جزئیات افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان

و با توجه به اینکه نمایندگان مجلس با جزئیات لایحه قانون اصلاح قانون بودجه سال 1401 کل کشور و استرداد حقوق کارمندان کشوری و لشکری ​​و بازنشستگان در صحن علنی موافقت کردند. جلسه امروز (یکشنبه) رئیس امور جبران خسارت. سازمان استخدامی جزییات این افزایش حقوق را اعلام کرد.

عبدالله میرزایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران با بیان اینکه بر اساس بند 1 ماده 1 قانون بودجه سال 1401، 3000 امتیاز برای کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری در نظر گرفته می شود، البته نیروهای مسلح گفت: . بر اساس تبصره 3 ماده 117 قانون خدمات کشوری مشمول 20 درصد افزایش حقوق می شود.

وی افزود: بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانان مصوب 1400 حق خانواده و فرزند به ترتیب 50 و 100 درصد افزایش می یابد. به این ترتیب کمک هزینه عائله مندی از 400 هزار تومان به 611 هزار تومان و کمک هزینه اولاد از 105 هزار و 500 تومان به 211 هزار تومان و در واقع بر اساس این قانون میزان کمک هزینه عائله مندی افزایش می یابد. کمک هزینه اولاد به مشمولان قانون HS پرداخت می شود و مانند مشمولان قانون خدمات کشوری شده است.

رئیس امور جبران خسارات سازمان اداری کار ادامه داد: البته در بند دیگری از این قانون علاوه بر افزایش حقوق مندرج در بند 1 در تبصره همین بند موارد زیر آمده بود: با حداکثر 15 درصد جهش تحصیلی غیرعادی برای اعضای هیأت علمی، غیردانشگاهی ها به موسسات بالینی و آموزشی و پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر دستگاه های اجرایی اضافه می شود، البته دستورالعمل های مربوطه به طور مشترک توسط برنامه پیشنهاد می شود. و سازمان بودجه، سازمان مدیریت استخدامی، وزارت علوم، معاونت حقوقی رئیس جمهور در شورای حقوقی تایید می شود و حقوق می آید.

میرزایی درباره افزایش حقوق بازنشستگان نیز گفت: بر اساس این قانون حقوق بازنشستگان 900 هزار تومان افزایش می یابد و از این پس هر مستمری بگیر 900 هزار تومان و در سال های آینده مشمول می شود. ، بر اساس میانگین دو سال برای او محاسبه شده است. حقوق بازنشستگان، کارکنان خدماتی و بازنشستگان لشکری، کشوری و سایر صندوق های بازنشستگی دستگاه های اجرایی علاوه بر افزایش فوق، نسبت به مصوبه قانونی شهریورماه سال جاری پنج درصد افزایش می یابد. شاغل محسوب می شود، زیرا نه تنها این پنج درصد در قانون ذکر شده است، بلکه بازنشستگان نیز مانند کارمندان مشمول کسر نمی شوند.

وی گفت: بر اساس بند 3 بند الف تبصره 12 قانون اداره کل خدمات کشوری استثنایی دستگاه های ویژه ای که پایین تر بودند تا 35 درصد قابل افزایش است. مستمری مشمولان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی با 30 درصد افزایش از حداقل 470 هزار تومان به 611 هزار تومان و حداکثر یک میلیون و 300 هزار تومان به یک میلیون و 690 هزار تومان (بر اساس تعداد اعضای خانواده) افزایش یافت.

رئیس امور غرامت سازمان کار گفت: در بند هفتم این ماده واحده نیز مقرر شده است که کمک معیشت 25 درصد و بالاتر برای ایثارگران فاقد شغل و درآمد و موضوع ماده 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران. مبلغ پنج میلیون و 600 هزار تومان و کمک هزینه معیشت جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان بدون شغل است که درآمد به چهار میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافته است.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما