تسلا خودروهای برقی را در خاورمیانه می فروشد

ایلان ماسک در 90 ثانیه

تسلا خودروهای الکتریکی خود را به قلب دنیای تولید نفت می آورد.

این خودروساز روز دوشنبه اعلام کرد که اولین پروژه رسمی خود در خاورمیانه در امارات متحده عربی خواهد بود.

اولین خودروها – مدل S و مدل X – تابستان امسال وارد جاده ها می شوند.

“به نظر می رسد زمان بسیار خوبی برای ایجاد یک پیشرفت مهم در این منطقه با شروع از دبی است.” تسلا (TSLA) ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت در نشست جهانی دولت در دبی گفت.

مالکان تسلا به دو ایستگاه سوپرشارژ موجود در امارات دسترسی خواهند داشت و تلسا قصد دارد تا پایان سال پنج ایستگاه دیگر را افتتاح کند.

با وجود داشتن ذخایر عظیم نفت و گاز، امارات برنامه های بلندپروازانه ای برای دوستدار محیط زیست دارد. ماه گذشته اعلام کرد که 163 میلیارد دلار برای ترویج استفاده از انرژی های جایگزین در سه دهه آینده سرمایه گذاری خواهد کرد.

موضوعات مرتبط: تسلا هزینه هزینه ها را فاش می کند

این آخرین مورد از یک سری اعلامیه های توسعه برای تسلا است. هفته گذشته، ماسک اشاره کرد که تسلا ممکن است به زودی به هند بیاید.

ماسک همچنین طرح‌هایی را برای ساخت «کامیون‌های سنگین و حمل‌ونقل شهری با سرنشینان بالا» و همچنین توسعه یک شبکه مسافربری که می‌تواند شبیه به شبکه اوبر باشد، اعلام کرده است.

این کارآفرین که در دبی صحبت می کرد، آینده رباتیک را توضیح داد.

ماسک گفت: “ما شاهد پیشرفت فوق العاده خودمختاری و هوش مصنوعی خواهیم بود.” احتمالا طی 10 سال آینده، ساخت خودروهایی که کاملاً خودران نیستند، غیرعادی خواهد بود.

مطالب مرتبط: سلاح مخفی غافلگیر کننده ایلان ماسک: ترامپ؟

اما او همچنین نسبت به ماهیت “اخلال کننده” وسایل نقلیه خودران هشدار داد.

“این اختلالی که من در مورد آن صحبت می کنم قرار است طی حدود 20 سال اتفاق بیفتد. با این حال، 20 سال زمان کوتاهی است تا تقریبا 12 تا 15 درصد از نیروی کار بیکار شوند.”

ماسک گفت که دولت ها باید به هوش مصنوعی توجه زیادی داشته باشند، حمل و نقل پایدار ایجاد کنند و مراقب بیکاری گسترده باشند.

او گفت: “این یک چالش اجتماعی بزرگ خواهد بود. در نهایت، ما باید به درآمد پایه جهانی فکر کنیم. من فکر نمی کنم که ما انتخابی داشته باشیم.” “کارهای کمتر و کمتری وجود خواهد داشت که ربات نمی تواند آنها را بهتر انجام دهد.”

ست فگرمن در گزارشگری مشارکت داشت.

CNN Money (دبی) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 11:06 صبح ET

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما