توئیتر اخراج گسترده کارکنان خود را همزمان با آغاز بازنگری ماسک آغاز می کند

صادر شده در:

هزاران کارمند توییتر روز جمعه در انتظار دوری از اخراج‌ها که می‌تواند منجر به حذف نیمی از حقوق و دستمزد شود، دستور داده شد تا در خانه بمانند، زیرا مالک جدید، ایلان ماسک، تغییرات اساسی خود را در شرکت آغاز کرد.

یک ایمیل در سراسر شرکت که توسط AFP مشاهده شد، گفت که کارمندان توییتر در شروع کار جمعه به وقت کالیفرنیا از طریق ایمیل از آینده خود در این شرکت خبر دریافت خواهند کرد.

این اعدام بخشی از تلاش‌های ماسک برای یافتن راه‌هایی برای پرداخت هزینه معامله عظیم 44 میلیارد دلاری است که به خاطر آن میلیاردها دلار بدهی دریافت کرد و 15.5 میلیارد دلار سهام خودروی الکتریکی تسلا را فروخت.

ماسک، رئیس تسلا و اسپیس ایکس، پس از خرید انبوه توییتر، در تلاش برای یافتن راه‌های جدیدی برای کسب درآمد از سوی توییتر بوده است، از جمله ایده گرفتن 8 دلار در ماه از کاربران برای حساب‌های تایید شده.

این مراحل به غلبه بر ضرر احتمالی تبلیغ‌کنندگان، منبع اصلی درآمد توییتر، کمک می‌کند، زیرا بسیاری از مارک‌های بزرگ جهان خرید تبلیغات خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند، زیرا از تحقیر ویرایشگر محتوای معروف می‌ترسند.

این تاجر جیوه روز جمعه در توییتر از “کاهش شدید درآمد” شکایت کرد و او “گروه های فعال” را که به تبلیغ کنندگان فشار می آورند، مقصر دانست.

وی افزود: “ما هر کاری از دستمان برمی آمد برای جلب رضایت فعالان انجام دادیم. ما خیلی اشتباه کردیم! آنها در تلاشند آزادی بیان را در آمریکا از بین ببرند.”

به نظر می رسد که این به ملاقات اخیر ماسک با گروه های حقوق مدنی اشاره دارد که در آن او نگرانی هایی را شنید که توییتر در را به روی سخنان نفرت باز می کند.

ماسک در تلاشی برای آرام کردن اعصاب متعهد شد که توییتر به یک سایت «رایگان برای همه» تبدیل نخواهد شد، اما قول او به زودی با توییتی همراه شد که تئوری توطئه را در مورد حمله به شوهر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ارائه می‌کرد.

شرکت کالیفرنیایی علیرغم نفوذ زیادش بر افکار نویسندگان و افراد مشهور، مدت‌هاست که در تلاش برای کسب سود بوده و نتوانسته با فیس‌بوک، اینستاگرام و تیک‌تاک در جذب کاربران جدید همگام شود.

در ایمیل این شرکت آمده است: «در تلاش برای قرار دادن توییتر در مسیری سالم، روند دشوار کاهش نیروی کار جهانی خود را طی خواهیم کرد.

در این ایمیل عددی ذکر نشده بود، اما واشنگتن پست و نیویورک تایمز گزارش دادند که نیمی از 7500 کارمند توییتر – بیشتر آنها در سانفرانسیسکو – اخراج خواهند شد.

اومدن خونه

این شرکت گفت که به منظور “تضمین ایمنی” کارمندان و داده های حساس، دفاتر اصلی بسته خواهند ماند و کلیه دسترسی ها به نشان ها به حالت تعلیق در خواهد آمد.

در این نامه آمده است: «کسانی که به سمت دفتر می‌روند باید دور بزنند و به خانه بروند.

او همچنین گفت که کسانی که هنوز برای شرکت کار می کنند از طریق ایمیل شرکت متوجه می شوند، در حالی که کسانی که در درب منزل حضور پیدا کنند، یک اعلان در ایمیل شخصی خود دریافت خواهند کرد.

برخی از کارگران قبلاً شروع به یادگیری سرنوشت خود کرده اند و برای خداحافظی با همکاران خود در توییتر آمده اند.

بلیک هرزینگر، کارمند سابق، در توییتی نوشت: «هشدار اسپویل: من شغلی ندارم» در حالی که دیگران از دست دادن دسترسی به سرورهای شرکت و حساب‌های ایمیل خبر دادند.

کارمندان توییتر از زمانی که ماسک در اواخر هفته گذشته خرید خود را تکمیل کرد و به سرعت اقدام به انحلال هیئت مدیره و اخراج مدیرعامل و مدیران ارشد خود کرد، برای این نوع اخبار بد آماده می شدند.

اواخر پنجشنبه، گروهی متشکل از پنج کارمند توییتر که قبلاً اخراج شده بودند، شکایت دسته جمعی علیه این شرکت را به این دلیل که مهلت 60 روزه اخطار لازم را طبق قانون دریافت نکردند، ارائه کردند.

این شکایت به قانون اصلاحیه و اخطار بازآموزی کارگران (WARN) در ایالات متحده اشاره دارد که به کارگران این حق را می دهد که در موارد اخراج دسته جمعی یا تعطیلی کارخانه ها از قبل اطلاع رسانی کنند.

(AFP)

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما