(تصویر) زنان غزه در شب های تابستان بیرون از خانه چه می کنند؟

از ورق بازی گرفته تا اسب سواری، زنان غزه شب های تابستان خود را در فضای باز می گذرانند تا از کسادی روزانه در سرزمین های تحت محاصره فلسطینی خلاص شوند.

به گزارش فرارو، خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت: یسرا حمیدت 43 ساله در حالی که در یک کافه ساحلی در شهر غزه مشغول ورق بازی بود گفت: منتظر غروب آفتاب و رفتن به دریا هستیم.

این کارمند که در حال مرتب کردن اوراق خود بود، گفت: «زنان به دلیل فشارهای زندگی خانه‌های خود را ترک می‌کنند و سعی می‌کنند تا حد امکان بیرون بمانند.

پانزده سال پس از محاصره غزه، ساکنان این منطقه پرجمعیت در گرمای خفه کننده تابستان دچار قطعی برق منظم می شوند.

نوال یاسین، یکی از دوستان یوسرا، گفت که او اغلب ساعت 2:00 یا 3:00 به خانه می آید.

این مرد 66 ساله می گوید: زنان بیش از مردان سعی می کنند خود را با شرایط وفق دهند و بر شرایط غلبه کنند.

در کافه دیگری در شمال غربی شهر، ام سعید، زن خانه دار، برخورد شبانه خود را راهی برای مقابله با تأثیر جنگ های مکرر بین مبارزان فلسطینی و اسرائیلی توصیف کرد.

او گفت: «ما سعی می کنیم با بیرون رفتن، در میان گذاشتن نگرانی های خود و همدلی با یکدیگر بر تنش غلبه کنیم. مردم را می بینید که می خندند، اما در درون همه از نظر روانی شکسته شده اند.

ام سعید گفت که تمام درآمد خود را در کافه خرج می کند که به 15 مثقال (4.50 دلار) در روز می رسد.

اما با توجه به اینکه نرخ بیکاری غزه در سال گذشته به 47 درصد رسید، طبق گزارش اداره مرکزی آمار فلسطین، چنین سفری برای بسیاری از مردم یک تجمل غیرقابل قبول است.

در کمپ ساحلی مشرف به دریا، فاتن عبدالرحمن با دختران و همسایگانش بیرون نشسته است.

او که برای حمایت از هفت فرزندش به رفاه اجتماعی متکی است، گفت: «اکثریت زنان در کمپ به دلیل وضعیت بد اقتصادی در درب خانه های خود جمع می شوند.

زن اضافه کرد: گرمای خانه غیر قابل تحمل است. ملحفه پهن می کنیم و با مهمانان در ساحل می نشینیم که تنها تفریح ​​رایگان است.

در غزه که ساکنان آن در ماه گذشته به طور متوسط ​​11 ساعت در روز برق دریافت می کردند، استفاده از پنکه یا تهویه مطبوع اغلب مطرح نیست.

ارقام منتشر شده توسط آژانس بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) نشان می دهد که در جریان درگیری های اخیر بین شبه نظامیان فلسطینی و اسرائیلی، برق به مدت پنج ساعت در 7 اوت قطع شده است.

زنانی مانند ام جابر ابو عاصی با رفتن به باغ، آوردن شیرینی به خانه و کرایه صندلی هزینه های خود را به حداقل می رساند.
این زن در حالی که جمعیتی از زنان و کودکان در پارکی در غرب شهر غزه جمع شده بودند، گفت: “اگر به دریا می رفتیم، باید پول بیشتری می پرداختم.”

او گفت که گزینه های کمی در غزه وجود دارد که گاهی به دلیل بازگشت به خانه بعد از نیمه شب با انتقاد مواجه می شود. ترک خانه به ما احساس انسان بودن می دهد.

این زن 43 ساله گفت: من به انتقاد کاری ندارم. بدون ترس (چون) خیابان ها شلوغ است، با دخترم به خانه راه می روم.

برخی از زنان غزه نیز ورزش هایی مانند اسب سواری را در شب انجام می دهند.

در یک باشگاه در جنوب غربی شهر غزه، مونا کاهیل 22 ساله به اسب خود غذا می دهد. گفت: بیشتر وقتم را عصر اینجا می گذرانم. از ترس بمباران یا شلیک موشک می ترسم عصرها تنها بیرون بروم.

با وجود یک دهه سوارکاری، دختر فلسطینی گفت که هنوز تحت فشار سرگرمی انتخابی خود است. او می‌گوید: «چون وقتی سوار اسبم در دریا می‌شوم، روسری نمی‌پوشم، انتقادهای زیادی به من وارد می‌شود. اگرچه این کاملا طبیعی است، اما اسب ها نیاز به مکیدن هوا دارند.

(تصویر)

(تصویر)

(تصویر)

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما