تور دو فرانس زنان: کارگردان از فرصت «همذات پنداری با قهرمانان» لذت می برد.

صادر شده در:

پس از یک حرفه کوتاه که شامل قهرمانی فرانسه در سال 2012 بود، ماریون راس، کارگردان تور دو فرانس، به یکی از چهره های مهم دوچرخه سواری تبدیل شد. راس در مصاحبه ای اختصاصی با فرانس 24 توضیح داد که چرا تور زنان، مسابقه ای هشت روزه که از 24 جولای آغاز می شود، برای دخترانی که به دنبال دوچرخه سواری حرفه ای هستند، مهم است.

او بخشی از “نسل گمشده” دوچرخه سواران است که هرگز فرصت مسابقه تور دو فرانس را پیدا نکردند، رویدادی که در سال 1989 متوقف شد. اکنون مدیر اولین نسخه حرفه ای تور دو فرانس زنان، 30 ساله است. ماریون راس، به FRANCE 24 گفت، او در این نقش احساس افتخار می کند.

این بومی شمال فرانسه که با شریک خود، دوچرخه سوار فرانسوی، جولین آلافیلیپ، صاحب یک پسر شده است، قصد دارد با مشارکت پلتفرم دوچرخه سواری آنلاین Zwift، تور زنان را به یک تور دائمی و سودآور تبدیل کند. راس بیش از هر چیز امیدوار است که مسابقه امسال که برای 24 تا 31 ژوئیه برنامه ریزی شده است، الهام بخش طرفداران باشد تا سوارکاران حرفه ای شوند.

راس در جریان مسابقات قهرمانی دوچرخه سواری جاده فرانسه در 25 ژوئن با FRANCE 24 صحبت می کند.

FRANCE 24: مدیر تور دو فرانس زنان برای شما چه معنایی دارد؟

ماریون راس: مدیر تور بودن چیزهای زیادی است. غرور زیادی وجود دارد. وقتی کار به من پیشنهاد شد، چون خودم را شش ساله می دیدم، شروع به دوچرخه سواری کردم… یادم آمد چقدر پیش آمده بودم. برای کسی که نتوانست در تور دو فرانس شرکت کند، خوشحالم که در این رویداد فوق العاده شرکت کردم.

FRANCE 24: تور دو فرانس زنان فقط یک هفته طول می کشد، در مقایسه با سه هفته مردان. این تفاوت را چگونه توضیح می دهید؟

قرمز: از نقطه نظر ورزشی، زنان می توانند تا سه هفته دوام بیاورند. جیرو (تور بانوان ایتالیا) کمی طولانی تر از تور دو فرانس است و در واقع 10 مرحله دارد. با این حال، ما باید آنچه را که قابل مقایسه است با هم مقایسه کنیم، و وقتی خودمان را با کارهایی که از جانب مردان انجام می شود بسنجیم، اینطور نیست.

در تیم‌های مردانه حدود 30 سوارکار حضور دارند، بنابراین آنها می‌توانند گروه‌ها را به چندین مسابقه بفرستند (قبل، حین و بعد از تور برنامه‌ریزی شوند). در تیم های بانوان فقط حدود 10 سوارکار حضور دارند. بنابراین اگر تور دو فرانس سه هفته از تقویم دوچرخه سواری را ممنوع کند، به ضرر سایر مسابقات زنان خواهد بود. ما این را نمی خواهیم.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که اکوسیستم دوچرخه سواری زنان هنوز آسیب پذیر است. پس نباید خیلی بزرگ فکر کنیم. ما می خواهیم 100 سال دیگر اینجا باشیم، بنابراین می خواهیم با هشت روز شروع کنیم. با این حال، این هفته طولانی (مسابقه) در شرایط مشابه مردان، با کاروان در تمام مراحل و در همان اقامتگاه ها برگزار می شود. و در آینده دیگر درهای تور دو فرانس زنان را نخواهیم بست.

FRANCE 24: فراتر از اجرای یک رویداد ورزشی، آیا امیدوارید که الهام بخش دوچرخه سواران آینده باشید؟

قرمز: کلمات نمی توانند تاثیر تور دو فرانس را بر دوچرخه سواری زنان توصیف کنند. چه برای مردان و چه در حال حاضر زنان، تأثیر این مسابقه فراتر از دنیای دوچرخه سواری است.

دنیای دوچرخه سواری کم کم برای زنان فراگیرتر می شود. من به این فکر می کنم که دختران کوچک در ماه جولای برای تماشای تور در کنار جاده هستند. آنها بالاخره قادر خواهند بود قهرمانان را بشناسند. زمانی که به تماشای مراحل تور می‌رفتم و عصرها با دنبال کردن مسیر تمرین می‌کردم، با رابی مک اوون (سوار استرالیایی که سه بار پیراهن سبز تور را برای امتیازهای پایان مرحله و مسابقات میانی برنده شد) معرفی کردم. این دختران بالاخره زنان را الگوی خود خواهند کرد.

ماریون راس، مدیر تور زنان، در این پست اینستاگرام در 10 اکتبر 2021 نوشت.

France 24: برخی از مردم تور بانوان را تلاشی برای پذیرش ارزش های فمینیستی برای اهداف بازاریابی می دانند. پاسخ شما به این منتقدان چیست؟

قرمز: من به آنها می گویم که این اولین رویداد دوچرخه سواری زنان برای ASO (سازمان ورزش آموری، شرکت فرانسوی که تور دو فرانس را در میان سایر مسابقات برگزار می کند) نیست. او مدتی است که دوچرخه سواری زنان را تبلیغ می کند: تور دو قطر، لیژ-باستون-لیژ، فلش والون و اکنون پاریس-روبا. ما بخشی از تداوم هستیم.

زمانی که این کار به من پیشنهاد شد به آن فکر کردم. می خواستم این مسابقه برابر با مردان باشد و نه یک مسابقه درجه دو. کریستین پرودوم، مدیر تور دو فرانس مردان، به همان اندازه در اجرای روان تور زنان نقش دارد. ما می خواهیم تور دو فرانس (مردان) برادر بزرگ ما باشد و به هفته چهارم واقعی تور تبدیل شود.

این مقاله از متن اصلی به فرانسوی ترجمه شده است.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما