جابجایی حاکمان اتحادیه Gikand به Raipur در بحبوحه تلاش برای شکار غیرقانونی BJP

دهلی نو: نمایندگان پارلمان از ائتلاف UPA حاکم جارکند روز سه شنبه (30 اوت 2022) به همسایگی چاتیسگر منتقل شدند تا از تلاش احتمالی BJP برای شکار غیرقانونی در بحبوحه بحران سیاسی مداوم این ایالت جلوگیری کنند. بر اساس گزارش ها، یک هواپیمای اجاره شده حدود 40 MLA را به رایپور، پایتخت چاتیسگر پرواز داده است.

به نقل از خبرگزاری PTI، همنت سورن، رئیس وزیر جارکند پس از لغو موافقت نامه های کمک های حقوقی در فرودگاه گفت: “این یک حرکت تعجب آور نیست. این در سیاست اتفاق می افتد. ما آماده رویارویی با هر موقعیتی هستیم.”

طبق گزارش ها، قانونگذاران از محل اقامت سورن با دو اتوبوس شروع کردند و خود سورین در صندلی جلوی یکی از آنها نشست.

ائتلاف حاکم شامل 49 آژانس کمک حقوقی در شورای 81 عضوی است. حزب سورین، بزرگترین حزب، شامل 30 قانونگذار، 18 قانونگذار در کنگره و حزب RJD است. اپوزیسیون اصلی BJP دارای 26 نماینده مجلس نمایندگان در مجلس سفلی است.

JMM معتقد است که BJP ممکن است تلاشی جدی برای “جذب” MLAs از آن و کنگره در تلاش برای سرنگونی دولت به شیوه ای “ماهاراشترا” انجام دهد.

شایان ذکر است که در پی درخواست BJP مبنی بر برکناری سورین از مجلس در یک پرونده انتفاعی، کمیسیون انتخابات تصمیم خود را در 25 اوت به رامش پایس فرماندار ایالت ارسال کرد. و اگرچه تصمیم کمیسیون اروپا هنوز به طور رسمی گرفته نشده است، اما هیاهو به وجود آمده است که کمیته رای گیری توصیه کرده است که نخست وزیر به عنوان ارتش آزادیبخش کشورمان رد صلاحیت شود.

در بیانیه ای مشترک در 28 اوت، رای دهندگان ائتلاف متحد مترقی، این حکم را به تشویق مبادلات سیاسی از طریق “تاخیر عمدی” در اعلام تصمیم در مورد عضویت کابینه در قوه مقننه متهم کردند.

قرار است جلسه کابینه جارکند در اول سپتامبر برگزار شود.

(با ورودی آژانس)

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما