تعداد کشته شدگان سقوط هواپیما در دریاچه ویکتوریا تانزانیا افزایش یافت

صادر شده در: میانگین:

قاسم ماجالیوا، نخست وزیر تانزانیا، پس از غرق شدن یک هواپیمای خطوط هوایی پرسیشن ایرویز که ده ها مسافر در حال نزدیک شدن به شهر بوکوبا در شمال غربی این کشور بود، گفت: تعداد قربانیان سقوط هواپیمای روز یکشنبه در دریاچه ویکتوریا تانزانیا به 19 نفر افزایش یافت.

ماژالیوا پس از ورود به فرودگاه بوکوبا، جایی که هواپیما از دارالسلام، پایتخت مالی، در آنجا فرود می‌آمد، به حاضران گفت: «همه مردم تانزانیا در سوگ ۱۹ نفری هستند که در این حادثه جان باختند.»

مقامات استانی و شرکت هواپیمایی پیشتر اعلام کردند که 26 نفر از 43 نجات یافته پرواز PW 494 به محل امن منتقل شده و به بیمارستان در شهر کنار دریاچه در منطقه کاگرا منتقل شدند.

یک مقام منطقه ای گفت: هنوز مشخص نیست که آیا در بین 19 قربانی، امدادگران غرق شده هستند یا اینکه هواپیمای 48 نفره بیش از آنچه قبلا گزارش شده بود، سرنشین داشته است.

آلبرت چالاملا، کمیسر منطقه ای کاگرا گفت: “ما به تحقیق ادامه می دهیم و این احتمال وجود دارد که دو نفر که در کشتی نبودند اما در جریان عملیات نجات جان باختند.”

Precision Air، یک شرکت سهامی عام که بزرگترین شرکت هواپیمایی خصوصی تانزانیا است، گفت که نیروهای امدادی را به محل حادثه اعزام کرده است.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «یک تیم تحقیقاتی متشکل از کارکنان فنی پرسیژن ایر و سازمان فرودگاه‌های تانزانیا (TAA) نیز برای پیوستن به تیم امداد در زمین ترک کرده‌اند.

این شرکت گفت: “Precision Air صادقانه نگرانی در مورد اطلاعات تایید شده را درک می کند و بنابراین تمام تلاش خود را برای انتشار جزئیات بیشتر انجام می دهد.”

این هواپیما گفت که این هواپیما یک ATR 42-500 است که توسط شرکت فرانسوی-ایتالیایی ATR مستقر در تولوز ساخته شده است.

فیلم ویدئویی پخش شده توسط رسانه های محلی نشان می دهد که هواپیما تا حد زیادی زیر آب رفته است، زیرا امدادگران از جمله ماهیگیران به داخل آب می روند تا مردم را به محل امن برسانند.

کارگران اورژانس سعی کردند هواپیما را با استفاده از طناب و با کمک جرثقیل ها از آب خارج کنند زیرا ساکنان نیز به دنبال کمک بودند.

رئیس جمهور سامیه سولو حسن با آسیب دیدگان این حادثه تسلیت گفت.

او در توییتر خود نوشت: بیایید تا زمانی که عملیات نجات ادامه دارد، آرام باشیم و از خدا می خواهیم که به ما کمک کند.


دل ها و دعاها

موسی فکی ماهامات، رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا، همچنین پیتر ماتوکی، دبیر کل خوشه منطقه‌ای جامعه آفریقای شرقی را تسلیت گفت.

فکی در توییتر خود نوشت: فکر و دعای ما با خانواده مسافران هواپیمای سقوط کرده در دریاچه ویکتوریا و همبستگی کامل ما با دولت و مردم #تانزانیا است.


ماتوکی در توییتر نوشت: «ای ای سی به ماما سامیه سولو حسن و خانواده‌ها و دوستان همه کسانی که در سانحه هوایی دقیق آسیب دیده‌اند می‌پیوندد و تسلیت می‌فرستد».

پرسیژن ایر که بخشی از آن متعلق به کنیا ایرویز است، در سال 1993 تاسیس شد و پروازهای داخلی و منطقه ای و همچنین پروازهای چارتر خصوصی را به مقاصد گردشگری محبوب مانند پارک ملی سرنگتی و مجمع الجزایر زنگبار انجام می دهد.

این حادثه پنج سال پس از آن رخ می دهد که 11 نفر در اثر سقوط یک هواپیمای متعلق به شرکت سافاری هواپیمایی ساحلی در شمال تانزانیا جان خود را از دست دادند.

در مارس 2019، یک هواپیمای خطوط هوایی اتیوپی از آدیس آبابا به نایروبی شش دقیقه پس از بلند شدن در میدانی در جنوب شرقی پایتخت اتیوپی غرق شد و همه 157 سرنشین آن کشته شدند.

در سال 2007، هواپیمای کنیا ایرویز از شهر آبیجان در ساحل عاج به مقصد نایروبی، پایتخت کنیا، پس از برخاستن به باتلاق سقوط کرد و تمام 114 مسافر آن کشته شدند.

در سال 2000، یکی دیگر از پروازهای کنیا ایرویز از ابیجان به نایروبی، دقایقی پس از پرواز در اقیانوس اطلس سقوط کرد و 169 نفر را کشت و 10 نفر زنده ماندند.

(AFP)

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما