جزئیات جدید درگذشت «شالییر رسولی»

لیلا عزیر مدیرکل امور بانوان و خانواده استان کردستان با بیان اینکه از اولین روز وقوع این حادثه به دستور استاندار در کنار این خانواده داغدار حضور داشته و پیگیر موضوع هستیم، گفت: متجاوز پس از اینکه شالیر رسولی خود را از پنجره به بیرون پرت کرد، هنگام فرار از پشت بام او را به دور انداخت و به خانه همسایه دیگری رفت و دو زن دیگر را گروگان گرفت و خواست آنها را هم آزار دهد.

وی با اشاره به اینکه دادستان مریوان قول رسیدگی سریع به این پرونده و تعیین تکلیف را داد، گفت: استاندار، قاضی ارشد منطقه و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز پیگیر این موضوع هستند. . وی از همه مسئولان و افراد خواست در روند رسیدگی، رسیدگی به پرونده این فرد و اعدام وی از اراذل و اوباش تسریع کنند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری کردستان با اذعان به اینکه خانواده شهید رسولی در وضعیت روحی و روانی مناسبی نیستند و شاهد این اتفاق برای فرزندانش بوده اند، گفت: این زن برای حفظ جان خود را از پنجره به بیرون پرت کرد. او نباید آبرو و حقوق خود را از دست بدهد. پس از اطلاع از ماجرا، همسایه ها به دلیل ترس از گوران کادری جرأت نکردند جلو بیایند و به دلیل حمل اسلحه، چاقو و اسپری فلفل اجازه چنین اتفاقی را ندادند.

وی با بیان اینکه این ضارب هنگام فرار سه گلوله به سمت ماموران پلیس شلیک کرد، گفت: پرونده مریوان در حال حاضر در دست بررسی است.

آذر با ابراز تاسف از اینکه رسانه های معاند نظام همواره به دنبال بدرفتاری و حاشیه سازی هستند، گفت: به مردم اطمینان می دهیم که همه مسئولان پیگیر این موضوع هستند.

سلام شهیدی همسر شالیر رسولی در تشریح جزئیات این حادثه با بیان اینکه این حادثه نه تنها برای خانواده من بلکه برای همه کردها مصیبت بزرگ و غم انگیزی است، گفت: دو روز قبل از این حادثه در کنار برادرم بودم. برای کارهای ساختمانی برای تامین مخارج زندگیم به عراق رفتم. صبح همان روز همسرم خودش را از پنجره خانه همسایه مان به بیرون پرت کرد، از حادثه مطلع شدم و دنیا روی سرم فرو ریخت.

وی در پاسخ به این سوال که چطور این اتفاق برای همسرتان افتاد؟ وی افزود: من و همسرم اهل روستای چشمید سروآباد هستیم اما ساکن مریوان هستیم و همسایه ما مردی به نام گوران بود. او و همسرش در یک خانه 3 طبقه و ما در یک ویلای یک طبقه زندگی می کردند. شب حادثه ساعت 1:30 بامداد این مرد به خانه من زنگ زد و به همسرم گفت بیاید کمکم کند. زن باردار در حال مرگ.. تا او را به بیمارستان برساند. شلایر نمی رود و می گوید نمی توانم چون بچه هایم خوابند اما بعد از سه بار تماس و گریه و التماس زیاد می گوید اگر باور نمی کنی بچه هایت را با خودت بیاور.

شهیدی ادامه داد: همسرم و فرزندانم به قصد کمک به همسر گوران به خانه مقابل رفتند. و بعد از ورود شلیر به خانه، این مرد بچه های من را بیرون ترساند و در را بست و سپس پسرم شروع کرد به در زدن. . شلیر غافل از اینکه مرد مورد تعرض قرار می گیرد، می پرسد خانم شما کجاست، در را می بندد و همسرم از ترس جان و ناموسش، به سمت پنجره می رود، آن را باز می کند و با صدای بلند التماس می کند و سپس انجام می دهد. دور از خودش پنجره. ریخته شده در کوچه

وی با بیان اینکه پسرم هنوز داخل کوچه شهید بود و در را زد تا در را باز کند، مدعی شد: بعد از سر و صدا همسایه ها به کوچه می آیند. دقایقی پس از حادثه آمبولانس از راه رسید و او را به بیمارستان رساند و متاسفانه یک هفته بعد به دلیل ضربه مغزی جان باخت.

وی با تاکید بر اینکه گوران باید حداکثر مجازات را دریافت کند، تصریح کرد: درخواست نه تنها من و خانواده ام، بلکه درخواست همه مردم این است که این متجاوز را اعدام کنیم.

شهیدی در پاسخ به این سوال که آیا مسئولان اطلاعاتی از شما کسب کردند؟ وی گفت: به جز سردار حسینی فرمانده لشکر کردستان، مشاور استاندار و نماینده معاونت امور بانوان رئیس جمهور هیچ یک از مسئولان شهرستان خبری از ما ندارند.

در پاسخ به این سوال از گوران بگویید چقدر او را می شناسید؟ گفت: او همسایه دیگر ماست، اما اراذل و اوباش است و سابقه دارد. او یک چاقو و یک تپانچه دارد. فردای این حادثه مردم مروان که از این حادثه خشمگین بودند به خانه گوران حمله کردند و شیشه همان پنجره ای را که همسرم از آن سقوط کرده بود شکستند و خواستند خانه را به آتش بکشند که ما این کار را نکردیم. اجازه بده و همه چیز را به قانون بسپارید.

همسر این بانو با بیان اینکه گوران توسط پلیس دستگیر شده و هم اکنون در زندان مریوان به سر می برد، تائید کرد: ضمن تشکر و تسلیت به تمامی بزرگواران منطقه به ویژه همرزمان مریوان، از مراجع قضایی کردستان انتظار داریم. هر چه زودتر به این پرونده رسیدگی شود و این مرد به شدت مجازات شود و اجازه ندهیم حق ما ضایع شود.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما