تماشا کنید: تست تشخیص تصادف آیفون 14 – زومیت

هفته گذشته شاهد انتشار اولین تجربه کاربری خبرنگاران در مورد آیفون 14 و آیفون 14 پرو بودیم و زومیت نیز باز شدن قاب و اولین نگاه به این گوشی را به اشتراک گذاشت.

یوتیوبر محبوب TechRax اکنون با انتشار ویدئویی توانایی تشخیص عیب آخرین نسل آیفون ها را آزمایش کرده است. این بررسی توضیح می‌دهد که چگونه ویژگی‌ای که اپل آن را «تصادف شدید خودرو» توصیف می‌کند، در آیفون ۱۴ پرو کار می‌کند. این یوتیوبر ویدیویی را منتشر کرده است که در آن شاهد یک خودروی بدون راننده هستیم و در واقع سعی در شبیه سازی یک تصادف اتومبیل داشته است. اگرچه به نظر نمی‌رسد مشکلات کوچک برای فعال کردن قابلیت تشخیص عیب در آیفون کافی باشد، اما 9to5Mac توانست این ویژگی را دو بار در آیفون 14 پرو فعال کند.

لازم به ذکر است تست فوق بدون راننده و در مکانی امن و بدون حضور شخص انجام شده است و توصیه می شود از تکرار آن خودداری شود.

تشخیص تصادف یک ویژگی انحصاری برای سری آیفون 14، اپل واچ سری 8، اپل واچ SE 2 و اپل واچ اولترا است که توضیح اپل را در زیر بررسی می کنیم:

با استفاده از یک شتاب‌سنج دو هسته‌ای جدید که قادر به تشخیص نیروهای G تا 256 گیگابایت و یک ژیروسکوپ با دامنه دینامیکی بالا است، اکنون قابلیت تشخیص عیب آیفون می‌تواند تصادفات جدی در خودروها و زمانی که کاربر بیهوش است یا قادر به تماس با خدمات اورژانس نیست را تشخیص دهد. مراکز امدادی و اطلاع رسانی حادثه. این ویژگی می تواند تغییرات فشار در کابین خودرو را با استفاده از برخی قطعات از جمله گیج فشار و ورودی های کمکی گیج و تغییرات سرعت با استفاده از GPS تشخیص دهد. علاوه بر این، میکروفن می تواند صداهای بلندی را که در تصادفات شدید اتومبیل رخ می دهد، تشخیص دهد. علاوه بر این، اپل الگوریتم های حرکتی بسیار پیشرفته ای را با استفاده از داده های بیش از یک میلیون ساعت رانندگی در دنیای واقعی و داده های مربوط به تصادف آموزش داده است تا دقت تشخیص برخورد را افزایش دهد.

مقالات مرتبط:نکته جالب در مورد این ویدیو این است که تشخیص ایرادات در آیفون 14 تاثیر چندانی ندارد که ویدیوهای تبلیغاتی اپل نشان می دهد. علاوه بر این، فعال کردن این ویژگی نیازی به چرخش کامل خودرو ندارد زیرا آیفون از سنسورهای بیشتری از جمله صدای تصادف برای فعال کردن این عملکرد استفاده می کند. در ادامه می توانید ویدیوی بررسی تشخیص خرابی آیفون 14 را مشاهده کنید.

در دوربین تماشا کنید

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما