جنگ روسیه در اوکراین | CNN

فرماندهان منصوب شده توسط کرملین در منطقه اشغالی خرسون در جنوب اوکراین می گویند که تخلیه غیرنظامیان را از خط مقدم آغاز کرده اند.

ولادیمیر سالدو، فرماندار خرسون مورد حمایت روسیه، اواخر روز سه‌شنبه به تلویزیون روسیه گفت که قصد دارند تا 60000 نفر را به ساحل چپ رودخانه دنیپرو منتقل کنند.

اوکراین پیشتر گفته بود که روسیه غیرنظامیان اوکراینی را به زور اخراج می کند. گروه های حقوق بشر و نهادهای بین المللی هشدار داده اند که این عمل ممکن است جنایت علیه بشریت باشد.

سالدو روز سه شنبه از «انتقال سازمان یافته» غیرنظامیان در تلگرام خبر داده بود.

وی گفت: “وظیفه اصلی ما نجات جان انسان ها و اجازه دادن به نیروهای فدراسیون روسیه برای انجام موثر وظایف خود در حفاظت از منطقه خرسون است.”

ما جمعیت غیرنظامی را به صورت منظم و مرحله به مرحله به کرانه چپ خواهیم برد».

سالدو گفت که تمام وزارتخانه‌های اداره مدنی روسیه در منطقه خرسون نیز به ساحل چپ دنیپرو منتقل خواهند شد و افزود که ورود غیرنظامیان به این منطقه به مدت هفت روز بسته خواهد بود.

رسانه های روسی گزارش دادند که ساکنان خرسون پیامکی دریافت کردند که در آن به دلیل تهدید ارتش اوکراین به بمباران صبح چهارشنبه شهر، درخواست خروج از شهر را داشتند.

بر اساس گزارش ژوئیه سازمان امنیت و همکاری اروپا، «اخراج دسته جمعی غیرنظامیان» از سوی روسیه، همراه با سایر سوء استفاده های ادعایی، ممکن است جنایت علیه بشریت باشد.

در ماه سپتامبر، کریستینا هایوویچین، معاون سفیر اوکراین در سازمان ملل، به شورای امنیت سازمان ملل گفت که روسیه 2.5 میلیون نفر از جمله 38000 کودک را به زور از اوکراین خارج کرده است و گفت که این نقض حقوق بشر است.

تخلیه گسترده شهروندان کرملین از خرسون در بحبوحه تلاش های کیف برای بازپس گیری زمین در جنوب صورت می گیرد.

یک مقام روسی در مورد احتمال ضدحمله جدید اوکراین در خرسون در روز چهارشنبه هشدار داد.

کریل استریموسوف، معاون سالدو، گفت که وضعیت “باثبات” است اما ادعا کرد که ارتش اوکراین “در هر لحظه” می تواند حمله کند و از مردم خواست تا به ساحل چپ رودخانه دنیپرو بروند.

وی گفت: صبح روز 28 مهرماه وضعیت در جبهه ها و نزدیک شدن به منطقه خرسون پایدار بود.

“دشمن در حال جمع آوری نیروهای خود است و هر لحظه ممکن است حملاتی را علیه جمعیت غیرنظامی خرسون و منطقه خرسون آغاز کند. هیچ کس عقب نشینی نمی کند، اما ما می خواهیم جان شما را نجات دهیم. لطفاً به سمت ساحل چپ (از منطقه خرسون) بروید. رودخانه دنیپرو) در اسرع وقت.

یوری سوبولفسکی، معاون رئیس منطقه خرسون اوکراین، «تخلیه» روسیه را «اخراج نیمه داوطلبانه مردم اوکراین» توصیف کرد.

سوبولفسکی به CNN تایید کرد که تخلیه در حال انجام است.

مردم در حال حاضر در حال رفتن هستند. اکنون افراد زیادی در بندر خرسون هستند.

“امروز آنها شروع به ارسال پیام های متنی گسترده برای مردم در مورد تخلیه کردند. آنها همچنین شروع به توزیع بروشورهایی در مورد مراحل تخلیه کردند. همزمان این پیام در بین ساکنان پخش می شود که اگر به روسیه بروند، دریافت خواهند کرد. گواهی مسکن

سوبولفسکی، در صحبت با CNN از کیف، مقامات تحت حمایت روسیه را به “تشدید هیستری” متهم کرد.

از یک طرف، ما درک می کنیم که نیروهای مسلح اوکراین خرسون و منطقه را آزاد خواهند کرد و بر این اساس، ممکن است خصومت های فعالی وجود داشته باشد و این خطری برای مردم محلی است.

از سوی دیگر، هیچ تضمینی وجود ندارد که افراد تخلیه شده در امنیت (جایی که می روند) و از خط مقدم دور باشند. مردم تصمیمات خود را خواهند گرفت – رفتن یا ماندن. گفتن اینکه آنها چه تصمیمی خواهند گرفت سخت است.”

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما