تیراندازی در مدرسه روسیه: گوترش از حمله ای که 15 کشته برجای گذاشت “بسیار غمگین” است

بر اساس گزارش های خبری، فرد مسلح که برای مقامات شناخته شده بود و دانش آموز سابق مدرسه شماره 88 بود، در هنگام حمله یک صلیب شکسته نازی بر روی پیراهنش پوشیده بود و مقامات روسی در حال تحقیق در مورد ارتباط مشکوک این عامل با نئونازی ها هستند.

معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای منتشر کرد آنتونیو گوترش، قدرتمند با محکوم کردن عمل خشونت آمیز، عمیق ترین تسلیت خود را ابراز می دارد به خانواده های قربانیان و همچنین دولت و مردم فدراسیون روسیه. وی برای مجروحان آرزوی بهبودی عاجل و کامل دارد.

گزارش های خبری حاکی از آن است که مهاجم که در اوایل 30 سالگی بود، دو نگهبان مدرسه را کشت و سپس به سوی دانش آموزان و معلمان تیراندازی کرد. همه مجروحان به جز دو نفر کودک بودند. او به دو قبضه تپانچه و مقدار زیادی مهمات مسلح بود.

این مدرسه در غرب روسیه و در حدود 600 مایل (965 کیلومتر) شرق مسکو واقع شده است. ایزوسک پایتخت جمهوری اودمورت است.

ایمن سازی مدارس

آدری آزولای، مدیر سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در توییتر نوشت که از تیراندازی به کودکان و معلمان آنها در مدرسه بسیار شوکه شده است.

من این حمله وحشتناک را به شدت محکوم می کنم. تسلیت صمیمانه من به خانواده قربانیان و مردم روسیه. ما نیاز به اقدام فوری برای توقف این خشونت بی‌معنا داریمو مدارس را امن کنیم.

کاترین راسل، رئیس صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز دوشنبه در توییتی نوشت:هخود کودک حق دارد در مدرسه در هر کجا که باشد و در هر شرایطی که باشد در امنیت باشد. “

گزارش شده است که مهاجم در یک بیمارستان روانی محلی ثبت شده است.

چندین تیراندازی در مدارس روسیه در سال‌های اخیر رخ داده است، از جمله در کازان، پایتخت منطقه‌ای، در ماه مه 2021، زمانی که یک مرد مسلح 9 نفر – هفت دانش‌آموز و دو کارمند – را کشت و در سپتامبر گذشته، که شش کشته و 47 زخمی بر روی یک دانشگاه انجام شد. پردیس در شهر کازان. پرم.

در واکنش به این حوادث، دولت روسیه طبق گزارش ها قوانین مالکیت اسلحه را تشدید کرد.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما