توضیحات دادسرای جنایی تهران در مورد پرونده نیکا چاکرمی

محمد شهریاری رئیس دادسرای امور جنایی استان تهران در خصوص جزئیات پرونده نیکا چاکرمی گفت: ساعت 7:30 روز چهارشنبه 30 شهریور ماه جاری ساکنان ساختمانی در جاده امیر اکرم متوجه جسد مرد جوانی شدند. خانمی در حیاط خانه شان، بلافاصله به کلانتری منطقه اطلاع دادند. تیم های تخصصی حاضر در محل به محل اعزام شدند و متوجه شدند که این خانم از ساختمان مجاور به داخل حیاط خانه پرتاب شده است.

به گزارش میزان، شهریاری با اشاره به اینکه کیف این زن در پشت بام ساختمان همسایه کشف شد، گفت: جسد بلافاصله به عنوان فردی ناشناس به پزشکی قانونی منتقل شد.

سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت: پزشکی قانونی با دستور مقام قضایی کالبد شکافی و از سموم و بیماری ها نمونه برداری کرد.

شهریاری گفت: در کالبد شکافی و معاینه جسد آثار شکستگی های متعدد در ناحیه لگن، سر، اندام های فوقانی و تحتانی، دست ها، پاها و لگن مشاهده شد که نشان دهنده پرتاب فردی از ارتفاع است. طبق بررسی های انجام شده مشخص شد این فرد روی زمین پرتاب شده است.

وی با بیان اینکه در معاینات پزشکی قانونی هیچ اثری از گلوله بر روی بدن جسد مشاهده نشد، تصریح کرد: همسایه های ساختمانی که جسد در آن پیدا شد گزارش دادند ساعت 3 بامداد صدایی شنیده اند اما متوجه سقوط زن نشده اند.

سرپرست دادسرای امور جنایی استان تهران با بیان اینکه هویت جسد در نهایت نیکا چاکرمی 17 ساله مشخص شد، گفت: ساختمانی که کیف این زن در آن کشف شد در مراحل پایانی ساخت قرار داشت و 2 نفر کارگاه های تولید پوشاک در آنجا فعال هستند و کارگران در حال نگهبانی از ساختمان هستند.

شهریاری تصریح کرد: با بررسی تصاویر دوربین های محلی مشخص شد صبح روز حادثه خانم نیکا شاکرمی با کوله پشتی وارد ساختمان شده و زنگ آن به صدا درآمده است، زیرا ساختمان نیمه ساخته و درب آن است. با پرداخت باز شد.

وی افزود: بررسی ها نشان داد خانه خاله خانم شکرمی در کوچه مجاور این ساختمان و دو بلوک بالاتر از محل پیدا شدن جسد قرار دارد. انگیزه ورود این زن به ساختمان ناتمام مشخص نشده است.

رئیس دادسرای امور جنایی استان تهران گفت: خانم نیکا چاکرمی روز بیست و نهم شهریور (یک روز قبل از حادثه) به منزل خود برنگشت و مادرش تماس های زیادی با وی داشت و از وی خواست که به خانه خود بازگردد. خونه عمه اما با وجود تماس های تلفنی، خانم نیکا چاکرمی مدت زیادی است که به خانه نیامده است.

شهریاری افزود: مادر مرحوم شکیرمی با یکی از دوستان دخترش آیدا تماس گرفت و از او خواست که با دخترش تماس بگیرد و از او بخواهد که به خانه برود اما نیکا شکیرمی حاضر به رفتن به خانه نشد.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران با بیان اینکه پدر مرحوم نیکا چاکرمی گفت: مادر مرحوم چاکرمی روز پنجشنبه 16 مهرماه به معاونت رسانه مراجعه و از مفقود شدن دخترشان خبر داد.

شهریاری افزود: هنگام ملاقات با خانواده، جسد در همان روز شناسایی می شود و جسد روز شنبه ۹ مهریه تحویل خانواده می شود.

وی با اشاره به اینکه بررسی ها نشان داد این حادثه ارتباطی با اغتشاشات اخیر ندارد، گفت: در بدن متوفی هیچ اثری از سرب مشاهده نشد و شواهد حاکی از آن بود که مرگ ناشی از پرتاب این فرد بوده است.

رئیس دادسرای امور جنایی تهران تصریح کرد: تمامی کارگران ساختمان مورد بازجویی و بازجویی قرار گرفتند و حتی تعدادی نیز دستگیر شدند.

وی توضیح داد: خانم نیکا چاکرمی مدرسه نمی رفت و در یک کافه مشغول به کار بود.

سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت: پرونده در دست بررسی است و نتیجه در اسرع وقت اعلام می شود.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما