تورم مواد غذایی مسابقه موز و بادام زمینی با دلار

[ad_1]

در رفتن– قیمت دلار از شهریور 3 برابر شد و در این مدت از 3 هزار و 2 تومان به حدود 3 هزار تومان رسید. اسکانای آمریکایی مسافت چهار سال و نیم یا در عرض چند دقیقه در پایان هفته مهر بسته قلعه 4000 و 6 تومان بود اما در آخرین روز و نیم امسال. به مرز 5000 تومان رسید. افزایش قیمت دلار در این مدت به بالای ۷ درصد رسیده و همه چیز از جمله مواد غذایی را گران کرده است. مرکز آمار کل کشور می گوید تورم عمومی در یک سال گذشته تقریباً 3 درصد افزایش داشته است در حالی که قیمت مواد غذایی به تنهایی در این مدت 3 درصد افزایش یافته است. یعنی تورم مواد غذایی هفت درصد بیشتر از تورم عمومی بود. رشد 3 درصدی مواد غذایی و آشامیدنی در یک سال اخیر نشان داده است که تورم و اجاره مسکن حدود 3 درصد، لوازم خانگی 3 درصد افزایش یافته و هزینه حمل و نقل، تفریح ​​و تحصیل بین 2 تا 5 درصد است. .

تورم بورن در چهار سال و نیم گذشته

بر اساس این گزارش، تورم خارجی و داخلی در چهار سال و نیم اخیر به ترتیب 4 و 3 درصد بوده است. بر اساس اعلام اداره مرکزی آمار، قیمت برنج خارجی فروخته شده در اردیبهشت ماه امسال به طور متوسط ​​کیلویی 5 تا 6 تومان بوده که برای هر شهروند بین 5 تا 6 تومان بوده است. یعنی افزایش 4000 و 2 تومانی در این مدت معادل 5 درصد است. این رقم به معنای افزایش 4 درصدی قیمت برنج ایرانی در چهار سال و نیم گذشته است. از آنجایی که میانگین قیمت برنج ایرانی در حال حاضر کیلویی 5 هزار و 2 تومان است و خریداران در شهریور هر کیلوگرم از این محصول را 3 هزار و 2 تومان می پردازند.

تورم گوشت در چهار سال و نیم گذشته

در چهار سال و نیم گذشته نسبت گاو و تلیسه نسبت به گوسفند و طیور افزایش یافته است. مرکز آمار می گوید متوسط ​​قیمت گوشت گاو و گاو در سال جاری کیلویی 6000 تومان بوده است و این رقم به بیش از 4000 تا 2000 تومان در سال رسیده است. یعنی 1 درصد. قیمت گوشت بره و مرغ نیز در همین مدت به ترتیب 2 و 5 درصد افزایش یافته است. قیمت گوشت بره در حال حاضر به کیلویی 7000 تومان رسیده است در حالی که چهار سال و نیم پیش 5000 و 4 تومان بوده است. قیمت مرغ ماشینی نیز در ماه گذشته به کیلویی ۷ هزار و ۷ تومان رسید و مرغ نیز حدود ۴ هزار تومان افزایش یافت.

تورم لبنیات در چهار سال و نیم گذشته

قیمت ماست و پنیر ایرانی طی چهار سال و نیم 3 درصد افزایش یافته است. اگر به آمار مرکز آمار ایران نگاهی بیندازیم، ارزش یک کیلوگرم منگنز پاستوریزه در اواسط امسال با توجه به قیمت 3000 تومان و 3 تومان در شهرستان، 6000 و 7 تومان بوده است. . پنیر پاستوری «حرارت ایرانی» در همین مدت با همان نرخ ۶ هزار و ۷ تومان رشد کرده است. یعنی ایرانی ها در حال حاضر این کالا را با نرخ 5 هزار و 2 تومان در ماه خریداری می کنند که بابت آن ماهیانه 5 هزار و 2 تومان می پردازند.

تورم میوه در چهار سال و نیم گذشته

قیمت موز در چهار سال و نیم اخیر بیشترین افزایش را در بین میوه ها داشته و دلار را شکسته است. قیمت موز در این مدت 3 درصد رشد داشته و قیمت نااسکانای آمریکا در بازار آزاد در دو ماه و نیم اخیر امسال 3 درصد افزایش داشته است. بر اساس آمار مرکز اطلاع رسانی قیمت هر کیلوگرم موز در ماه جاری به 4 هزار و 2 تومان رسیده است. در شهریور ماه این عدد چهار هزار و دو تومان بوده و تورم موز به این صورت باید 5 درصد باشد. دانه انار در این مدت ۳ درصد، سیب ۲ درصد و پیاز ۳ درصد افزایش یافت. قیمت رازیانه کیلویی از هزار و دو تومان تا دو هزار و دو تومان، قیمت سیب کیلویی از هزار و دو تومان تا هزار و دو تومان و قیمت پیاز کیلویی از دو هزار تومان. و دو تومان تا هفت هزار و دو تومان است.

تورم مواد غذایی در چهار سال و نیم گذشته

چای خارجی، شکر و روغن مایع چهار سال و نیم پیش 4 تا 5 درصد گران شده است. قیمت چای خارجی نیم کیلویی در ماه گذشته 4000 تومان بود که این افزایش 5000 و 7000 تومانی در بازار مشاهده می شود. یعنی 1 درصد. شکر یک کیلویی 6 هزار تومان در ماه فروخته می شد اما شهریور 4000 تومان قیمت گذاری شد. در عین حال روغن مایع امسال به طور میانگین ۵ هزار و ۶ تومان فروخته می شد که چهار سال و نیم پیش ۵ هزار و ۴ تومان ارزش گذاری می شد.

تورم غذا در چهار سال و نیم پیش

غذا

قیمت شهریور 3

قیمت است

تورم

برنج ایرانی (یک کیلوگرم)

5 هزار و 2 تومان

5 هزار و 2 تومان

1 درصد

برنج خارجی (یک کیلوگرم)

پنج هزار و دو تومان

5 هزار و 2 تومان

1 درصد

گوشت گوسفند (یک کیلوگرم)

5 هزار و 2 تومان

۱۴۲ هزار تومان

1 درصد

گوشت گاو و بره (یک کیلوگرم)

5 هزار و 2 تومان

۱۴۸ هزار تومان

1 درصد

مرغ (یک کیلوگرم)

هفت هزار و دو تومان

5 هزار و 2 تومان

1 درصد

ماست پاستوریزه (یک کیلو)

سه هزار و دو تومان

5 هزار و 2 تومان

1 درصد

پنیر پاستوریزه ایرانی (4 گرم)

پنج هزار و دو تومان

5 هزار و 2 تومان

1 درصد

روغن مایع (2 درجه سانتیگراد)

پنج هزار و دو تومان

5 هزار و 2 تومان

1 درصد

موز (1 کیلوگرم)

چهار هزار و دو تومان

5 هزار و 2 تومان

1 درصد

گوجه فرنگی (یک کیلو)

هزار و دو تومان

5 هزار و 2 تومان

1 درصد

سیب (یک کیلوگرم)

هزار و دو تومان

5 هزار و 2 تومان

1 درصد

پیاز (یک کیلوگرم)

دو هزار و دو تومان

هفت هزار و دو تومان

1 درصد

شکر (یک کیلوگرم)

چهار هزار تومان

۲۰ هزار تومان

1 درصد

بسته بندی چای خارجی (2 گرم)

5 هزار و 2 تومان

۱۱۶ هزار تومان

1 درصد

[ad_2]

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما