جعبه سیاه زمین اقدامات ما در مورد تغییرات آب و هوا را ثبت می کند – Zomit

[ad_1]

یک جعبه فولادی بزرگ روی زمین پوشیده از گرانیت و در کوه های ناهموار وجود دارد. ناهماهنگی آن با فضای اطراف به بیگانگان نشان می دهد که عمداً در آنجا قرار گرفته است. اگر کسانی که آن را یافتند می توانستند پیام موجود در آن را رمزگشایی کنند، تقریباً به طور قطع می دانستند که چه چیزی باعث نابودی تمدن موجود شده است. این «جعبه سیاه زمین» است.

جعبه سیاه زمین یک ابزار است

هنگامی که هواپیما سقوط می کند، محققان به دنبال بقایای باقی مانده برای بازیابی جعبه سیاه هستند. آنها امیدوارند که محتوا به دیگران کمک کند تا از سرنوشت مشابه جلوگیری کنند.

جعبه سیاه زمین هم همین است: یک تخته فولادی یکپارچه به ابعاد 3×4×10 متر که در منطقه ای دورافتاده در ساحل غربی تاسمانی قرار می گیرد. این سایت به دلیل ثبات ژئوپلیتیکی و زمین شناسی آن انتخاب شده است و بر سایر نامزدها مانند مالت، نروژ و قطر ترجیح داده شده است. ایده این است که اگر تغییرات آب و هوایی فاجعه بار تمدن ما را نابود کند، سایت تاسمانی می تواند جعبه سیاه را برای تمدن آینده نجات دهد.

اگرچه ممکن است این امر دور از ذهن به نظر برسد، اما باید بدانیم که در حال حاضر در آستانه افزایش دما تا 2.7 درجه سانتیگراد در قرن حاضر هستیم. از هر هواشناسی بپرسید وقتی دما بالای 2 درجه سانتیگراد است چه اتفاقی می افتد و او پاسخ می دهد که ارزش فکر کردن را ندارد. بسیاری از فرهنگ ها و امپراتوری های باستانی به دلیل تغییرات اندک از بین رفته اند.

پس این جعبه سیاه چیست؟ هنر چیدمان؟ امتحانات دانشگاه؟ یا چیز دیگری؟

جعبه سیاه / جعبه سیاه در تاسمانی

جعبه سیاه زمین از نظر زمین شناسی منطقه ای پایدار در تاسمانی است که سازندگان آن می گویند در آن ساخته خواهد شد.

به گفته جیم کورتیس از Clemenger BBDO، این پروژه کاملاً غیرتجاری است و اصل طراحی آن عملکرد است. کورتیس که با محققان دانشگاه تاسمانی روی این پروژه کار می کند، می گوید: «جعبه سیاه زمین ابزاری است که برای ثبت اقدامات ما طراحی شده است.

به گفته جاناتان نیبون، یکی از بنیانگذاران گروه هنری Glue Society، که در این پروژه همکاری می کند، جعبه از فولاد 7.5 سانتی متری ساخته شده است که روی یک کف گرانیتی قرار گرفته است. این ابزار به گونه ای طراحی شده است که بیشتر از شما دوام بیاورد و در شرایط فاجعه زنده بماند.

این جعبه با چندین درایو ذخیره سازی پر خواهد شد و دارای اتصال اینترنت خواهد بود که انرژی همه آنها از پنل های خورشیدی روی سقف سازه تامین می شود. پشتیبان های باتری ذخیره انرژی را فراهم می کنند. وقتی خورشید غروب می کند، جعبه سیاه داده های علمی را دانلود می کند و الگوریتمی اطلاعات تغییرات آب و هوا را از اینترنت بازیابی می کند.

به طور کلی، الگوریتم جعبه سیاه زمین دو نوع داده را جمع آوری می کند: اندازه گیری دمای زمین و دریا، اسیدی شدن اقیانوس ها، دی اکسید کربن اتمسفر، انقراض گونه ها، تغییرات کاربری زمین و همچنین جمعیت انسانی، هزینه های نظامی و مصرف انرژی. 2. داده‌های پس‌زمینه مانند سرفصل روزنامه‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و اخبار رویدادهای مهم مانند نشست‌های کنفرانس حزبی در مورد تغییرات آب و هوا.

مقالات مرتبط:

آقای کورتیس گفت: “ایده این است که اگر زمین به دلیل تغییرات آب و هوایی فرو بریزد، برای کسانی که زندگی می کنند تا از سرنوشت خود درس بگیرند، یک ضبط ناپذیر است و شاید اقدامات رهبران جهان و رفتار آنها را ثبت کند.” عواقبی خواهد داشت.»

ضبط از قبل شروع شده است

جعبه سیاه اطلاعات گذشته و آینده را ثبت می کند تا نشان دهد چگونه به این نقطه رسیدیم. این ابزار هر گونه اطلاعات تاریخی مربوط به تغییرات آب و هوا را از اینترنت بازیابی می کند.

اگرچه ساخت این اتاق قرار است در اواسط سال آینده آغاز شود، اما هارد دیسک در حال حاضر فرآیند ضبط را آغاز کرده و کار خود را با ثبت نام در کنفرانس آب و هوا COP26 در گلاسکو در نوامبر سال جاری آغاز کرده است.

سازندگان جعبه تخمین می زنند که با استفاده از فشرده سازی و بایگانی، ظرفیت کافی برای ذخیره داده ها برای 30 تا 50 سال آینده وجود خواهد داشت. در عین حال، آنها در حال بررسی راه‌هایی برای افزایش این ظرفیت و روش‌های ذخیره‌سازی طولانی‌مدت هستند، مانند ثبت اطلاعات روی صفحات فولادی به طوری که داده‌ها می‌توانند صدها سال دوام بیاورند.

جعبه سیاه

جعبه سیاه زمین از فولاد 7.5 سانتی متری ساخته شده است.

بدترین اتفاق افتاده است. حالا چی

بیایید فکر کنیم که بدترین چیز هنوز در راه است. تغییرات اقلیمی محصولات کشاورزی را از بین می‌برد، شبکه‌های غذایی اقیانوس‌ها را مختل می‌کند، و تغذیه میلیاردها انسان روی زمین را غیرممکن می‌کند. بالا آمدن سطح آب دریاها میلیاردها نفر را آواره کرده، اقتصاد را تضعیف کرده و باعث فروپاشی جامعه شده است.

کسانی که جعبه سیاه را اختراع کرده اند (که اکنون زنگ زده است و پانل های خورشیدی آن برای مدت طولانی آسیب دیده اند) نمی دانند چگونه از آنچه درون آن است رمزگشایی کنند. حالا چی

توسعه‌دهنده این ابزار می‌گوید: “ما همچنان روی این مشکل کار می‌کنیم. نمی‌توان گفت چه کسی یا چه کسی آن را پیدا خواهد کرد.”

وارد شدن به داخل بدنه فولادی سه اینچی جعبه نیاز به ذکاوت و هوشمندی دارد. به گفته توسعه دهندگان، هر کسی که وارد جعبه شود می تواند نمادهای اصلی را نیز تفسیر کند. میگویند:

مانند روزتا، ما سعی می کنیم از فرمت های مختلف برای رمزگذاری استفاده کنیم. در حال بررسی امکان قرار دادن یک خواننده الکترونیکی هستیم که در جعبه می ماند و پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید فعال می شود و در صورت بسته بودن طولانی مدت جعبه به دلیل فاجعه، مجدداً آن را فعال می کند.

جعبه سیاه چه فایده ای برای ما دارد؟

جعبه سیاه زمین

مردم می توانند به داده ها دسترسی داشته باشند و از مکان آن بازدید کنند. هنگامی که جعبه سیاه ایجاد و روشن می شود، پایگاه داده در حال رشد آن از طریق پلتفرم های دیجیتال قابل دسترسی خواهد بود و افراد می توانند هنگام بازدید از سایت به صورت بی سیم متصل شوند.

توسعه دهندگان می گویند که ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که روی آنها کار می کنند، مانند انتقال آمار خلاصه در فضا و داشتن چیزی شبیه نمایشگر ضربان قلب که به بازدیدکنندگان نشان دهد که جعبه در حال کار است و به طور فعال اطلاعات را ضبط می کند.

مکان جعبه بین املاک تاسمانی و کوئینزتاون نیوزلند به اندازه کافی برای خرابکاری دور است، اما برای کسانی که می خواهند آن را ببینند به اندازه کافی در دسترس است.

در حالی که این ابزار به عنوان طرحی برای جامعه در حال رشد در نظر گرفته شده است که چه کارهایی را انجام ندهند، می توان امیدوار بود که کل سابقه اقدامات رهبران سیاسی و تجاری در مورد تغییرات آب و هوا بر جهان امروز تأثیر بگذارد. آقای نیبون می‌گوید: «وقتی مردم می‌دانند کارشان ضبط می‌شود، بر آنچه که انجام می‌دهند و می‌گویند تأثیر می‌گذارد.

نادیده گرفتن این پروژه به عنوان اغراق آمیز هشدار آب و هوا وسوسه انگیز است، اما حتی اگر بیشتر مردم متوجه سقوط هواپیما نباشند، دلیلی برای نادیده گرفتن جعبه سیاه وجود ندارد.

[ad_2]

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما