جزئیات پرداخت مابه التفاوت حقوق کارکنان دولت

تصویب لایحه افزایش حقوق کارکنان دولت.

بر اساس این قانون حقوق کارکنان از 900 هزار تومان به 1500 هزار تومان افزایش می یابد. در همین راستا روز گذشته معاون رئیس جمهور با اشاره به آغاز بررسی لایحه تناسب حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان اعلام کرد که این قانون با تصویب مجلس نمایندگان از اول شهریور اجرا می شود و حقوق ها در برخی موارد تا 20 درصد افزایش می یابد.

محمد حسینی در توییتی در توییتر خود نوشت: «لایحه یک فوریتی» تناسب حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری ​​روز یکشنبه ۲۶ مهرماه در مجلس اعلام و به سرعت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شامل اعضای هیأت علمی و قضات است که با تصویب مجلس نمایندگان از اول شهریور ماه اجرا می شود و در برخی موارد افزایش حقوق تا 20 درصد می باشد.

در جلسه علنی امروز مجلس نمایندگان، دو فوریت لایحه متناسب با حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری ​​با 224 رای موافق، 7 رای موافق و دو رای ممتنع از مجموع 247 نماینده حاضر در مجلس تصویب شد.

در همین رابطه یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به تجارت نیوز گفت: نکته اصلی این است که پیش از این در قانون بودجه سال 1401 مقرر شده بود که حقوق همه کارکنان 10 نفر افزایش یابد. درصد، چون دولت نمی توانست حقوق ها را افزایش دهد، برای رسیدن به درآمد سالانه با توجه به تورم، باید لایحه اصلاحی ارائه می کرد.

احسان ارکانی افزود: امروز یک فوریت لایحه افزایش حقوق کارکنان دولت به تصویب رسید. البته انشالله جزئیات آن به زودی در صحن علنی شورا به تصویب خواهد رسید.

و این معاون ادامه داد: بر اساس جزئیات سه هزار امتیاز به بندهای ثابت احکام استخدامی کلیه کارکنان دولت اضافه می شود. برای هر فرزند 350 امتیاز محاسبه می شود که این افزایش امتیاز منجر به افزایش ضریب ریالی و افزایش حقوق کارکنان خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس این قانون، دولت موظف است ابتدا منبع اعتبار و منابع مالی آن را پیش بینی کند، افزود: پس از این رویه، قانون باید برای تصویب به مجلس نمایندگان ارجاع شود. بر اساس لایحه فوریت، حداکثر افزایش حقوق کارکنان دولت در بالاترین سطح حدود 900 هزار تومان و مابه التفاوت از شهریور ماه پرداخت می شود.

تامین مالی چگونه انجام می شود؟

و ارکانی در خصوص تامین مالی افزایش حقوق گفت: خود دولت مسئولیت خود را بر عهده گرفت زیرا یکی از بندهای حقوق ثابت است که به آن بند (و) بودجه می گویند. بنابراین اگر در جایی کسری بودجه داشته باشیم، خود به خود حداقل از نظر بند (و) و از آنجایی که بحث افزایش حقوق کارمندان مطرح شده، یک تکلیف است و دولت باید ابتدا آن را پرداخت کند و سپس پرداخت کند. . برای سایر هزینه ها

بر اساس این گزارش، شنیده ها از مجلس نمایندگان حاکی از آن است که یک فوریت لایحه افزایش حقوق کارمندان ابعاد مختلفی دارد و فرض بر این است که این موضوع به طور کامل و جامع در کمیته تخصصی اقتصادی طرح پیشنهادی در مجلس مطرح شود. باز تالار مجلس

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما