تورم بریتانیا به 10 درصد رسید که چشم‌انداز تیره اروپا را تأیید می‌کند

نرخ تورم سالانه بریتانیا در ماه ژوئیه دو رقمی شد و قرار است تا پایان سال افزایش یابد و فشار بیشتری بر بودجه خانوارهای بزرگ وارد کند و رکود اقتصادی طولانی مدت را تهدید کند.

این افزایش تورم در سایر بخش‌های اروپا نیز تکرار شد، حتی زمانی که قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده کاهش یافت، زیرا قیمت‌های انرژی در سراسر اروپا به سرعت افزایش یافت زیرا روسیه عرضه گاز طبیعی را مسدود می‌کند و این قاره با یک بحران بالقوه مواجه است. این زمستان.

دفتر آمار ملی بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد که قیمت مصرف کننده در ماه جولای نسبت به سال قبل 10.1 درصد افزایش یافته است، در حالی که در ژوئن 9.4 درصد افزایش یافته است. این بالاترین نرخ تورم در بیش از چهار دهه و سریعترین افزایش قیمت ثبت شده در یک کشور ثروتمند G7 از زمان آغاز رالی فعلی در اوایل سال 2021 بوده است.

آلبش بالجا، اقتصاددان ارشد CBI، گفت: «ارقام تورم همچنان تصویر نگران‌کننده‌ای را برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها ترسیم می‌کند و فشارهای قیمتی تشدید می‌شود.»

انتظار می رود ارقامی که روز پنجشنبه توسط آژانس آمار اتحادیه اروپا منتشر شود، نشان دهد که نرخ تورم سالانه در منطقه یورو از 8.6 درصد در ژوئن به 8.9 درصد در ماه جولای افزایش یافته است. در مقابل، تورم آمریکا در ماه جولای از 9.1 درصد در ژوئن به 8.5 درصد کاهش یافت.

اقتصاددانان در JPMorgan نشانه‌های فزاینده‌ای را مشاهده می‌کنند که تورم جهانی در راه فروکش است و قیمت مواد غذایی و بسیاری از کالاها کمتر از سطح اوج اخیرشان است. با این حال، آنها انتظار دارند که تورم ابتدا در ایالات متحده آشکار شود، جایی که اروپا قرار است با وجود برخی رکود اخیر در قیمت کالاها از دروازه های کارخانه عقب بماند.

آنها در یادداشتی خطاب به مشتریان خود نوشتند: «اما اروپا با فشارهای مداوم ناشی از افزایش قیمت گاز طبیعی مواجه است که طی سه ماه گذشته بیش از دو برابر شده است. ما انتظار داریم که فشار ترکیبی بر قدرت خرید و احساسات پایین‌تر، منطقه را به سمت رکود در سال جاری سوق دهد.»

بعید است که ژوئیه نشان دهنده اوج تورم در بریتانیا باشد، زیرا هزینه های انرژی خانوارها با افزایش سقف قیمت در ماه اکتبر به شدت افزایش می یابد. بانک مرکزی انگلیس تخمین می زند که با نزدیک شدن به پایان سال، نرخ تورم سالانه را به 13 درصد برساند.

اکنون که بوریس جانسون پیشنهاد خود را “هستا لا ویستا، عزیزم” ارائه کرده است، دو حزب محافظه کار که برای جایگزینی او به عنوان نخست وزیر بریتانیا رقیب هستند – لیز تراس و ریشی سوناک – در حال مبارزه بر سر مسائلی مانند مالیات، افزایش تورم و تغییرات آب و هوایی هستند. راه حل های مختلف برای مشکلاتی که با آن روبرو هستند، کشورهای سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می دهد. فتومونتاژ: دنیل اورتن

بریتانیا تا حدودی به دلیل تصمیم سال 2016 مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا، افزایش شدید قیمت‌ها را تجربه می‌کند که باعث افزایش هزینه‌های واردکنندگان شده است، در حالی که کاهش پوند نیز قیمت کالاها و خدمات خریداری شده در خارج از کشور را افزایش داده است. برگزیت همچنین دسترسی کارگران خارجی را در برخی از صنایع خدماتی با دستمزد پایین، مانند مهمان‌نوازی، افزایش هزینه‌ها و قیمت‌ها کاهش داده است.

با این حال، ممکن است بریتانیا تنها کشوری نباشد که در میان اعضای گروه 7 در اروپا با تورم دو رقمی روبرو شده است که قبلا اسپانیا، یونان و تعدادی از اعضای شرقی اتحادیه اروپا را تحت تاثیر قرار داده است.

رگولاتور گاز آلمان روز دوشنبه از افزایش قیمت گاز برای پوشش بیشتر هزینه های فزاینده تامین کنندگان انرژی داخلی از زمان تهاجم روسیه به اوکراین خبر داد. اقتصاددانان تخمین می زنند که نرخ تورم سالانه آلمان از 7.5 درصد در ماه جولای به 10 درصد افزایش خواهد یافت.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

انتظارات شما از اقتصاد بریتانیا در سه ماهه آینده چیست؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

ارقام بریتانیایی که روز سه‌شنبه توسط دفتر آمار ملی منتشر شد، نشان می‌دهد که دستمزدها بدون پاداش در سه ماه منتهی به ژوئن 4.7 درصد بیشتر از سال قبل بوده است که نسبت به نرخ رشد 4.4 درصدی ثبت‌شده در سه ماه منتهی به ماه می، بازگشتی دارد.

بخش اعظم بهبودی حاصل از بخش خصوصی بود، جایی که دستمزدها با احتساب پاداش ها 5.9 درصد افزایش یافت. بسیاری از شرکت‌ها برای کمک به پوشش هزینه‌های فزاینده انرژی و مواد غذایی و همچنین افزایش دستمزدهای بی‌سابقه، به کارگران پرداخت‌های یکباره می‌دهند. اتحادیه کارگری یونیت روز دوشنبه اعلام کرد که بریتیش ایرویز موافقت کرده است که مبلغی معادل 5 درصد از حقوق کارکنان خود را در این ماه پرداخت کند، با افزایش منظم 5 درصدی حقوق در سپتامبر و 3 درصد افزایش دیگر در ژانویه. .

اولیور ریچاردسون، یکی از مقامات یونیت، گفت: «مانند اکثر کارگران دیگر، اعضای ما در BA دچار بحران هزینه‌های زندگی می‌شوند.

تسریع افزایش دستمزدها، بانک انگلستان را نگران خواهد کرد، که می خواهد از یک سری افزایش دستمزدها و قیمت ها که تورم را برای سال ها در دهه 1970 بالا نگه داشته است، اجتناب کند.

حتی با بهبودی، رشد دستمزدها بیشتر از نرخ تورم کاهش یافت و دستمزدهای واقعی را 4.1 درصد کاهش داد، بزرگترین کاهش از زمان شروع ثبت در سال 2001.

قیمت مواد غذایی در بریتانیا افزایش یافته است و برخی از شرکت ها را بر آن داشته تا به کارکنان خود کمک کنند تا هزینه ها را پوشش دهند.


تصویر:

خوزه سارمینتو ماتوس/اخبار بلومبرگ

دولت پیش از این سه بسته حمایتی را برای کمک به خانواده‌ها برای پرداخت قبوض فزاینده انرژی بدون کاهش سایر نیازها اعلام کرده است، اما اقتصاددانان انتظار دارند بسته چهارم پس از انتخاب نخست‌وزیر جدید در اوایل ماه آینده ارائه شود.

واکنش دولت به آنچه که به عنوان بحران هزینه زندگی شناخته می شود، از زمانی که نخست وزیر بوریس جانسون از رهبری حزب محافظه کار حاکم در اوایل ژوئیه برکنار شد، متوقف شد و روند طولانی انتخاب جانشین وی در حال پایان است. در 5 سپتامبر.

دولت آلمان و سایر کشورهای اروپایی در حال بررسی حمایت بیشتر از خانواده هایی هستند که بودجه آنها به دلیل افزایش سرسام آور هزینه های انرژی از بین می رود زیرا این هزینه ها در نیمه دوم سال به مصرف کنندگان نهایی سرازیر می شود.

اولاف شولز، صدراعظم آلمان روز دوشنبه در توییتی نوشت: «ما در حال تهیه بسته امداد دیگری هستیم. ما هیچ کس را تنها نمی گذاریم زیرا هزینه ها افزایش می یابد.

نوشتن به پل هانون در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق ذخیره شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما