تنظیم کننده های حریم خصوصی اتحادیه اروپا در حال بررسی جریان داده ها به روسیه هستند

به گفته شورای حفاظت از داده های اروپا، گروهی از مقامات اتحادیه اروپا، چندین تنظیم کننده در اتحادیه اروپا در حال بررسی قانونی بودن سفر اطلاعات شخصی اروپایی ها به روسیه هستند و برخی در حال انجام تحقیقات رسمی هستند.

این شورا در بیانیه ای دو صفحه ای درباره انتقال داده ها از اتحادیه اروپا به روسیه که این هفته منتشر شد، گفت که چندین کشور اتحادیه اروپا “روابط اقتصادی و تاریخی با روسیه” دارند و بنابراین اغلب داده های شخصی را به اشتراک می گذارند.

با این حال، در بحبوحه جنگ در اوکراین، کارشناسان حفظ حریم خصوصی ابراز نگرانی کردند که هیئت مدیره روسیه و خطراتی را که ممکن است برای داده‌های اروپایی‌ها ایجاد کند، تحمل کند.

ادواردو اوستاران، شریک دفتر حقوقی در لندن، گفت که بیانیه این هفته به طور نامتناسبی “نرم” به نظر می رسد، به ویژه در مقایسه با موضع سختگیرانه این گروه در مورد جریان داده ها به ایالات متحده که بر تجزیه و تحلیل خطرات نظارت دولت ایالات متحده متمرکز شده است. حریم خصوصی اروپایی ها هوگان لاولز بین المللی LLP.

وی با اشاره به اینکه رگولاتورها در بیانیه خود درباره روسیه به خطرات دولت اشاره نکردند، افزود: به نظر می رسد که آنها با روسیه مانند هر کشور دیگری رفتار می کنند.

در این سند آمده است که رگولاتورها در حال نظارت بر تغییرات قانونی در روسیه و تأثیر آنها بر هر گونه داده های منتقل شده از اتحادیه اروپا هستند. سخنگوی گروه چتر گفت که این بیانیه به منظور فراخوانی از شرکت‌ها برای احتیاط در هنگام انتقال داده‌ها به جای تقویت روابط اقتصادی با روسیه است.

وی با اشاره به منطقه اقتصادی اروپا که شامل کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و روسیه نیز می شود، گفت: «انتقالات به روسیه امروز یک واقعیت باقی مانده است: علیرغم تحریم های اقتصادی، مبادله مکرر داده های شخصی به صورت روزانه بین کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و روسیه صورت می گیرد. 27 کشور اتحادیه اروپا مانند نروژ، لیختن اشتاین و ایسلند.

در این سند اشاره ای نشده است که کدام کشورهای اروپایی جریان داده ها به روسیه را مورد بررسی قرار می دهند یا اینکه چه زمانی تحقیقات آنها آغاز شده است. سخنگوی هیئت مدیره به این سوال که کدام کشورها به این موضوع رسیدگی می کنند پاسخی نداد. چندین دفاتر تنظیم کننده در کشورهای اروپایی به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

اتحادیه اروپا با روسیه که یک چارچوب قانونی اروپایی است که اجازه می‌دهد اطلاعات شخصی اروپایی‌ها آزادانه به یک کشور خاص منتقل شوند، توافق مطلوبی ندارد. بدون چنین معامله ای، شرکت هایی که داده ها را به خارج از کشور منتقل می کنند، باید از پادمان های ویژه و قراردادهای قانونی استفاده کنند که تضمین می کند هر اطلاعات اروپایی ایمن نگه داشته می شود.

از زمانی که دادگاه عالی اتحادیه اروپا در سال 2020 سپر حریم خصوصی را باطل کرد، ایالات متحده معامله کافی با اتحادیه اروپا نگرفته است. مذاکره کنندگان در ماه مارس توافق نامه ای جایگزین کردند، اما هنوز تایید نشده است.

ماکس شرامز، وکیل اتریشی، که شکایت حقوقی او در مورد انتقال داده ها به ایالات متحده در نهایت سپر حریم خصوصی را کنار گذاشت، گفت: “به طور کلی، اروپا باید در جایی که داده های شخصی برون سپاری می شود، بسیار بهتر بررسی کند. ما اکنون در حال بحث در مورد اتکا به انرژی هستیم. واردات؛ وابستگی های دیجیتال بعدی خواهد بود.»

گابریلا زانویر فورتونا، معاون حریم خصوصی جهانی در انجمن آینده حریم خصوصی، گفت که جنگ روسیه در اوکراین خطرات داده‌ای مانند داده‌های مکان اروپایی‌ها در کشورهای همسایه را افزایش می‌دهد.

به این واقعیت فکر کنید که داده‌های مکان، محتوای ارتباطات الکترونیکی، همه این‌ها داده‌های شخصی هستند. اگر این داده‌ها را برای کشورها یا سرورهایی در روسیه که فعالانه غیرنظامیان را در مرزهای شما هدف قرار می‌دهند، در دسترس قرار دهید، من جرأت می‌کنم که این در واقع این است. دکتر زانویر فورتونا گفت، تغییری که باید مورد توجه قرار گیرد.

اتحادیه اروپا و ایالات متحده در ماه مه اعلام کردند که روسیه مسئول حمله 24 فوریه به شرکت ارتباطات ماهواره ای Vyasat است. یک شرکت

این حمله که همزمان با حمله نظامی روسیه به اوکراین رخ داد، اتصال اینترنت هزاران اوکراینی و مردم دیگر کشورهای اروپایی را قطع کرد و باعث شد که سیستم های کنترل از راه دور هزاران توربین بادی آلمانی را از کار بیاندازند.

نوشتن به کاترین استاپ در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما