تصاویر ماکرو شگفت انگیز از دنیای بی نظیر دریاچه های فصلی – زومیت

[ad_1]

استیون دیوید جانسون او عکاس و استاد حفاظت از منابع طبیعی در ویرجینیا است که آثارش در مجلات متعددی مانند Nature Conservation، Virginia Wildlife، Orion و غیره منتشر شده است. جانسون زندگی خود را وقف مستندسازی دنیای طبیعی کرده است. او نایب رئیس کمیته جنگل ویرجینیا و عضو انجمن بین المللی عکاسان محیطی است.

عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


جانسون که در دوران کودکی در مناطق روستایی ایالت نیویورک بزرگ شده بود، در تمام عمرش توسط جنگل ها، دریاچه ها و آبفشان احاطه شده بود و در نتیجه سمندرهای آبی، وزغ ها و کرم شب تاب بخشی منظم از ماجراهای کودکی او بودند. او عشق به طبیعت را با تحصیل در رشته عکاسی و تمرکز بر عکاسی در دانشگاه آغاز کرد و ادامه تحصیلات تکمیلی خود را در رشته رسانه های دیجیتال ادامه داد.

جانسون در سال 2005 در بزرگسالی به ویرجینیا نقل مکان کرد و استاد عکاسی در دانشگاه East Manonite شد. او می‌گوید عکاسی از طبیعت راهی برای درک و تعامل با محیط جدید آن شده است، که مهم‌ترین آن یادگیری در مورد آپالاچی‌های مرکزی و جنوبی است که کانون تنوع زیستی بیش از 50 گونه سمندر در ویرجینیا است. جانسون می‌گوید این کار مهارت‌های عکاسی ماکرو او را تقویت کرد. چون یاد گرفت سمندرها، قورباغه ها و دیگر حیات وحش پنهان را ضبط کند. او در نهایت عکاسی زیر آب را برای ثبت کل چرخه زندگی آزمایش کرد.


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


برکه های فصلی آپالاش، نقطه کانونی عکاسی جانسون و اساس کتاب الکترونیکی او، دریاچه های موقتی برای آب شدن باران و برف فصلی هستند. این محیط برای خیلی ها

مقالات مرتبط:

زندگی ایده آل است. در اواخر زمستان و اوایل بهار، استخرها حاوی دوزیستان و بی مهرگان بزرگ هستند.

جانسون در کتاب الکترونیکی خود می نویسد:

دنیای کوچکی از زیبایی و پیچیدگی وجود دارد که شایسته تحسین و محافظت است.

اگرچه مستندسازی چرخه زندگی در حوضچه های فصلی به دلیل تولید سالانه رویدادهای مشابه یک کار است. اما هر سال لایه‌ای از پیچیدگی، عمق و اکتشافات جدید در مورد رفتار حیوانات در حوضچه ظاهر می‌شود. جانسون توضیح می دهد که این یک چرخه دراماتیک است که در مقیاس دقیقه ای اتفاق می افتد.

هدف جانسون فقط ثبت تنوع زیستی و رفتار نیست، بلکه “کمک به بینندگان برای تجربه ارتباط عاطفی با موجودات شگفت انگیزی است که در دریاچه های فصلی زندگی می کنند.” این به معنای استفاده از یک لنز ماکرو و یک لنز زاویه باز برای نزدیک شدن به سوژه از منظری پایین تر از افق است.


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


جانسون از دو مجموعه دوربین برای ثبت دنیای شگفت انگیز زیر آب استفاده می کند. اولین دوربین سونی Alpha a6500 و لنز ماکرو سونی f / 2.8 یا لنز سونی Sony 16-50mm f / 3.5-5.6 Nauticam WWL-1 با یک لنز واید عرضه می شود. دوربین دوم آن سونی A7R III با لنز سونی FE 50 میلی‌متر F / 2.8 ماکرو یا Venus Laowa 25mm f / 2.8 2.5-5X با لنز فوق ماکرو است.


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


جانسون در سال‌های اخیر به دوربین‌های بدون آینه روی آورده است. این به این دلیل است که بیان می کند که وقتی دوربین در زیر آب است، دیدن منظره یاب LCD بسیار راحت تر از منظره یاب اپتیکال است. با این حال، در حوضچه های عمیق، گاهی اوقات لازم است که دوربین را چند فوت زیر سطح آب قرار دهید، که دیدن LCD را دشوار می کند. جانسون گاهی اوقات دوربین را در یک موقعیت قرار می دهد و بدون اینکه به صفحه دوربین نگاه کند فوکوس می کند.

عکاسی در اواخر شب در زمستان و اوایل بهار نیاز به نور مناسب را دو چندان می کند.

جانسون می گوید:

من اغلب قبل از رفتن به تئاتر در خانه تنظیمات نور را در اکشن فیگورها بررسی می کنم.

اگرچه این انتخاب شخصی او از تجهیزات است. اما جانسون روشن می کند که مبتدیان را نباید ترساند. تجهیزات عکاسی در آب های کم عمق می توانند از تنظیمات ساده مانند تلفن های ضد آب تا اتصالات کامل زیر آب و نورهای ویدئویی متغیر باشند. برای یادگیری و پیشرفت در عکاسی، استفاده از گوشی هوشمند برای ثبت زندگی زیر آب ممکن است کافی باشد. به خصوص اگر آنها بتوانند در انتخاب برنامه هایی که امکان فوکوس دستی و تایم لپ زیر آب را فراهم می کنند موفق شوند. لنزهای متصل به گوشی هوشمند که امکان عکاسی ماکرو یا زاویه باز در زیر آب را فراهم می کند، می تواند برای عکسبرداری و فیلمبرداری با گوشی مفید باشد.


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


جانسون به عنوان یک متخصص با تجربه، با اقدامات ایمنی و بهداشتی آشنا است. مثلا وقتی با لباس مخصوص در آب های عمیق شیرجه می زند، به آرامی راه می رود و با دقت قدم هایش را انتخاب می کند. برای به حداقل رساندن شیوع احتمالی بیماری، چکمه های خود را در محلول سفید کننده ملایم فرو می برد و منافذ و درزها را تمیز می کند. جانسون همچنین خاطرنشان کرد که از استفاده از آفت‌کش‌ها که می‌تواند بر محیط‌های حساس آب شیرین تأثیر بگذارد، اجتناب می‌کند.

جانسون می گوید باید GPS قابل اعتماد داشته باشد. این نوع کار به شارژ باتری اضافی برای عکاسی و همچنین تجهیزات در جنگل های تاریک نیاز دارد. جانسون برای محافظت از خود و تجهیزاتش در باران، چند لایه لباس می پوشد و پوشش پانچو و کیف دوربین را برمی دارد. او شروع به پوشیدن دستکش های ضدآب تا شانه هایش کرد تا ساعات کاری خود را افزایش دهد. این به این دلیل است که حوضچه ها می توانند انگشتان دست را در ابتدای فصل بی حس کنند


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی


عکاسی ماکرو از دریاچه های فصلی

اگرچه تجهیزات برای عکاسان در دسترس است، جانسون توصیه می کند که با گرفتن عکس از حیاط خلوت خود شروع کنید. یک شروع خوب برای مستندسازی این است که عکاسان دنیای زنده اطراف خود را ببینند. جانسون در کتاب الکترونیکی رایگان خود، بینش‌های دقیق و تصاویر نتیجه‌ای درباره یافته‌های خود، و همچنین نکات عملی برای تجهیزات، استراتژی‌های نورپردازی، و نکات کلی برای کار ارائه می‌دهد.

عکس های متنوع تری از محیط را می توانید در صفحه اینستاگرام استیون دیوید جانسون مشاهده کنید.

***

امیدواریم از این قسمت از شاتر لذت ببرید. نظر شما در مورد این تصاویر ماکرو چیست؟ آیا تجربه ای در این زمینه عکاسی دارید؟ لطفا نظر خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم