تیم کوک هنگام استخدام به دنبال چه ویژگی هایی است؟

[ad_1]

به عنوان مدیر عامل اپل، برای تیم کوک مهم است که برخی از ویژگی های جدید مانند صبر و کنجکاوی را داشته باشد. علاوه بر این، طبق اعلام معروف اپل، آنها به دنبال «متفکران متفاوت» هستند.

در ادامه سوالاتی را از شما می پرسیم که در صورت داشتن ویژگی های مورد نظر تیم کوک می توانید از خود بپرسید.

آیا می خواهید دنیا را تغییر دهید؟

تیم کوک

اول از همه، باید در نظر بگیرید که آیا از وضعیت فعلی راضی هستید یا افکار ناراحت کننده ای دارید که می خواهند دنیای اطراف شما را شکل دهند.

اگر چیزهایی در اطراف خود می بینید که می توان آنها را بهبود بخشید و شجاعت انجام آن را دارید، پس کیفیتی در تیم کوک دارید. بنابراین اگر سیستمی در حال بهبود است یا روند تغییر می کند یا فرصت شغلی جدیدی برای شما وجود دارد، سکوت نکنید.

زمانی که او از اپل تحویل گرفت، کوک گفت به این دلیل است که “مشکلات اپل را دیده” و متوجه شده است که می تواند در اینجا نقشی را ایفا کند. کار او بررسی تولید و توزیع اپل بود و در این زمینه ها اقدام کرد.

آیا حاضرید ریسک کنید؟

تیم کوک

یکی دیگر از ویژگی های امتناع از پذیرش وضعیت موجود، تمایل به ریسک است.

در برخی موارد باید برخلاف باورهای رایج و روش معمول انجام کارها حرکت کنید. شما باید آماده باشید تا مسیر شغلی خود را کمی مخاطره آمیز کنید.

تصمیم تیم کوک برای حل مشکلات اپل خطرات زیادی را متوجه شغل او می کند. این شرکت در سال 1998 زمانی که استیو جابز به او سمت معاون ارشد عملیات جهانی را پیشنهاد داد، سقوط کرد و یک سال پیش از آن مایکروسافت 150 میلیون دلار برای کمک به اپل سرمایه‌گذاری کرده بود.

کوک قبلا به عنوان یک مدیر جوان در Compaq کار می کرد و پس از دریافت این پیشنهاد، دیگران به او گفتند که باید موقعیت خود را در شرکت حفظ کند. با این حال، کوک با شرایط درخواست موافقت کرد.

آیا به آینده اعتقاد داری؟

تیم کوک

سومین ویژگی که برای انکار وضعیت هستی به آن نیاز دارید، باور به آینده نامعلوم است.

وقتی یک دانش آموز کلاس ششمی از کوک پرسید که چگونه مدیر عامل اپل شد، او توضیح داد که در آن زمان هیچ ایده ای درباره آینده خود نداشت. او توضیح داد: “اگر سخت مطالعه کنید، کارهای شگفت انگیز انجام دهید و باور داشته باشید که این چیزها شما را به ماجراهای جدید می برد، باورنکردنی ترین ماجراجویی خود را تجربه خواهید کرد.”

آیا به غرایز خود گوش می دهید؟

تیم کوک

در نهایت، خودداری از پذیرش وضعیت موجود، شجاعت می خواهد. کوک همچنین پس از اینکه تصمیم گرفت پیشنهاد استیو جابز را بپذیرد، به احساسات و شهودات درونی او گوش داد.

اگر فکر می کنید در موقعیت، شرکت یا شغل شما چیزهای بیشتری برای ارائه وجود دارد، آن را دنبال کنید. همچنین، اگر فکر می کنید می توانید چیزهایی را در شرکت خود تغییر دهید، این کار را انجام دهید. جسور باشید، نظرات خود را آزادانه بیان کنید و مشکلات را به راه حل تبدیل کنید.

ایده های خود را رد نکنید زیرا دیگران برای آنها آماده نیستند یا می ترسید آنها را نام ببرید.

[ad_2]

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما