تلسکوپ فضایی دانش بشر را در دهه آینده متحول می کند دیجیاتو


محققان قصد دارند در دهه آینده ناوگانی از تلسکوپ های فضایی پیشرفته بسازند.

هدف این طرح برای نجوم و اخترفیزیک ارائه یک دید کلی از علم فضایی ایالات متحده در ده سال آینده است. هر دهه، کارشناسانی که توسط آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی گرد هم می آیند، اطلاعاتی را از ستاره شناسان در سراسر کشور جمع آوری می کنند تا پروژه ها را برای سیاست گذاران و آژانس های فدرال اولویت بندی کنند. لیست کارها در بالای لیست قرار دارد. به عنوان مثال می توان به تلسکوپ فضایی جیمز وب و تلسکوپ فضایی نانسی گریس رم اشاره کرد. اما اخترشناسان امسال برنامه متفاوتی دارند.

آخرین نظرسنجی که دوره های نجوم و اخترفیزیک ایالات متحده را از سال 2022 تا 2032 ردیابی می کند، ناسا توصیه می کند که برنامه های جدیدی برای توسعه چندین تلسکوپ فضایی بزرگ توسعه دهد. طبق گزارشی که در 4 نوامبر منتشر شد، سرمایه گذاری اولیه در چندین مفهوم کمپین آتی می تواند ریسک مالی و ضرر ناشی از این کمپین ها را کاهش دهد.

اسکات گود، ستاره شناس دانشگاه ایالتی اوهایو که یکی از اعضای کمیته تهیه کننده گزارش آکادمی ملی است، گفت: «اینها توصیه های بسیار مهمی هستند. آنها واقعاً روی نجوم در ایالات متحده و به نوعی در جهان تمرکز می کنند، زیرا ما مشارکت های بین المللی زیادی داریم.»

تلسکوپ های فضایی جاه طلبانه و پیچیده هستند

طرح چند ماموریتی پیشنهادی رویکرد برنامه ریزی شده را به ماموریت های فضایی بزرگ تغییر خواهد داد. در گذشته، پروژه‌ای در اولویت قرار می‌گرفت، در حال ساخت بود و پس از راه‌اندازی و بهره‌برداری، دانشمندان به این فکر افتادند که «بعدش چیست؟» اما تلسکوپ‌های فضایی جاه‌طلبانه‌تر، پیچیده‌تر و گران‌تر هستند.بنابراین دهه‌ها طول می‌کشد تا برنامه‌ریزی، ساخت و اجرا شود، بنابراین پروژه‌های دیگر را در این مدت از دست ندهید.

وی افزود: «داشتن چندین پروژه به طور همزمان آینده ما را تضمین می کند. اگر محققان سال‌ها روی یک مأموریت کار می‌کردند و متوجه می‌شدند که فناوری به سؤالات انسان پاسخ نمی‌دهد، به راحتی می‌توانستند به پروژه دیگری بروند و تلسکوپ‌های جدیدی را راه‌اندازی کنند. توسعه کمپین های متعدد به صورت موازی همچنین می تواند زمان انتظار طولانی بین راه اندازی را کاهش دهد.

گانودی گفت: «من در مورد آن بسیار هیجان زده هستم. این بهترین نتیجه ممکن است. این طرح در بسیاری از پروژه ها می تواند این اطمینان را افزایش دهد که ماموریت های فضایی بزرگ می توانند با بودجه و برنامه ریزی انجام شوند. “این یک استراتژی جدید برای پاسخ به سوالات است و ما واقعا به آن نیاز داریم تا نجوم را در دهه آینده به جلو ببریم.”

طبق بررسی، اولین مأموریت در برنامه جدید باید یک تلسکوپ فضایی باشد که جهان را بر روی امواج فروسرخ و فرابنفش رصد کند و شکاف باقی مانده در اطلاعات توسط دستگاه های دیگر پر شود. تلسکوپ فضایی هابل در درجه اول به نور مرئی و نور فرابنفش نگاه می کند، در حالی که تلسکوپ جیمز وب عمدتاً به جهان فروسرخ نگاه می کند.

پنجره مادون قرمز کیهان

این رصدخانه نوظهور، دو برابر پهنای هابل در گردآوری نور، می تواند سیاراتی را در کهکشان های دیگر که به اندازه یک دهم میلیاردم ستاره در شرق هستند، شناسایی کند. همچنین قادر به تشخیص طول موج های خاصی از نور یا طیف های ساطع شده از سیارات فرازمینی است. با کمک این تلسکوپ می توان ستاره ها، کهکشان ها و دیگر اجرام آسمانی را نیز رصد کرد. با هزینه تخمینی 11 میلیارد دلار، این تلسکوپ در اوایل دهه 2040 به فضا پرتاب خواهد شد.

از دیگر رویدادهای آینده می توان به برنامه ریزی برای توسعه یک ماموریت مادون قرمز دور و ماموریت اشعه ایکس قبل از پرتاب اولین ماموریت پرچمدار ناسا در این سری اشاره کرد. هر یک از این پروژه ها بین 3 تا 5 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

فورتنی می‌گوید: «یک پنجره مادون قرمز دور به کیهان می‌تواند به اخترشناسان کمک کند تا چگونگی رفتار آب در شکل‌گیری منظومه‌های سیاره‌ای را مطالعه کنند. رصدخانه 22 ساله اشعه ایکس ماه ناسا می تواند جزئیات جدیدی را در مورد تکامل کهکشان جانشین، رفتار سیاهچاله های بزرگ و سایر رویدادهای هیجان انگیز فاش کند.

بر اساس نظرسنجی ها، اولویت اصلی منجمان زمین در سال آینده ساخت دو رصدخانه بزرگ نوری، یک تلسکوپ غول پیکر ماژلانی در شیلی و یک تلسکوپ 30 متری در هاوایی است – پروژه ای که اخیراً به موضوع بحث های زیست محیطی تبدیل شده است. حفاظت. انجام شد.

این نظرسنجی همچنین بیان می کند که زمان آن فرا رسیده است که آرایه بسیار بزرگ در نیومکزیکو با آرایه بسیار طولانی تلسکوپ های پراکنده در سراسر ایالات متحده جایگزین شود. جایگزین پیشنهادی برای این رصدخانه های رادیویی در سطح جهانی، نسل بعدی بسیار بزرگتر است که ده برابر حساس تر است.

فورتنی امیدوار است که ناسا و سایر آژانس های فدرال اولویت های ده ساله خود را اجرا کنند. او می گوید: «این رکورد از نظر مهم ترین توصیه ها بسیار خوب است. من واقعاً معتقدم که این رویداد عالی خواهد بود.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم