تمدید آتش بس در یمن برای دو ماه دیگر

این تمدید شامل تعهد دولت و شورشیان حوثی برای تشدید مذاکرات برای دستیابی به توافقی گسترده در اسرع وقت است.

این نماینده از رهبری دو طرف برای موافقت با تمدید و تعامل سازنده مستمر آنها تشکر کرد.

من بر ادامه همکاری طرفین برای انجام تعهدات خود، اجرای تمام عناصر آتش بس و مذاکره با حسن نیت برای دستیابی به یک توافق آتش بس گسترده و قرار دادن یمن در مسیر صلح پایدار حساب می کنم. وی در بیانیه ای گفت که مردم یمن شایسته چیزی کمتر نیستند.

تشدید تعامل

آقای گراندبرگ پیشنهادی برای یک توافق طولانی با طرفین به اشتراک گذاشت و “نظرات اساسی” را از آنها دریافت کرد.

وی گفت که این پیشنهاد به دو طرف اجازه می دهد تا در مورد مکانیسم پرداخت منظم برای حقوق و مستمری کارمندان دولت، باز کردن جاده ها در تعز و سایر استان ها و باز کردن مقاصد اضافی به و از فرودگاه در پایتخت، صنا، به توافق برسند. ‘آ. الف، تامین سوخت بنادر حدیده و اطمینان از جریان منظم.

وی افزود: «توافق توسعه یافته همچنین فرصتی برای مذاکره در مورد آتش بس سراسری، مسائل انسانی و اقتصادی و آماده سازی برای ازسرگیری روند سیاسی به رهبری یمن تحت نظارت سازمان ملل برای دستیابی به صلحی پایدار و عادلانه فراهم می کند». .

آتش بس با میانجیگری سازمان ملل برای اولین بار در 2 آوریل برای یک دوره دو ماهه اجرایی شد. در ماه ژوئن برای دو ماه دیگر تمدید شد و طولانی ترین دوره آرامش نسبی در یمن در بیش از هفت سال درگیری است.

راه رسیدن به صلح

از جمله دستاوردهایی که ماه گذشته گزارش شد، کاهش 60 درصدی تلفات غیرنظامیان و کاهش نزدیک به 50 درصدی آوارگی بود. علاوه بر این، 26 کشتی سوخت وارد حدیده شدند و 36 سفر رفت و برگشت بین صنعا، پایتخت اردن، امان، و قاهره، مصر انجام شد.

آقای گراندبرگ تاکید کرد که هدف اصلی آتش بس، ارائه کمک های ملموس به غیرنظامیان و ایجاد محیطی مساعد برای حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه از طریق یک فرآیند سیاسی فراگیر باقی مانده است.

او در هفته‌های آتی ارتباطات خود را با طرف‌ها تشدید خواهد کرد تا از اجرای کامل تعهداتشان بر اساس آتش‌بس اطمینان حاصل شود.

وی توضیح داد که این امر باید شامل اجرای تعداد کامل و منظم پروازها بین مقاصد توافق شده و فرودگاه بین‌المللی صنعا و تعداد کشتی‌های سوخت‌رسان ورودی به بندر حدیده طبق توافقنامه آتش‌بس باشد.

همچنین پیشرفت در گشایش جاده‌ها در تعز و سایر استان‌ها برای تسهیل آزادی رفت‌وآمد برای میلیون‌ها زن، مرد، کودک و کالای یمنی حائز اهمیت است. جنبه های.”

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما