جمهوری دموکراتیک کنگو: سازمان ملل از اقدام دولت برای اخراج سخنگوی این هیئت متاسف است.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد به خبرنگاران در نیویورک گفت که ژان پیر لاکروآ، رئیس عملیات حفظ صلح سازمان ملل، روز پنجشنبه در جریان جلسه غیرعلنی شورای امنیت برای بحث در مورد وضعیت کشور قرار گرفت.

سفرا یک روز پس از آن که مقامات کنگو رسما سخنگوی هیأت تثبیت سازمان ملل متحد در جمهوری دموکراتیک کنگو (MONUC) را به دلیل اظهارات نامناسب و نامناسب پس از اعتراضات مرگبار اخیر در این کشور اخراج کردند، ملاقات کردند. شرق، بر اساس گزارش رسانه ها.

پشیمانی و تعهد

آقای دوجاریک گفت که سازمان ملل از این تصمیم متأسف است.

مطابق با وضعیت سازمان ملل متحد بر اساس منشور سازمان، هرگونه نگرانی دولت در مورد اقدامات یکی از اعضای MONUSCO باید مستقیماً با رهبری این مأموریت مطرح شود. بر این اساس، MONUC و مقر سازمان ملل متحد با دولت همکاری می کنند. برای رسیدگی به این موضوع.»

مأموریت تثبیت سازمان ملل متحد در جمهوری دموکراتیک کنگو نیز از تصمیم دولت ابراز تاسف کرد. این هیئت، در بیانیه ای که روز چهارشنبه منتشر شد، بر تعهد خود به “ادامه همکاری در کنار مردم و مقامات کنگو برای اجرای مأموریت تعیین شده توسط شورای امنیت” تاکید کرد.

ایجاد مسئولیت پذیری

تیراندازی روز یکشنبه در شهر کاسیندی در استان کیوو شمالی در مرز جمهوری دموکراتیک کنگو و اوگاندا رخ داد.

نیروهای حافظ صلح در حال بازگشت از تعطیلات بودند که در شرایطی که هنوز مشخص نیست به سمت یک پاسگاه مرزی تیراندازی کردند. به گزارش رسانه ها، دو نفر کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند.

بر اساس بیانیه ای که در آن روز از سوی سخنگوی وی منتشر شد، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، «خشم» خود را از این «حادثه سنگین» و همچنین غم و اندوه خود را از تلفات جانی و جراحات ابراز کرد.

دبیرکل قویاً بر نیاز به ایجاد پاسخگویی تأکید کرد و از تصمیم این مأموریت برای آغاز فوری تحقیقات استقبال کرد.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما