتل بیرون خواهند آمد یا خیر، آنها توسط هزاران هوادار محاصره خواهند شد.”

او افزود: “من نمی توانم به شما بگویم دقیقاً با چه چیزی روبرو هستیم.” وقتی به آنجا رسیدیم باید با آن کنار بیاییم.»

برای شرکای فیفا، ادامه عدم قطعیت چالشی بی امان بود. به گفته ریکاردو فورته، رئیس سابق بازاریابی ورزشی کوکاکولا، انتظار می‌رود تغییر اخیر در تاریخ شروع مسابقات، برنامه‌هایی را که ماه‌ها قبل توسط حامیان مالی ارائه شده بود، ویران کند.

فورت در نامه خود نوشت: “آنها مهمانان را دعوت کردند و از مهمان نوازی اطمینان دادند، پروازها و هتل ها را رزرو کردند و تمام تدارکات لازم را قراردادند.” در توییتر به اشتراک بگذارید. “تصور کن همه چیز را عوض کنی!”

مسئولان کمیته سازماندهی قطر اکنون به چنین بررسی های لحظه آخری و گاه غیرقابل توضیحی از برنامه هایی که ماه ها در حال انجام است عادت کرده اند. به عنوان مثال، در سال 2019، کارمندانی که برنامه بازاریابی و ارتباطات مفصلی را برای اعلام افتتاحیه ورزشگاه الوکره آماده کرده بودند، از اینکه متوجه شدند – درست چند دقیقه قبل از اینکه امیر قرار بود سالن مسابقه را باز کند – که توسط شبکه اجتماعی نقل شده بود، شوکه شدند. رسانه ها می گویند که به جای آن از ورزشگاه جنوب نامیده می شود.

در مواقع دیگر، قطر و سفرای آن بدترین دشمنان خودشان بودند. ناصر الخاطر، مدیر اجرایی کمیته سازماندهی، وقتی سال گذشته در تماسی با خبرنگاران در مورد تعداد کارگران مهاجری که در پروژه‌های ساختمانی جان خود را از دست داده‌اند، سؤال شد، سازمان‌دهندگان از زمانی که کار بر روی پروژه‌های جام جهانی را تقریباً یک دهه پیش آغاز کرده‌اند، با سؤالی روبرو بوده‌اند. ، گفت. ، به نظر می رسد قبل از اینکه یکی از کارکنان آن را تصحیح کند، عدد را حدس می زند. در ماه آوریل، مقامات جام جهانی پس از اینکه یک مقام ارشد امنیتی به یک خبرنگار گفت که پرچم های رنگین کمانی، نمادی از حقوق همجنس گرایان، می تواند از هواداران برای محافظت از آنها گرفته شود، مجبور شدند توضیحاتی ارائه کنند.

برای کمک به بیان داستان خود، قطر نیز – با هزینه های گزاف – گروهی از فوتبالیست های سابق را به خدمت گرفته است که مهم ترین آنها دیوید بکهام، کاپیتان سابق انگلیس است. اما بکهام با وجود دریافت میلیون‌ها دلار برای برکت دادن به جام جهانی قطر با شهرت خود، ثابت کرده است که مدافعی بی‌میل است و ترجیح می‌دهد تنها در غیاب رسانه‌های خبری در رویدادها شرکت کند. بکهام هرگز علناً نگفته است که چرا برای حمایت از مسابقات ثبت نام کرده است و سخنگوی او به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این هفته یک بحران جدید در مورد زمان شروع مسابقات به همراه داشت. دبیرکل فیفا در نامه‌ای که به رهبران ارشد فوتبال ارسال کرد تا آنها را متقاعد کند که با تغییر تاریخ موافقت کنند، گفت که فیفا پیامدهای تجاری و حقوقی انتقال بازی افتتاحیه قطر مقابل اکوادور را یک روز به جلو ارزیابی کرده است و «تصمیم گرفته است که هرگونه خطری وجود دارد. به اندازه کافی بر ارزش و مزایای پیشنهاد غلبه کرده است.”

با این حال، برخی از هواداران ناامید خواهند شد. فیفا علاوه بر تغییر بازی قطر، تاریخ بازی هلند و سنگال را که برای روز افتتاحیه اصلی یعنی 21 نوامبر تعیین شده بود، به یک شب از شروع بعدازظهر اصلی خود منتقل کرد.

مارتین بوسا از نیویورکر گفت که این بدان معناست که او دیگر نمی تواند از بلیط هایی که برای بازی هلند خریده استفاده کند، زیرا او همچنین بلیت بازی ایالات متحده آمریکا و ولز را دارد که یک ساعت بعد شروع می شود. و احتمالا او تنها کسی نخواهد بود که شاکی است.

گراهام فرای، سرپرست تولید IMG، کهنه کار رویدادهای مهم، گفت: “من تصور می کنم که این امر باعث ایجاد دردسر برای پخش کنندگان خواهد شد.”

وی افزود: “آنها از قبل برنامه ریزی آن روز را برنامه ریزی کرده بودند و پیش نمایش های جام جهانی را برنامه ریزی کرده بودند” و خاطرنشان کرد که چنین تصمیماتی اغلب باید ماه ها قبل گرفته شود.

مقامات قطری گفتند که با فیفا همکاری خواهند کرد تا “اطمینان از برگزاری یک تورنمنت آرام برای هوادارانی که تحت تاثیر این تغییر قرار گرفته اند” باشند.

موضوع دیگری که مستقیماً مورد توجه بسیاری از طرفداران است – طرح معرفی نوشیدنی های الکلی در جام جهانی – با وجود ماه ها بحث و با وجود ماه ها بحث و با وجود یکی از بزرگترین شرکای فیفا که Budweiser است که انتظار دارد محصولاتش در دسترس هواداران در سراسر جهان باشد، هنوز روشن نشده است. در سراسر جهان سایت های جام جهانی

آخرین پیشنهاد که هنوز اعلام نشده است، فروش آبجو پس از غربالگری امنیتی در خارج از استادیوم ها است، اما نه در داخل خود استادیوم. طرفداران همچنین می توانند در پارک های طرفداران نوشیدنی بنوشند، اما در حال حاضر، این امتیاز فقط در ساعات خاصی از روز در دسترس خواهد بود. چه زمانی؟ سازمان دهندگان جام جهانی هنوز چیزی نگفته اند.

همانطور که ماه ها به هفته ها و سپس به روزها کاهش می یابد، خودی ها می دانند که بررسی دقیق در قطر فقط افزایش خواهد یافت. اما در حال حاضر آنها یک مشکل مبرم تر دارند: آنها باید کسی را پیدا کنند که تمام ساعت ها را تغییر دهد.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما