تعقیب و گریز برای یافتن دو مظنون حادثه چاقوکشی دسته جمعی که دست کم 10 کشته برجای گذاشت در ساسکاچوان کانادا در جریان است | CNNCNN

مقامات کانادایی در جستجوی دو مرد مرتبط با چاقوکشی دسته جمعی روز یکشنبه هستند که در چندین صحنه جنایت در ساسکاچوان، مرکز کانادا، دست کم 10 کشته و 15 زخمی بر جای گذاشت.

مقامات دو مظنون را شناسایی کرده اند دامیان ساندرسون و مایلز ساندرسون نیز به مردم توصیه کردند که اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهند. اعتقاد بر این است که این زوج مسلح و خطرناک هستند و مسافرت با نیسان روگ مشکی با پلاک ساسکاچوان 119 مگاپیکسل

پلیس سواره سلطنتی کانادا در ساسکاچوان، آلبرتا و منیتوبا به طور مشترک در حال بررسی حوادث چاقوکشی هستند.

روندا بلک مور، دستیار کمیسر در پلیس سواره سلطنتی کانادا در ساسکاچوان در بیانیه ای گفت: «ما حداکثر تعداد منابع را به این تحقیق اختصاص می دهیم.

“اجازه دهید واضح بگویم، ما هنوز در حال جستجوی مظنونان هستیم. ما از ساکنان ساسکاچوان و شهرستان های همجوار خود می خواهیم که هوشیار باشند. در این مرحله از تحقیقات ما، ما معتقدیم برخی از قربانیان توسط مظنونان هدف قرار گرفته اند و برخی دیگر هدف قرار گرفته اند.” بلک مور گفت. به طور تصادفی به آنها حمله می کند.

مقامات را تشریح کرد دامیان ساندرسون مردی 31 ساله با قد 5 فوت و 7 اینچ و وزن 155 پوند با موهای مشکی و چشمان قهوه ای است. مایلز ساندرسون به عنوان مردی 30 ساله با قد 6 فوت و 1 اینچ و وزن 240 پوند با موهای قهوه ای و چشمان قهوه ای توصیف می شود.

نخست وزیر جاستین ترودو یکشنبه توییت کنید چاقو زدن بعد از ظهر “هولناک و دلخراش” بود.

ترودو روز یکشنبه در بیانیه‌ای نوشت: «از آنجایی که این یک وضعیت در حال آشکار شدن است، من همه افراد حاضر در منطقه را تشویق می‌کنم به توصیه‌های مجری قانون برای پناه گرفتن و اقدامات احتیاطی مناسب توجه کنند. “دولت کانادا مستقیما با رهبری جامعه جیمز اسمیت کری در تماس بوده است و ما آماده ایم تا به هر نحوی که می توانیم کمک کنیم. مسئولین حملات وحشتناک امروز باید به طور کامل به دست عدالت سپرده شوند.”

به جیمز اسمیت کری نیشن و مردم ساسکاچوان: شما در افکار ما هستید، ما اینجا هستیم تا در این زمان سخت از شما حمایت کنیم.

پلیس سواره سلطنتی کانادا در محل حادثه چاقوکشی در ساسکاچوان، کانادا، در روز یکشنبه، 4 سپتامبر 2022.

بلک مور گفت که اولین گزارش چاقو زدن در ساعت 5:40 صبح به وقت محلی (6:30 صبح به وقت شرقی) در کشور جیمز اسمیت کری منتشر شد و در عرض چند دقیقه، آنها چندین تماس دریافت کردند که خبر از چاقو زدن های بیشتری را گزارش می کردند. طی شش ساعت آینده، پلیس سواره سلطنتی کانادا در ساسکاچوان، هشدارها و به‌روزرسانی‌های متعددی را در مورد ضربات چاقو از جمله صدور هشدار افراد خطرناک به ساسکاچوان، مانیتوبا و آلبرتا ارسال کرد.

مقامات گفتند که 13 صحنه جنایت وجود دارد که در آن قربانیان در سراسر ساسکاچوان در جوامع جیمز اسمیت کری نیشن و ولدون پیدا شدند. بلک مور گفت که بسیاری از قربانیان مجروح شده‌اند و حداقل 15 نفر از آنها به بیمارستان‌های مختلف منتقل شده‌اند و ممکن است قربانیان بیشتری نیز باشند که خود را به بیمارستان رسانده‌اند.

بلک مور گفت: «این قطعاً یک رویداد بسیار مهم است، اگر بزرگ‌ترین رویدادی که در سال‌های اخیر دیده‌ایم نباشد».

بر اساس بیانیه ای که در صفحه فیس بوک فدراسیون کشورهای مستقل هند که نماینده این کشور است، رهبران جیمز اسمیت کری در واکنش به “قتل ها و حملات متعدد علیه اعضای جیمز اسمیت کری” وضعیت فوق العاده اعلام کرده اند. 74 کشور اول استان.

در بیانیه آمده است که دو مرکز عملیات اضطراری برای کمک به ارائه حمایت های بهداشتی به جوامع ایجاد شده است.

مارک اودان، سخنگوی STARS به سی ان ان گفت که در جریان حادثه چاقوکشی دسته جمعی، سه هلیکوپتر از آمبولانس هوایی STARS به کشور جیمز اسمیت کری فرستاده شد. او گفت که دو هلیکوپتر از ساسکاتون و یکی از رجینا بودند.

اودن گفت که خدمه اول، از ساسکاتون، تریاژ اولیه مصدوم را در محل انجام دادند، در حالی که هواپیمای دوم یک پزشک را برای کمک به تریاژ و هدایت پاسخ اضطراری به محل حادثه آورد.

بلک مور در نامه ای به دو مظنون گفت: “اگر دیمین و مایلز به این اطلاعات گوش می دهند یا دریافت می کنند، من از آنها می خواهم که فورا خود را به پلیس تبدیل کنند.”

او ادامه داد: “افکار ما با بسیاری از قربانیان کشته و مجروح، خانواده ها، دوستان و جامعه آنها است. آنچه امروز در شهرستان ما اتفاق افتاد وحشتناک است.”

خشونت روز یکشنبه مقامات را بر آن داشت تا “یک وضعیت اضطراری مدنی” صادر کنند و به ساکنان منطقه رجینا هشدار دادند که “تدابیر احتیاطی را انجام دهند”.

وزیر امنیت عمومی کانادا: “برای همه ساکنان ساسکاچوان، به ویژه کسانی که به اولین کشور جیمز اسمیت کری نزدیک هستند، لطفا در محل خود پناه بگیرید و ایمن بمانید.” مارکو مندیچینو توییت کرد.

رئیس جمهور ساسکاچوان اسکات مو در توییتر تسلیت خود را ابراز کرد برای مردم استان.

هیچ کلمه ای برای توصیف درد و فقدانی که این خشونت بی معنی ایجاد کرده است وجود ندارد. تمام ساسکاچوان برای قربانیان و خانواده های آنها عزادار است.”

تجدید نظر جمعی نیز منجر به افزایش امنیت در ساسکاچوان راگریدرز تیم CFL در توییتر گفت.

در این بیانیه آمده است: «در نتیجه، اعضای بیشتری از مقامات مجری قانون در سراسر و اطراف استادیوم موزاییک مستقر شده‌اند. این باشگاه در روز بازی یک مرکز فرماندهی مرکزی دارد که امکان تماس فوری با خدمات اورژانس محلی و امکان دریافت اطلاعات به روز را در صورت بروز هر نوع اضطراری فراهم می کند.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما