تلاش نافرجام طارمی در برابر اودیسیاس ولاکودیموس!

کد خبر: 1849638
01 نوامبر 1401 ساعت 13:00
6.1 هزار بازدید |

1
نقطه نظر

دروازه بان یونانی-آلمانی مانع از گلزنی مهاجم ایرانی شد

مهدی طارمی می توانست در دراگائو دروازه بنفیکا را باز کند اما درخشش مدافع یونانی مانع از این اتفاق شد.

تلاش نافرجام طارمی در برابر اودیسیاس ولاکودیموس!

به گزارش “آیه سی”، با اینکه بیش از 35 ساعت از دیدار مهم پورتو و بنفیکا می گذرد، بحث بر سر این دیدار جنجالی همچنان ادامه دارد. هر چند ساعت یک بار فیلم و عکس های جدیدی از حواشی بی پایان این دیدار منتشر می شود اما شاید اگر نجات عالی دروازه بان یونان نبود، ضربه سر مهدی رامی سرنوشت بازی را به گونه دیگری رقم می زد.

اودیسیاس ویلاکودیموس، مانند همه یونانی ها، نامی دارد که تلفظ آن دشوار است، مدافع 28 ساله بنفیکا با شانزده و نیم میلیون یورو که سرنوشت حرفه ای او از سال 2018 پس از انتقال از پاناتینایکوس به فوتبال پرتغال تغییر کرده است و ارزش او. در بازار نقل و انتقالات به رقم فعلی 2.75 میلیون یورو رسیده است.

گولیری که پنجمین فصل حضورش در بنفیکا را سپری می کند، در دو فصل اول با این تیم و در فصل سوم به دلیل مشکلات حاشیه ای و در فصل دوم، از مجموع 68 بازی لیگ پرتغال تنها یک بازی را از دست داد. فصل نیم فصل روی نیمکت نشست. او در فصل قبل تنها دو مسابقه را به دلیل ویروس کرونا از دست داد و اکنون پنجمین فصل حضورش در لباس عقاب ها را سپری می کند و در 10 مسابقه مرد اول راجر اشمیت بود.

Odysseus Velachodimus داستان جالبی است. او که متولد اشتوتگارت است، برای تیم های ملی زیر 15، 16، 17، 18، 19، 20 و 21 سال آلمان بازی کرد اما وجود رقبای قدرتمندی مانند ترشتگن و نویر باعث شد تا در بوندسلیگا بازی کند. اولین تیم ملی یونان، زادگاه پدرش. از سال 2018، او 29 بازی برای کشورش انجام داده است، از جمله هر 6 بازی لیگ ملت های یوفا در روزهای گذشته فیفا.

او ستاره بازی پورتو بنفیکا بود. اولین واکنش این بازیکن در دوئل با مهدی طارمی بود. در حالی که پاس سانوسی از جناح چپ، بین محوطه 6 قدم و نقطه پنالتی به مهاجم ایرانی رسید، ویلاکودموس با شیرجه ای استثنایی توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید و مانع از گلزنی پورتو شد.

این تنها دوئل آلمان و یونان بین طارمی و گلر نبود. در دقیقه 62 زمانی که دو نفر برای گرفتن توپ به هوا برخاستند، ژائو پدرو پینیرو، داور مسابقه به نشانه خطای بازیکن ایرانی پورتو سوت زد. این قضیه به اعتراض شدید مهدی (عج) منجر شد.

تنها 7 دقیقه بعد بوشهری در آستانه زدن دروازه اودیسیا بود که این اتفاق رخ نداد. در یک پاس عمقی ژیلبرتو مدافع بنفیکا قبل از ترمی به توپ رسید و با ضربه ای عجیب به سمت دروازه مهدی مانع گلزنی شد و دروازه بان یونان با واکنشی شگفت انگیز توپ را مهار کرد. این اتفاق با اعتراض طارمی نیز همراه بود چرا که او معتقد بود این ضربه مدافع بنفیکا یک پاس به عقب بوده و ویلاکودموس نباید از دستانش استفاده کند.

به هر حال این دیدار با برتری میهمان به پایان رسید. در پایان این دیدار مهیج، اودیسیاس فلاشودموس با پنج سیو که سه دفع آن از داخل محوطه جریمه بود، 7.6 امتیاز از گل پوینت پرتغال گرفت و عنوان بهترین بازیکن زمین را از آن خود کرد.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما