ترفند جدید ایرلاین ها برای افزایش قیمت بلیط هواپیما

بعدی- در حالی که این روزها قیمت بلیت هواپیما افزایش یافته و ایرلاین ها و آژانس های مسافرتی به عنوان مرجع قیمت بلیت از لیست قیمت های شورای عالی هواپیمایی تبعیت نمی کنند، مشاهدات میدانی حکایت از افزایش قیمت بلیت توسط برخی شرکت های هواپیمایی دارد. پرواز نکنید، باعث سرگردانی بسیاری از مردم می شود.

بر اساس گزارش فرارو، به نظر می رسد شرکت های هواپیمایی با توجه به شناور بودن قیمت بلیت هواپیما در حال حاضر در حالی که این شرکت ها هیچ کاری انجام نمی دهند، می خواهند از این فرصت حداکثر استفاده را کرده و قیمت ها را تا جایی که می توانند افزایش دهند. کیفیت خدمات را ارتقا نداد و فقط به افزایش قیمت فکر کرد.

ترفند جدید ایرلاین ها برای افزایش قیمت بلیط هواپیماشرکت های هواپیمایی به دنبال افزایش قیمت بلیط هستند

آرمان بیات کارشناس صنعت هوانوردی است گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه شرکت های هواپیمایی به دنبال افزایش قیمت بلیت هستند، گفت: بر اساس ماده ششم قانون هواپیمایی کشوری، شورای عالی هواپیمایی مرجع قانونی تعیین نرخ بلیت است، اما شرکت های هواپیمایی مشمول ماده 161 قانون برنامه پنجم توسعه هستند. نظارت بر صدور قیمت بلیط هواپیما البته در این مقاله علاوه بر مقررات زدایی از قیمت و شبکه ایرلاین ها به حذف تخفیفات خدمات ناوبری و فرودگاهی که شرکت های هواپیمایی پرداخت نمی کنند نیز اشاره می کنیم.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به تعیین سقف قیمت و کف بلیت ها، قیمت ها تا حدودی متغیر بوده و بر اساس تقاضا بین سقف و کف مصوب شورای عالی هواپیمایی تغییر می کند. اما از آنجایی که افزایش تقاضا منجر به افزایش نرخ می‌شود و افزایش عرضه می‌تواند التهاب تقاضا را برطرف کند و باعث کاهش نرخ شود، زمین‌گیری ناوگان مانعی برای افزایش عرضه صندلی‌ها است. بنابراین در چنین شرایطی بدون دسترسی به بلیط هواپیما، مشتریان نمی توانند با قیمت تعدیل شده نزدیک به حداقل قیمت مصوب بلیط تهیه کنند که این امر مستلزم بیماری های جدی است.

بیات گفت: این در شرایطی است که شرکت های هواپیمایی همچنان افزایش عرضه صندلی های هواپیما را نادیده می گیرند و به دنبال افزایش سقف قیمت هستند. در واقع می توان نتیجه گرفت که تامین محدود صندلی ها به دلایل فنی از جمله کمبود قطعات، وابستگی به ارز و تحریم و یا به دلایل غیرفنی و کم نگه داشتن تعداد صندلی های ارائه شده در فصل تابستان به عنوان دوره بالا. تقاضا نشان می دهد که به دنبال ایجاد التهاب است، زیرا در نهایت این درخواست تایید شد فروش بلیط هواپیما با حداکثر قیمت.

به گفته وی، در چنین شرایطی شرکت های هواپیمایی به دلیل مشکلات اقتصادی، افزایش نرخ ارز، وابستگی ارزی و جریمه ها نیازمند افزایش سقف قیمت بلیت هستند که البته نمی توان این افزایش را از نظر ساختار، نوع، سن ناوگان برای همه شرکت ها اعمال کرد. و حجم فعالیت یکسان است. همچنین سیاست قیمتی شرکت‌های هواپیمایی موجود که قبلاً ناوگان آنها از محل سرمایه‌گذاری مستهلک شده است یا برای شرکت‌های هواپیمایی موجود که قصد توسعه ناوگان خود را دارند، هزینه استهلاک سرمایه فقط بر تعداد ناوگان اضافی یا شرکت‌های جدیدی که هزینه استهلاک سرمایه در تمام ناوگان آنها متحمل می شود، آنها می بینند که نباید یکسان باشند.

بیات خاطرنشان کرد: در واقع عمدتاً شرکت هایی هستند که تقاضا دارند و قیمت های خود را پیش می برند و ناوگان آنها بیش از 10 سال است که وارد چرخه حمل و نقل هوایی شده و ارزش بالایی ندارد و افزایش نرخ تنها تامین کننده دغدغه آنهاست. ; یا اینکه آن شرکت به دنبال افزایش قیمت است که منابع خود را از ریال به ارز مورد حمایت دولت تبدیل کرده و با پرداخت منابع خارجی دو فروند هواپیما وارد کرده و کمتر از دو سال است که پرواز می کند و برای کشور مثمر ثمر بود.

بیات توضیح داد: به نظر من سیاست افزایش کرایه ها نباید به روش فعلی کاهش و سقف اجرا شود و تنها راه آن توافق بر سر میانگین قیمت بلیت تمامی کلاس های پروازی یا ATV است که شرکت ها را مجبور می کند این را حفظ کنند. میانگین امتیاز و مسافران نیز امکان خرید بلیط با قیمت ارزان‌تر را خواهند داشت. در این صورت قیمت بلیت تا 30 درصد قابل افزایش و تا 30 درصد کاهش قیمت بلیت است.

این کارشناس حمل و نقل هوایی افزود: در حال حاضر با توجه به نظر شرکت های هواپیمایی مبنی بر افزایش نرخ ارز، افزایش هزینه های ارزی و به تبع آن اختلال در ناوگان و مشکلات پیرامون تحریم ها، احتمال 10 تا 15 درصد وجود دارد. افزایش سقف قیمت بلیت، اما معتقدم این مشکلات اعلام شده از سوی شرکت های هواپیمایی فراتر از یک بهانه است، زیرا با توجه به درآمد عملیاتی که در سال های گذشته به دست آورده است، باید ذخایر و منابع مالی خود را مدیریت کرده و نیاز را پیش بینی کنند. ارتباط با عمر قطعات و سایر شاخص های هزینه، در مقایسه با مواردی که برای حل این گونه مشکلات استفاده می شود، که البته در مدیریت حمل و نقل ایر، این مسائل تنها یک مدیریت معمول تعمیر و نگهداری ناوگان است.

وی ادامه داد: چرا درآمدهای عملیاتی به دست آمده در سال های گذشته در این مرحله هزینه نشده است، سوال بزرگی است و پاسخی که با حل مشکل حمل و نقل هوایی در کشور می آید. در واقع کمبود منابع برای تامین نیازهای عمدتا فنی بیانگر این واقعیت تأسف بار است که گردش مالی حاصل از حمل و نقل هوایی در دوره های گذشته ناشی از خود صنعت حمل و نقل هوایی نیست که نشان دهنده بیماری جدی این صنعت و کل آن است. ناشی از سوء مدیریت و عدم آگاهی سهامداران خصوصی اپراتورها است که معتقدند هر آنچه به عنوان درآمد ناخالص به دست می آید متعلق به آنهاست و باعث تاسف است که شرکت های هواپیمایی دولتی به عنوان ابزار دولت در تنظیم عرضه و عرضه بازار وضعیت خوبی ندارد و در این زمینه از برخی اپراتورهای خود مجوز گرفته شده است.

بیات با اشاره به اینکه تنها یارانه سوختی که در حال حاضر به صورت غیرمستقیم در اختیار شرکت های هواپیمایی قرار می گیرد، گفت: دولت تا حدودی مجبور است و البته باید به فکر یارانه سوخت هواپیما باشد چرا که با حذف این یارانه هزینه سوخت هواپیما به ازای هر پرواز تنگ می شود. ساعتی مانند بوئینگ 737 OMD که ناوگان حمل و نقل هوایی داخلی را تشکیل می دهد از 2 میلیون تومان به 80 میلیون تومان افزایش می یابد و این تفاوت در میانگین هزینه هر پرواز 600 هزار تومان است. برای یک ساعت صندلی پرواز

وی بیان کرد: از آنجایی که حمل و نقل هوایی در حمایت از سایر صنایع استراتژیک کشور نقش دارد، با حذف یارانه سوخت، بازار حمل و نقل هوایی متحمل خسارات هنگفتی شده و در نتیجه سایر صنایع متضرر خواهند شد و همچنین با کوچک شدن حجم بازار، در عمل، صنعت حمل‌ونقل هوایی غیررقابتی متضرر می‌شود، این موضوع منفی‌تر و منفی‌تر است، زیرا در وضعیت حاکمیت هوانوردی ابزار راهبردی راهبردی وجود ندارد و مردم به‌عنوان مصرف‌کننده نهایی سود نخواهند برد.

این کارشناس صنعت حمل و نقل هوایی گفت: از طرفی فکر می کنم مشکل امروز حمل و نقل هوایی ایران فقط کیفیت و کمیت شرکت ها، افزایش عمر زمانی ناوگان در رأس این چالش است و قطعاً طی پنج سال آینده و پایان عمر عملیاتی برخی از ناوگان عملیاتی فعلی و عدم برنامه ریزی برای اجرای سیاست های جایگزینی وضعیت را خطرناک تر خواهد کرد.

وی بیان کرد: فکر می کنم رفع موانع و تسهیل تجارت حمل و نقل هوایی با هدف توسعه ناوگان و تولد شرکت های جدید با سرمایه های جدید باعث افزایش عرضه صندلی و ایجاد تعادل در برابر تقاضا می شود که بی شک به بازار از شرکت‌های هواپیمایی سقوط می‌کنند و برنده آن شرکتی است که از کاهش سهم خود در بازار جلوگیری می‌کند و این جزء دغدغه کیفیت، کمیت، حقوق مشتری، حفظ حرمت و احترام، توجه به نیروی انسانی متخصص و مهندسی هزینه، علمی و تخصصی نیست. مدیریت. چیزهایی که امروزه در اکثر خطوط هوایی نمی توانید پیدا کنید.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما