جنگ روسیه در اوکراین | CNN

رئیس آژانس اطلاعات دفاعی اوکراین در مصاحبه با وب‌سایت خبری «اوکراینسکا پراودا» مستقر در کیف گفت: روسیه در حال آماده شدن برای دفاع از شهر در برابر هرگونه حمله جدید اوکراینی، واحدهای نظامی جدیدی را به خرسون می‌آورد.

سرلشکر کریلو بودانوف گفت که در حالی که مسکو در حال انتقال مجروحان، پول، مقامات اداری و موسسات مالی روسیه به خارج از شهر است، نیروهای بیشتری را اعزام می کند.

“[Russian bank] بودانوف گفت: «پرومسویس بانک و سایر ساختارهای مالی که روس‌ها به آنجا آورده بودند، در حال نابودی هستند.

“پول را می گیرند، [internet] سرورها، مقامات به اصطلاح اشغالگر… دارند همه افرادی را که راه نمی‌روند، کسانی که به شدت مجروح شده‌اند بیرون می‌آورند، سعی می‌کنند کسانی را که می‌توانند هر چه سریع‌تر راه بروند از بیمارستان‌ها بیرون بیاورند… این توهم ایجاد می‌کنند. بودانوف افزود که همه چیز از دست رفته است.

و در عین حال، برعکس، واحدهای نظامی جدید را به آنجا می آورند و خیابان های شهر را برای دفاع آماده می کنند».

بودانوف گفت که مسکو از ترس اینکه نیروهای اوکراینی سد مهم کاخوفکا را که در شرق خرسون قرار دارد بازپس بگیرند و نیروهای خود را در این شهر محاصره کنند، عمل می کند.

آنها می‌دانند که اگر حداقل کنترل سد کاخوفکا را در دست بگیریم، باید خیلی سریع تصمیم بگیرند. [they will have to] و به زودی آنها شهر را ترک می کنند و می روند، یا در معرض خطر قرار گرفتن در همان وضعیتی قرار می گیرند که واحدهای ما در ماریوپل قبلاً در آن قرار گرفتند.

با درک همه اینها، زمینه را آماده می کنند تا در صورت لزوم، خیلی سریع از آنجا خارج شوند. با این حال، آنها اکنون آماده رفتن نیستند. آنها برای دفاع آماده می شوند.”

بودانوف این ادعا را تکرار کرد که روس ها تا حدی این سد را برچیده اند.

وی گفت که باور نمی‌کنم نیروهای روسی آن را به طور کامل نابود کنند، زیرا با انجام این کار، بخش بزرگی از منطقه خرسون زیر آب می‌رود و آب کریمه الحاق شده و نیروگاه هسته‌ای زاپوریژژیا قطع می‌شود.

به عبارت دیگر، اگر یک تخریب کامل انجام دهید، سناریو به صورت زیر خواهد بود. آیا آنها برای آن آماده هستند؟ او گفت: «من اینطور فکر نمی کنم.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما