تصادف ساختگی برای کلاهبرداری از رانندگان مسن

اعضای باند کلاهبردار در نجف آباد اصفهان که با تصادفات ساختگی و پول آنها از رانندگان مسن کلاهبرداری می کردند دستگیر شدند.

به گزارش همشهری، تحقیقات برای دستگیری کلاهبرداران چندی پیش با شکایت تعدادی از رانندگان سالمند در اداره آگاهی شهرستان نجف آباد استان اصفهان آغاز شد. شاکیان همگی افراد مسنی بودند که مشخصات دو مرد جوان را به اشتراک می گذاشتند و می گفتند از آنها کلاهبرداری شده و هدف کلاهبرداری قرار گرفته اند.

یکی از شاکیان توضیح داد: در حال عبور از یک خیابان خلوت بودم و ماشینم کند بود که ناگهان مردی خود را روی کاپوت خودرو انداخت و روی زمین افتاد. با دیدن این صحنه وحشت کردم و پایم را روی ترمز گذاشتم. وقتی پیاده شدم مرد جوان از شدت درد می پیچید. در همین حین مرد جوان دیگری وارد صحنه شد و شروع به سر و صدا کرد.

او گفت پسر مجروح است و اگر شکایت کند برای من مشکل ایجاد می شود. در همان زمان مرد جوانی که خود را روی کاپوت ماشینم انداخته بود، گفت که نمی خواهد از من شکایت کند و اگر مبلغی به او بدهم موافقت می کند و برای مداوا به بیمارستان می رود.

و شاکی ادامه داد: آنها به گونه ای عمل کردند که برای رهایی از این خطر، با پرداخت مبلغی به جوان مصدوم موافقت کردند. پول را به حسابی که به من گفته بود واریز کردم و به خانه رفتم اما بعد از چند روز متوجه شدم که شخص دیگری با همین ترفند اخاذی شده است و آنجا بود که مطمئن شدم در دام کلاهبرداران افتاده ام و تصمیم گرفتم. از آنها شکایت کند.

بررسی اظهارات شاکیان نشان داد که همگی در دام کلاهبرداران حرفه ای افتاده اند. یکی از آنها نقش مجروح را بازی می کرد و با پرتاب خود به جلوی خودروی رانندگان سالخورده وانمود می کرد که مجروح شده است و دیگری که نقش رهگذر را بازی می کرد وارد صحنه شد و رانندگان را ترساند و تشویق کرد. قبل از رسیدن پلیس می ایستند، بهتر است اگر موضوع حل شد مقداری پول به حساب مقتول قلابی واریز می کنند و محل را ترک می کنند.

با این اطلاعات مشخصات هر دو متهم در اختیار تیم های گشت انتظامی نجف آباد قرار گرفت و تحقیقات برای دستگیری آنها آغاز شد. تا اینکه هویت عامل اصلی تصادفات فانتوم مشخص شد و دستور دستگیری وی صادر شد.

سرهنگ حسین ترکیان رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: ماموران در بررسی های تخصصی موفق به ردیابی محل اختفای این مرد و دستگیری وی در آخرین لحظات که سوار بر اتوبوسی در حال حرکت به سمت یکی از شهرهای غربی کشور».

وی ادامه داد: زمانی که با جوان شاکی مواجه شد چاره ای جز اعتراف نداشت و اعتراف کرد که با این شگرد از 5 راننده سالمند کلاهبرداری کرده است. او همچنین هویت شریک زندگی خود را فاش کرد. این جوان نیز در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه پرونده متهم به مراجع قضایی ارجاع شده است، خواستار آرامش شهروندان در صورت بروز چنین حوادثی شد. در صورت عدم مقصر حادثه با 110 تماس گرفته و تا زمان حضور کارشناسان پلیس راه در محل بمانند و از پرداخت مبالغ فوق العاده به مصدومان خودداری کنند.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما