جزئیات جلسه پزشکی قانونی با حضور پدر مهسا امینی و وکیلش

وکیل خانواده مهسا امینی از تشکیل جلسه پزشکی قانونی در این خصوص خبر داد.

صالح نقبخت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره آخرین پرونده موکلش گفت: بنا به درخواست وکیل خانواده امینی و درخواست اولیای دم، معاینه پزشکی قانونی در این شهرستان انجام شد. حضور جمعی از اساتید برجسته و جراحان مغز و اعصاب سرشناس کشور که هم اکنون بازنشسته شده اند و نه کار دارند و نه شغل دولتی و خصوصی دارند که در ابتدا مورد قبول آقای شهریاری رئیس دادسرای عمومی قرار گرفت. و وکلای امینی و خانواده وی انتظار داشتند که این جلسه در هفته جاری اعلام شود و فرصتی به وکیل امینی و اعضای خانواده وی داده شود تا این پزشکان و درخواست مدعی العموم را ارائه دهند و هر گونه اطلاعیه ای باید در مورد آن اعلام نظر شود. روش و علل مرگ

وی افزود: روز پنجشنبه هفته گذشته رئیس محترم دادسرای جنایی به آقای امینی اعلام کرد که در جلسه ای که ساعت 13 امروز (شنبه) در مرکز پزشکی قانونی تهران برگزار می شود، حضور یابد. با توجه به اینکه آقای امینی از درگذشت دخترش مهسا ناراحت بود، تمایلی به حضور در این جلسه نداشت، اما وقتی موضوع را با وکلا در میان گذاشت، به ایشان توصیه کرد زیرا ما انحصار پرونده را می خواهیم. با پیگیری قوه قضاییه، در این زمان شرکت کنید و به سوالات احتمالی آن جلسه پاسخ دهید.

وکیل مدافع خانواده مهسا امینی افزود: به همین دلیل ما (وکلا) ما را همراهی کردیم و به موقع به پزشکی قانونی در خیابان بهشت ​​رسیدیم، سپس حدود یک ساعت تاخیر داشتیم که خواستیم آقای امینی به محل خود برگردد. شهر پزشکی قانونی باید رها شود اما از مقامات پزشکی قانونی خواستند که در جلسه ساعت 10 صبح امروز نروند و در جلسه بعد از اظهارات آقای شهریاری به سوالات ایشان پاسخ دادیم. آمین و ما

وی ادامه داد: ما از نحوه برگزاری جلسه انتقاد کردیم، بدون اینکه از قبل اطلاعی داشته باشیم، زمانی که این امکان را داشتیم که بیاییم و از شرکت پزشکان مهم بپرسیم، توضیح دادیم و گفتیم که همچنان می توانید مشاوران خود را ارائه دهید. گفتیم البته به شرطی که قبل از اظهار نظر و پس از بررسی مدارک موجود، پزشکان بی طرف و غیر وابسته به دولت که عمدتاً از اساتید پزشکان رشته جراحی مغز و اعصاب و متخصص هستند، حضور پیدا کنند. نظر متأسفانه در جلسه متوجه شدیم که جلسه 3 الی 4 ساعت پیش انجام شده و برخی از پزشکان نظرات خود را اعلام کرده و حتی در توضیحات بعدی به ما اعلام کردند که مرگ زنده یاد محصی امینی به دلیل خونریزی مغزی یا خونریزی مغزی نبوده است. خونریزی مغزی. اثر جسم خارجی ممکن است یک علت داخلی داشته باشد.

نکبخت تصریح کرد: با توجه به سوالاتی که از بسیاری از پزشکان اعم از جراحان مغز و اعصاب، جراحان قلب و داخلی و همچنین عکسی که قبل از فوت مهسا در رسانه ها منتشر شده بود که نشان از خونریزی از گوش وی داشتیم، گفت: که با توجه به آن عکس و شواهد نشان می دهد که تصادف ضربه ای بوده و گفته های پزشکان اصلا صحت ندارد.

و وکیل مدافع خانواده امینی ادامه داد: گفتیم اگر این نظریه مشروع است قبول نداریم و می خواهیم به دستور رئیس کل دادگستری به صورت ویژه و با معنای خاص به این پرونده رسیدگی شود. آیا این در چارچوب است و ما می خواهیم در جلسه دیگری با حضور پزشکان متخصصی که ارائه می کنیم به این موضوع رسیدگی شود و با توجه به اثرات غیرمنتظره مرگ محصا بر ایران در داخل و خارج ایران ضروری است. منافع ملی را نباید فدای چنین وسایلی کرد.

و در آخر گفت: در پایان جلسه با توضیحات آقای شهریاری و با وجود اینکه چیزی صریح نگفتند، عموماً اعلام کردند که در تلاشیم نظرات پزشکان و متخصصان را از طرف شما بشنویم. و خواستار اجرای نظر رئیس اداره شدیم. قوه قضائیه، کمیته حقیقت یاب برای رسیدگی به کل ماجرا و پیشرفت کار از زمان دستگیری مهسا در پارک طالقانی و همچنین تمامی عکس ها و فیلم های لحظه دستگیری و انتقال به زندان و انتقال از زندان. به پلیس امنیت و اون عکس ها و فیلم ها و همینطور فیلم دوربین پلیس که روی لباسش نصب شده بود، تا اینکه به خاله مهسا گفت نباید بیای جلو، عکست گرفته می شود، باید تو را هم ببرم و تمام گفته های او در دادسرا مشمول قضاوت عمومی خواهد بود.

نیک بخت روز چهارشنبه 15 مهرماه به خبرگزاری دانشجویان ایران گفت که والدین مهسا امینی از زمانی که مهسا به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کرده و سپس در جریان تحقیقات و انجام مصاحبه با وی از عوامل دستگیری او شکایت کرده اند.

مهسا امینی دختر 22 ساله سقزی در 22 شهرفر توسط گشت ارشاد دستگیر و پس از دستگیری و انتقال به مقر انتظامی تهران و انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما