تورم در ماه جولای کاهش یافت، از اخبار کاخ سفید و فدرال رزرو استقبال کنید

تورم در ماه ژوئیه با کاهش قیمت بنزین و بلیط هواپیما، استقبال معوق برای مصرف کنندگان و تحولی مثبت برای سیاست گذاران اقتصادی در واشنگتن به طور قابل توجهی کاهش یافت – اگرچه این نشانه قطعی نبود که افزایش قیمت ها تغییر کرده است.

شاخص CPI در سال منتهی به جولای 8.5 درصد افزایش یافت، سرعتی کمتر از آنچه اقتصاددانان انتظار داشتند و بسیار کمتر از افزایش 9.1 درصدی در سال منتهی به ژوئن. پس از حذف هزینه های مواد غذایی و سوخت برای درک بهتر فشارهای هزینه های اساسی، قیمت ها 5.9 درصد افزایش یافت که مطابق با قرائت قبلی بود.

کاهش قابل توجه تورم اصلی – به صورت ماهانه، قیمت ها به سختی حرکت می کنند – نشانه دیگری از بهبود اقتصادی است که می تواند رئیس جمهور بایدن را در زمانی که افزایش سریع قیمت ها بر مصرف کنندگان فشار می آورد و اعتماد رای دهندگان را از بین می برد، تقویت کند. داده های جدید در پی گزارش غیرمنتظره مشاغل قوی هفته گذشته منتشر شد که حرکت اقتصاد را برجسته کرد.

کاهش نرخ تورم اصلی ناشی از کاهش قیمت‌های بنزین، خطوط هوایی، خودروهای فرسوده و اتاق‌های هتل است که افزایش در مناطق بحرانی مانند غذا و اجاره را جبران می‌کند. از آنجایی که دسته‌هایی که قیمت‌ها در آن‌ها کاهش یافته‌اند می‌توانند بی‌ثبات باشند، و از آنجا که برخی از کالاها و خدماتی که به سرعت در حال افزایش قیمت هستند، تمایل به کندی حرکت دارند، جزئیات کلیدی گزارش نشان می‌دهد که فشارهای تورمی به‌طور غیرمعمولی در زیر سطح بالا باقی می‌مانند.

با این حال، از آنجایی که برخی از خریدهای روزمره حداقل به طور موقت ارزان تر می شوند و بازار کار قوی می ماند، آمریکایی ها ممکن است احساس بهتری نسبت به امور مالی شخصی خود پیدا کنند.

آقای بایدن روز چهارشنبه گفت: «این نشان دهنده نوع اقتصادی است که ما در حال ایجاد آن هستیم. ما شاهد بازار کار قوی‌تری هستیم که در آن مشاغل در حال رونق هستند و آمریکایی‌ها مشغول به کار هستند، و نشانه‌هایی را می‌بینیم که تورم ممکن است شروع به تعدیل کند.»

افزایش آهسته‌تر نرخ نیز احتمالاً باعث اطمینان فدرال رزرو می‌شود که منتظر نشانه‌ای مبنی بر شروع تعدیل تورم است. اما بانک‌های مرکزی احتمالاً این را به‌عنوان اولین گام در مسیر درست می‌بینند تا یک پیروزی نهایی، زیرا قیمت تمام شده بسیاری از کالاها و خدمات به سرعت در حال افزایش است، حتی با کاهش قیمت‌های گاز و سفر و تورم کلی.

امیر شریف، بنیانگذار Inflation Insights گفت: «در ظاهر، این خبر خوبی برای فدرال رزرو است. این اولین قدم به سوی اعتدال است که آنها می خواهند به طور منظم شاهد آن باشند.”

مقامات فدرال رزرو که همچنان متعهد به مبارزه با تورم سریع در آمریکا هستند، نرخ های بهره را با سریع ترین سرعت از دهه 1980 افزایش داده اند تا اقتصاد را کند کنند و عرضه و تقاضا را متعادل کنند – با ایجاد حرکت های عظیم قیمت به میزان سه چهارم درصد. در هر دو دیدار اخیرشان. سیاستگذاران گفتند که تعدیل عمده دیگری در نشست بعدی آنها در سپتامبر مورد بحث قرار خواهد گرفت.

اما سرمایه گذاران کاهش غیرمنتظره تورم در ماه جولای را به عنوان نشانه ای از اینکه سیاست گذاران ممکن است مسیر ملایم تری را در پیش بگیرند و نرخ بهره را در ماه آینده نیم واحد افزایش دهند، تفسیر کردند. سهام در روز چهارشنبه بیش از 2 درصد افزایش یافت، زیرا وال استریت شرط بندی کرده بود که فدرال رزرو می تواند کمتر تهاجمی شود و شانس سوق دادن اقتصاد به سمت رکود را کاهش دهد.

آنیتا مارکوفسکا، اقتصاددان ارشد مالی در جفریز، گفت: «به اندازه بازارها خوب بود و فدرال رزرو به آن گزارش امیدوار بود. من فکر می‌کنم این فوریت فدرال رزرو را از بین می‌برد.»

با این حال، مقاماتی که در روز چهارشنبه صحبت کردند در مورد تورم محتاط بودند. نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس این گزارش را «نخستین اشاره» به حرکت در مسیر درست خواند، در حالی که رئیس فدرال رزرو شیکاگو، چارلز ایوانز، گفت که این گزارش «مثبت» است اما افزایش نرخ‌ها «به‌طور غیرقابل قبولی بالا» باقی مانده است.

سیاستگذاران بیش از یک سال امیدوار بودند که افزایش قیمت‌ها کاهش یابد و این انتظارات بارها و بارها از بین برود. مشکلات زنجیره تامین قیمت تمام شده کالاها را افزایش داده است، تهاجم روسیه به اوکراین قیمت کالاها را افزایش داده است، کمبود نیروی کار باعث افزایش دستمزدها و قیمت خدمات شده است، و کمبود مسکن باعث افزایش اجاره بها شده است.

اخیراً نشانه‌هایی از پیشرفت دست‌کم در دو مورد از این جبهه‌ها مشاهده شده است که کاهش قیمت بنزین نشان‌دهنده فشار بر زنجیره تامین است. گزارش روز چهارشنبه همچنین حاکی از آن است که قیمت اتاق‌های هتل و بلیط هواپیما پس از افزایش تابستان امسال به دلیل اینکه مردم به تعطیلات مورد انتظار سفر کرده‌اند، شروع به کاهش کرده است. اکنون سوال این است که تغییرات تا چه حد ثابت خواهد شد.

بسیاری از قیمت‌های کالاها در ماه‌های اخیر کاهش یافته و به‌ویژه گاز ارزان‌تر شده است. بر اساس داده‌های AAA، میانگین هزینه هر گالن در ماه جولای پس از رسیدن به اوج 5 دلاری در ماه ژوئن، حدود 4 دلار شروع شد. این کاهش به کاهش تورم عمومی در ماه گذشته کمک کرد. این روند تا ماه اوت ادامه یافت که باید به تعدیل تورم کمک کند.

اما معلوم نیست در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده انتظار دارد که هزینه های سوخت همچنان کاهش یابد، اما بی ثباتی ژئوپلیتیکی و سرعت تولید نفت و گاز ایالات متحده در طول فصل طوفان، که می تواند منجر به از کار افتادن پالایشگاه ها شود، کارت های وحشی در این پیش بینی است.

به همین ترتیب، زنجیره‌های تامینی که در اوایل همه‌گیری شکست خوردند – به لطف افزایش تقاضای مصرف‌کننده برای مبل، ماشین و سایر کالاها ابتدا و سپس درگیری در اوکراین – اخیراً نشانه‌هایی از گره‌گشایی را نشان داده‌اند. این روند باید به فشار قیمت گذاری کمتری بر کالاها در ماه های آینده تبدیل شود، اما تعیین کمیت تأثیر احتمالی آن دشوار است.

یک شاخص استرس زنجیره تامین جهانی که توسط بانک فدرال رزرو نیویورک ایجاد شده است نیز نشان می دهد که فشارها از دسامبر روند نزولی داشته است. طبق داده‌های گروه Fritos، واردکنندگان اکنون برای انتقال یک کانتینر ۴۰ فوتی از چین به سواحل غربی ایالات متحده حدود ۶۶۳۲ دلار در بازار نقدی می‌پردازند، در حالی که سال گذشته ۱۸۳۴۶ دلار بود. میانگین زمان تحویل ماهانه در همان مسیر حدود 74 روز است که از 99 روز اوج در ژانویه کمتر است.

فیل لوی، اقتصاددان ارشد در فلکسپورت، یک شرکت تدارکات حمل و نقل، گفت: «این یک ترافیک عظیم است که اکنون در حال باز شدن است.

بخش کوچکی از کاهش در حال ظهور قیمت‌های مصرف‌کننده می‌تواند به افزایش سریع نرخ‌های بهره فدرال در سال جاری مرتبط باشد. قیمت خودروهای فرسوده در ماه جولای کاهش یافت، احتمالاً به دلیل هزینه های وام بالاتر. نرخ وام مسکن در سال جاری افزایش یافته است و به نظر می رسد بر بازار مسکن تاثیر گذاشته است که می تواند به کاهش قیمت سخت افزار کمک کند.

اما کندی فدرال رزرو هنوز داستان اصلی نیست. حتی با وجود شرکت‌هایی مانند آمازون و آلفابت، شرکت مادر گوگل، که با احتیاط به چشم‌انداز اقتصادی و استخدام‌های کُند نگاه می‌کنند، دستاوردهای شغلی همچنان پایدار است. دستمزدها همچنان به سرعت در حال افزایش است و با این اتفاق، قیمت بسیاری از خدمات نیز در حال افزایش است. اجاره بها، که بخش بزرگی از تورم کلی را تشکیل می دهد و ارتباط نزدیکی با رشد دستمزد دارد، به سرعت در حال افزایش است – که نگران کننده است، زیرا تمایل به تغییر مسیر آنها به آرامی دارد.

اجاره خانه های اولیه در جولای نسبت به ماه قبل 0.7 درصد افزایش یافت و نسبت به سال گذشته 6.3 درصد افزایش یافت. قبل از همه‌گیری، این معیار معمولاً حدود 3.5 درصد در سال افزایش می‌یابد.

این نیروها می‌توانند تورم را به‌طور نامطلوبی سریع نگه دارند، حتی اگر زنجیره‌های تامین به کاهش ادامه دهند و قیمت سوخت همچنان کاهش یابد. فدرال رزرو بر اساس معیار تورمی متفاوت اما مرتبط، تورم 2 درصدی را در طول زمان در نظر گرفته است.

لورا روسنر-واربرتون، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در MacroPolicy Perspectives گفت: «بازگشایی کووید و فشارهای تلافی جویانه سفر کاهش یافته است – و احتمالاً به کاهش خود ادامه خواهد داد. اما همچنین توجه ها را به خود جلب کرد و افزود: “زیر سرپوش، ما همچنان شاهد فشارهای اجاره ای هستیم. هنوز تورم ثابتی در اینجا وجود دارد.”

با توجه به اینکه تورم بیش از یک سال است که در حال افزایش است، سیاستگذاران فدرال رزرو از خواندن بیش از حد در یک گزارش اجتناب خواهند کرد. تورم تابستان گذشته کاهش یافت و در پاییز دوباره شتاب گرفت.

لورتا میستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، گفت: “ممکن است تورم کالاها و تورم کالاها را کاهش دهیم، اما در عین حال می بینیم که بخش خدمات اقتصاد همچنان بالا است – و این چیزی است که ما باید مراقب آن باشیم.” ظاهر اخیر او فقط یک ماه نمی تواند باشد. قیمت نفت در ماه جولای کاهش یافت. این به گزارش تورم جولای می رسد، اما خطر زیادی وجود دارد که قیمت نفت در پاییز افزایش یابد.

خانم میستر گفت که او از کاهش سرعت برخی از انواع قیمت‌ها استقبال می‌کند، اما این اشتباه است که “برای پیروزی زود گریه کنیم” و اجازه دهیم تورم بدون اقدام ادامه یابد.

برای بسیاری از آمریکایی‌هایی که تلاش می‌کنند سبک زندگی‌شان را برای تطبیق با هزینه‌های فزاینده مواد غذایی و خشک‌شویی‌ها تنظیم کنند، تورم سالانه بیش از چهار برابر سرعت عادی آن بعید به نظر می‌رسد که بهبود چشمگیری داشته باشد، حتی با قیمت پایین‌تر بنزین که نرخ دستمزد بالاتر ارائه می‌کند. مقداری تسکین

استفانی بیلی، 54 ساله، درآمد خانوادگی خوبی در واکو، تگزاس دارد. با این حال، او وعده‌های غذایی خود را در رستوران‌های محلی تکس-مکس و لباس‌های جدید را به دلیل قیمت‌های بالاتر کاهش داده است که «همه جا» می‌بینید. در استارباکس، نوشیدنی های سرد دیگری به جز قهوه را انتخاب کنید که در برخی موارد ارزان تر هستند.

پسرش بیست و چند ساله برگشت و نزد پدر و مادرش زندگی کرد. اجاره بهای دستمزد او که در یک کارخانه ویتامین کار می کند دور از دسترس است. او اکنون در یک دبیرستان محلی تدریس می کند.

خانم بیلی گفت: “این بسیار گران است، با مسکن.” او به سختی گذرانده بود.»


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم