جادوی فناوری که بهترین خود را آزاد می کند

هفته گذشته، هانا اینگبر، ویرایشگر On Tech ما داستان برخورد فرزندش با یک برنامه طراحی را به اشتراک گذاشت که ذائقه باورنکردنی او را برای دکوراسیون داخلی آشکار کرد. ما داستان‌های شما را درباره روش‌های شگفت‌انگیز که فناوری به شما کمک می‌کند خلاقیت یا کشف شادی‌های جدید را در اختیار شما قرار دهد، درخواست کردیم.

بچه ها (بو بکشید)، پاسخ ها دوست داشتنی بود. ما امروز گزیده ای از آنها را به اشتراک می گذاریم.

ماموریت اینجا در On Tech این است که راه‌هایی را که فناوری در حال تغییر روش زندگی ما، آنچه هستیم و دنیای اطراف ما است را کشف کند. ما نمی توانیم اثرات مضر را نادیده بگیریم، اما من نمی خواهم این شگفتی را نیز از دست بدهم.

چقدر جالب است که بتوانیم دانش را با والدینی که به صورت آنلاین جمع آوری کرده اند به اشتراک بگذاریم یا به راحتی آهنگ های دهه مورد علاقه خود را مبادله کنیم؟ همچنین، پرندگان! پرنده ها خیلی فوق العاده هستند در اینجا گزیده هایی اصلاح شده از آنچه برخی از خوانندگان On Tech ما گفته اند آورده شده است:

در طول ماموریت روزانه از جادوی پرندگان لذت ببرید:

پیاده‌روی صبحگاهی ما در پیاده‌روی برای بازیابی روزنامه توسط برنامه Merlin Bird ID تغییر کرده است.

روال روزانه تبدیل به یک شادی شد. حالا به جای نادیده گرفتن صداهای اطرافم، می توانم تمرکز کنم و آواز پرندگانی را که می شنوم تشخیص دهم. پرندگان در الگوهای مهاجرت فصلی خود متفاوت هستند، بنابراین صداها دائما در حال تغییر هستند. به نوعی مدیتیشن تبدیل شده است.

آن مک لافلین، کارمل، کالیفرنیا.

پیوند دادن به لیست های پخش:

اشتراک‌گذاری موسیقی و لیست‌های پخش در Spotify با فرزندانم بسیار به هم مرتبط بود. آن‌ها موسیقی‌ای را که من با آن بزرگ شده‌ام می‌شنوند، و من به آخرین چیزی که آنها گوش می‌دهند گوش می‌دهم. در کمال تعجب همان موسیقی قدیمی و جدید را گوش می دهیم. بسیار ساده تر از ایجاد نوارهای ترکیبی.

آنها اکنون 17 و 18 ساله هستند، اما ما از 13 سالگی این کار را انجام داده ایم – زیرا پیدا کردن راه هایی برای ارتباط با پسران نوجوان خود برای والدین دشوار است.

جیسون، کوروالیس، راو.

رفع فشار کامل:

من یکی از آن بچه هایی بودم که نمی توانستم بلافاصله برچسب را رمزگشایی کنم. من همیشه مجبور بودم چند لحظه یا حتی چند روز صبر کنم تا تصمیم بگیرم برای همیشه لیبلم را نگه دارم. به همین ترتیب، در تراشیدن مدادهای جدیدم، مگر اینکه کاملاً ضروری باشد، تردید داشتم و فقط برای مهم‌ترین طرح‌ها، علامت‌هایم را نگه داشتم.

شما هرگز ابله‌های سریع را در کتاب‌های طراحی من پیدا نخواهید کرد، زیرا تا زمانی که با یک نمای کامل آماده نباشم کنار گذاشته می‌شود. من همیشه اینها را برای یک روز خاص یا ایده بزرگ جمع‌آوری می‌کردم و ذخیره می‌کردم، و در نهایت، برچسب‌هایم چروک شد، نشانگرهایم خشک شدند و دفترچه‌های طراحی من به انبوه دیگری از موارد استفاده نشده و دوست‌داشتنی پیوستند.

و سپس یک آی پد برای خودم به عنوان هدیه فارغ التحصیلی خریدم. زیبایی طراحی، یادداشت برداری، ابله سازی و رنگ آمیزی – همه به صورت دیجیتالی را کشف کنید.

انبار بی‌پایانی از برچسب‌ها در اختیارم بود، برچسب‌هایی که می‌توان آن‌ها را در یک لحظه برداشت و جایگزین کرد. شما با رنگ ها و ترکیب های بی پایان مواجه شده اید.

خیلی زود متوجه شدم که نوشته های روزانه می نویسم، کتاب های دیجیتالی را آزمایش می کنم و خاطرات را در یک مکان نگه می دارم. اگر اشتباهی مرتکب شوم، می توانم بلافاصله با یک پاک کن مجازی آن را پاک کنم. من می‌توانم استیکرها و حروف را به دلخواه تنظیم کنم. آی پد من به خروجی من تبدیل شده است تا هر کاری را که می خواهم انجام دهم، بدون ترس از انجام یک حرکت اشتباه.

سیدنی لین دانشجوی سال دوم دانشگاه واندربیلت در رشته مهندسی عمران است

آموزش تعمیرات DIY به پدر:

سال‌ها پیش، پسر من در سنین قبل از نوجوانی متوجه ناامیدی فزاینده من شد که من موفق نشدم یک تیغه ماشین چمن‌زنی جدید وصل کنم. فکر کردم وقتی به خانه رسید حوصله اش سر رفته بود. در عوض، او یوتیوب را با آی پد مادرش تماشا می کرد.

بعد از چند دقیقه او ظاهر شد و به آرامی پرسید: آیا می توانم امتحان کنم؟ آنچه را که نیم ساعت تلاش می کردم در کمتر از یک دقیقه انجام داد. تا آن زمان، فکر می‌کردم یوتیوب به ویدیوهای گربه اختصاص دارد.

این همان بچه ای است که به خودش یاد داد چگونه یوکلل جدید را در یوتیوب بازی کند، همراه با بسیاری از مهارت های غیرمنتظره دیگر.

داگ مک دورام، واکو، تگزاس

تبدیل یادگیری کلاس درس با تولید صوتی:

من متوجه شده ام که معرفی دانش آموزان با پادکست ها درهای جدیدی را باز می کند.

دانش آموزانی که تمایلی به شرکت در بحث های کلاسی نداشتند از این فرصت استفاده کردند و افکار خود را در مورد موضوعات مورد علاقه خود به اشتراک گذاشتند یا در مورد موضوعات جدید تحقیق کردند. دانش آموزان بین سه قالب برای پادکست خود انتخاب کردند: داستان سرایی، مصاحبه و تحقیق. تعداد کمی از پروژه ها این نوع آزادی را ارائه کرده اند.

اگرچه اپلیکیشن‌های ویدئویی مدت‌هاست که در دسترس بوده‌اند، اما آزادی تنها برای ضبط صدای آن‌ها آزادکننده بوده است. آنها نیازی به نگرانی در مورد نحوه ظاهر شدنشان در مقابل دوربین نداشتند – آنها می توانستند افکار و ایده های خود را تنها از طریق صدا منتقل کنند. گروه‌ها قادر به اشتراک گذاری و ویرایش فایل‌های صوتی برای ایجاد محصول نهایی بودند. آنچه گزارش کلاس بود دوباره تعریف شد.

لیزا دبل، معلم کلاس پنجم در سن خوزه، کالیفرنیا.

اپرا، به هر حال آنقدرها هم ترسناک نیست:

در بیشتر عمرم، من به اپرا به عنوان یک شکل هنری که نیاز به سطوح باورنکردنی آموزش و انضباط دارد، احترام گذاشته ام. اما برای من، فقط برای من کار نکرد.

زمانی در اواخر مارس یا اوایل آوریل 2020، دوستان از طریق وب‌سایت و برنامه این شرکت درباره ضبط‌های اپرای متروپولیتن از اجراهای اپرای گذشته – رایگان، هر روز یک نمایش جدید – به ما گفتند. در عرض چند روز، ما یک روال جدید شبانه داشتیم: شام بخوریم، یک ساعت مطالعه کنیم و سپس در اپرا مستقر شویم.

در عرض چند هفته، ما شروع به یادگیری نام و سبک برخی از هنرمندان برجسته اپرا کردیم. ظرف چند ماه، جزئیات فنی موسیقی اپرا، آموزش آواز، طراحی صحنه و لباس را یاد گرفتیم و ترجیحاتی را در مورد آهنگسازان ایجاد کردیم. (ببخشید بچه ها: واگنر، نه، گلس، بله.)

ما عمیقاً در مورد مبارزاتی فکر کرده‌ایم که وقتی باورهای نادرست قدیمی (زن‌ستیزی، نژادپرستی و موارد دیگر) که در «شریعت» تجسم یافته‌اند، با انتخاب‌های متنوع و شیوه‌های جدید تفکر مواجه می‌شوند، به وجود می‌آیند. ما با آهنگسازان و ترانه سرایان معاصری آشنا شده ایم که فرضیات ما را در مورد ملودی، داستان و ساخت طرح، توسعه شخصیت و غیره به چالش می کشند.

چه کسی می دانست که چیزهای زیادی برای کشف در مورد این هنر ارجمند وجود دارد؟ من مطمئناً این کار را نکرده ام – و بسیار خوشحالم که فناوری اپرا را وارد خانه و زندگی ما کرده است.

دیوید مور، اسکویم، واش.

Met Opera پخش‌های شبانه را به پایان رسانده است، اما اکنون می‌توانید برنامه‌های گذشته را در سرویس پخش آنلاین Met Opera on Demand تماشا و گوش دهید که یک آزمایش رایگان ارائه می‌دهد.


نکته هفته

برایان ایکس چن، یک ستون نویس فناوری مصرف کننده برای نیویورک تایمز، در این مقاله نوشت مقاله – کالا این هفته درباره پودر سوخاری دیجیتالی که می‌تواند جزئیات شخصی افرادی را که به دنبال سقط جنین هستند، فاش کند. برایان با پیشنهاداتی برای حذف برخی از اطلاعات از گوگل که تقریباً تقریباً همه دارای پایگاه‌های اطلاعاتی دیجیتال است، می‌آید.

گوگل در این ماه اعلام کرد که هنگام بازدید افراد از مکان‌هایی که حساس هستند، مانند کلینیک‌های سقط جنین و مراکز ترک اعتیاد، به‌طور خودکار داده‌های مکان را حذف می‌کند. برای مثال، اگر مقصدی را در Google Maps روی “Planned Parenthood” یا “Alcoholics Anonymous” تنظیم کنید، شرکت این ورودی ها را حذف می کند.

منتقدان گوگل گفتند که این شرکت می‌تواند سوابق انواع دیگر داده‌های موقعیت مکانی مانند مختصات GPS و اطلاعات مسیریابی را پاک کند، اما این کار را نکرد. (گوگل از اظهار نظر خودداری کرد.)

اما شما می توانید کنترل کنید که Google چگونه داده های شما را حفظ می کند. من چند سال پیش ستونی نوشتم که در آن نحوه استفاده از کنترل های حذف خودکار گوگل را توضیح دادم که شامل تنظیماتی برای حذف تاریخچه جستجوهای وب و سایت پس از مدت زمان مشخصی است. نکات ارزش بازنگری را دارد.

در اینجا مثالی از نحوه تغییر تنظیمات داده موقعیت مکانی آورده شده است:

 • در ابزار Google My Activity، واقع در myactivity.google.com، روی Activity Controls کلیک کنید، به Site History بروید و روی Manage History کلیک کنید.

  در صفحه بعد، نماد مهره‌ای شکل را پیدا کرده و روی گزینه Automatically delete location history کلیک کنید. می توانید تنظیم کنید که داده ها بعد از سه ماه یا 18 ماه حذف شوند.

 • برای کسانی که اصلاً نمی خواهند گوگل تاریخچه ای از تاریخچه موقعیت مکانی آنها ایجاد کند، گزینه ای برای آن نیز وجود دارد. در صفحه «فعالیت من»، روی «کنترل‌های فعالیت» کلیک کنید، به «سابقه مکان» بروید و کلید را روی «خاموش» قرار دهید.

 • آمازون به تنظیم کننده ها می گوید که می تواند تغییر کند: آمازون برای پایان دادن به تحقیقات ضد انحصار سه ساله در اروپا، پیشنهاد داد جمع‌آوری داده‌های فروش غیرعمومی در مورد بازرگانان مستقلی که از طریق آمازون می‌فروشند را متوقف کند و به آن‌ها اجازه دهد بدون استفاده از لجستیک آمازون، از طریق Prime بفروشند. همکار من آدام ساتریانو در مورد پیشنهادهای آمازون و اینکه چرا اروپا به نظارت شرکت های بزرگ فناوری تبدیل شده است، گزارش می دهد.

 • قاچاق انسان در پشت کلاهبرداری های آنلاین: Vice News گزارش داده است که طرح‌های آنلاینی که شراکت‌های تجاری یا عاشقانه را به‌عنوان بهانه‌ای برای تخلیه پول از قربانیان ارائه می‌دهند، گاهی از مراکز کلاهبرداری در مقیاس صنعتی در جنوب شرقی آسیا می‌آیند که کارگران را زندانی و بدرفتاری می‌کنند.

  بیشتر: نیکی آسیا سال گذشته در مورد بدرفتاری با کارگران قمار آنلاین و کلاهبرداری در کامبوج نوشت.

 • اینستاگرام ویژگی های زیادی دارد: این مکانی است برای دیدن کارهایی که دوستان انجام می‌دهند، تماشای ویدیوهای کوتاه غریبه‌ها، خرید NFT یا doodad‌هایی که اینفلوئنسرها می‌فروشند، به دیگران پیام می‌دهند و شاید به زودی یادداشت‌هایی بنویسید (به دلایلی). خبرنامه روز زباله می نویسد که اینستاگرام “برنامه ای است که دیگر نمی داند قرار است چیست”.

  مربوط به On Tech: فیس بوک چیست؟ یک برنامه بارگذاری شده دیگر از متا!

لمورها! عسل را لیس بزن! از میوه! این بچه‌های کوچک واقعاً می‌دانند که چگونه از درمان شدن لذت ببرند.


ما می خواهیم از تو بشنویم. به ما اطلاع دهید که درباره این خبرنامه چه فکر می کنید و چه چیزهای دیگری را می خواهید بررسی کنیم. می توانید با ما تماس بگیرید [email protected].

اگر قبلاً این خبرنامه را در صندوق ورودی خود دریافت نکرده اید، لطفا اینجا ثبت نام کنید. شما همچنین می توانید بخوانید گذشته در ستون های فنی.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما