ترنس کیست؟ از چگونگی تغییر هویت جنسی تا مشکلات اجتماعی

تراجنسیتی، یا ترنسجندر، یک اصطلاح چتر برای کسانی است که جنسیتشان با جنسیتی که در بدو تولد به آنها اختصاص داده شده، متفاوت است.

یا هویت جنسیتی درک فرد از هویت خود است. تعداد افرادی که هیچ مشکلی با جنسیت تعیین شده در بدو تولد یا حتی قبل از آن ندارند، آن را می پذیرند و خود را همانگونه که هستند معرفی می کنند، بسیار بیشتر از کسانی است که این جنسیت را رد می کنند.

ما افراد دسته اول را “همجنس” یا همجنس گرا می نامیم. فرد «تراجنسیتی» یا «تراجنسیتی» فردی است که جنسیت اختصاص داده شده را بر اساس ظاهر اندام تناسلی خود با ادراک خود از هویت خود منطبق نمی داند. این یک اصطلاح چتر (اصطلاحاً چتر نجات) است و ترنس، مانند جنسیت، طیفی است که بسیاری از هویت های جنسیتی افراد در هر مرحله از زندگی، از کودکی تا پیری را در بر می گیرد.

تراجنسیتی کیست؟

تراجنسیتی یا تراجنسیتی به شخصی اطلاق می شود که می خواهد در بدن خود به ویژه اندام های جنسی خود تغییراتی ایجاد کند به گونه ای که خصوصیات بیولوژیکی بدن او مانند فردی همجنس با خود او یکی باشد. این تغییرات از تزریق هورمون گرفته تا عمل های زیبایی یا جراحی های تغییر جنسیت را شامل می شود.

زن ترنس کیست؟

کلمه ترنس به فردی اطلاق می شود که بدنی مردانه دارد. این افراد از نظر روحی و جسمی کاملاً زنانه هستند و این در رفتار آنها مشهود است. به این افراد MTF می گویند. این عبارت مخفف Male To Female است و به معنای کسی است که شبیه مرد است و می خواهد زن باشد.

مرد ترنس کیست؟

مرد ترنس به زنی گفته می شود که احساسات و رفتارش شبیه به یک مرد تمام عیار است، اما با بدنی زنانه به دنیا آمده است. این افراد FTM نامیده می شوند. این عبارت مخفف Fmale To Male است و به معنای فردی است که از نظر ظاهر و مدارک هویتی مونث است و می خواهد مرد باشد.

افراد تراجنسیتی چگونه هویت جنسی خود را بیان می کنند؟

افراد ترنس ممکن است جنسیت خود را به روش های مختلف بیان کنند و این ممکن است در زمینه های خاص و در زمان های خاص متفاوت باشد. بنابراین مهم است که به یاد داشته باشید که هیچ راهی برای ترنس بودن وجود ندارد، زیرا برای افراد مختلف می تواند معانی مختلفی داشته باشد. ممکن است مدتی طول بکشد تا یک فرد راحت ترین راه را برای بیان جنسیت واقعی خود بیابد.

راه های مختلفی برای انتقال هویت جنسیتی به چنین افرادی وجود دارد و انتخاب آنها می تواند تحت تأثیر شرایط خاصی قرار گیرد:

گذار اجتماعی: انتقال جنسی به هویت جدید ممکن است برای برخی از افراد به معنای تغییر نام و انتخاب ضمیری باشد که مناسب تر به نظر می رسد. این فرآیند اغلب به عنوان “انتقال اجتماعی” شناخته می شود.

انتقال پزشکی: در موارد دیگر، انتقال ممکن است شامل درمان‌های پزشکی تأییدکننده جنسیت، مانند تزریق هورمون و مداخلات جراحی باشد. عملیاتی به نام “انتقال پزشکی”.

آیا زمان خاصی برای کشف هویت جنسی افراد ترنس وجود دارد؟

افراد تراجنسیتی در مقطعی از زندگی خود متوجه می شوند که جنسیت آنها با چیزی که به آنها اختصاص داده شده است متفاوت است. آنها آشکار می کنند (معروف به بیرون رفتن)، یعنی در مورد آن با دیگران صحبت می کنند یا حتی ممکن است تصمیم بگیرند این هویت را پنهان کنند.

هنوز به طور قطعی دلایل این رویکرد (ترنس بودن) در افراد مشخص نیست، همانطور که نمی دانیم چه چیزی باعث می شود برخی افراد به ورزش یا هنر علاقه مند شوند، تنها چیزی که مشخص است این است که وقتی افراد تراجنسیتی اجازه ابراز وجود دارند. خود را به شیوه ای سازگار با هویت جنسی خود، آنها امن تر و شادتر هستند.

تشخیص کودکان به عنوان ترنسجندر

علائم دگردیسی ممکن است از دوران کودکی مشهود باشد. برخی از این علائم به شرح زیر است:

کودک تمایل دارد با افراد همجنس بازی کند.

او دوست دارد لباس هایی بپوشد که با جنسیت او تناقض دارند.

او از نظر فکری و شخصی با جنسیت و همسالان خود متفاوت است.

او از تغییرات فیزیکی در دوران بلوغ که زندگی جنسی او را معنادارتر می کند، راضی نیست.

آیا جراحی تغییر جنسیت عوارضی دارد؟

جراحی تغییر جنسیت مانند هر جراحی دیگری عوارض و مشکلاتی را به همراه دارد. شایع ترین عوارض مربوط به مشکلات مثانه و مجاری ادراری است. علیرغم مشکلات و عوارضی که در هر عمل تغییر جنسیت از مرد به زن یا زن به مرد وجود دارد، عجیب نیست که مشکلات اورولوژی رایج است.

برزخ بین جسم و روح

مطالعه ای در سال 2017 نشان داد که بیش از 33 درصد از افراد ترنس که تحت عمل جراحی تغییر جنسیت قرار می گیرند از این مشکلات خاص شکایت دارند.

خوشبختانه برخی از مطالعات نشان داده است که افزایش تجربه و تخصص پزشکان باعث کاهش عوارض جراحی شده است، اما علیرغم این تحقیقات، 11 درصد از بیماران به دلیل خونریزی بیش از حد در محل جراحی که تنها در جراحی‌ها تغییر جنسیت می‌یابد، همچنان نیاز به اعمال برنامه‌ریزی نشده دیگری داشتند. – مرد توسط زن دیده می شود.

نارسایی جنسیتی چیست؟

بسیاری از افراد تراجنسیتی دچار دیسفوری می شوند که از نظر بالینی به آن دیسفونی می گویند. دیسفوریا در افراد مختلف متفاوت است و می تواند پایدار (تجربه مداوم) و مایع (تجربه جزئی یا متناوب) باشد.

نارسایی جنسیتی ناراحتی است که فرد در زمانی که جنسیت خاص با هویت جنسی او مطابقت ندارد احساس می کند. این افراد ممکن است از ناسازگاری بین خصوصیات جنسی (فیزیکی) و احساسات و افکارشان در مورد خودشان ناراحت باشند.

به گفته برخی از افراد تراجنسیتی، این زمانی اتفاق می افتد که جنسیت آنها توسط دیگران تایید نشده باشد (که گاهی اوقات “اطلاعات نادرست” نامیده می شود). آنها همچنین ممکن است با نقش های جنسیتی سنتی مورد انتظار از جنسیت خاص خود احساس ناراحتی کنند.

اثرات نارسایی جنسیتی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. برای برخی افراد، این احساسات تعارض ممکن است بر روی تصویر و رفتار آنها تأثیر بگذارد.

افراد تراجنسیتی از نابرابری مداوم در جنبه‌های زندگی رنج می‌برند که با همه اولویت‌های حوزه قانونی لامبدا* تلاقی می‌کند. افراد تراجنسیتی در محیط کار تبعیض گسترده ای را تجربه می کنند، ممکن است در روابط با والدین خود با چالش هایی مواجه شوند، به مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا و بدون تبعیض دسترسی نداشته باشند و در به دست آوردن نام و تعیین جنسیت صحیح در مدارک هویتی خود مشکل داشته باشند.

آمارهای متعدد حاکی از آن است که میزان افسردگی، اضطراب و خودکشی در جامعه ترنس ها به طرز نگران کننده ای بالا است. بیماری روانی اغلب به طور مستقیم با تراجنسیتی بودن مرتبط نیست، بلکه بیشتر با انگ و تبعیض هایی است که افراد ترنسجندر در زندگی روزمره با آن مواجه می شوند.

بهترین راه برای حمایت از افراد تراجنسیتی این است که به آنها اجازه دهید خودشان تغییر جنسیت خود را مدیریت کنند، که ممکن است شامل احترام به انتخاب نام و ضمایر آنها و ترویج حق آنها برای اثبات جنسیت باشد.

Lambda Legal: حمایت از افراد تراجنسیتی را تحت قوانین فدرال، ایالتی و محلی و سایر سیاست ها گسترش می دهد و از آنها حمایت می کند.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما