جنگ روسیه در اوکراین

خودروها از میان بیلبوردها، از جمله بیلبوردهایی که شعارهای طرفدار روسیه را نشان می‌دهند، در خیابانی در چارچوب درگیری روسیه و اوکراین در لوهانسک اوکراین در 20 سپتامبر عبور می‌کنند.
اتومبیل‌ها از کنار بیلبوردها، از جمله بیلبوردهایی که شعارهای طرفدار روسیه را نشان می‌دهند، در خیابانی در چارچوب درگیری روسیه و اوکراین در لوهانسک اوکراین در 20 سپتامبر می‌گذرند. (الکساندر ارموچنکو/رویترز)

مقامات اوکراینی می گویند ساکنان مناطق تحت اشغال روسیه همه پرسی برگزار شده توسط مقامات محلی تحت حمایت کرملین را نادیده می گیرند، اما اذعان دارند که در برخی موارد، ساکنان مجبور به رای دادن می شوند.

همه پرسی که روز سه شنبه در چهار بخش از اوکراین تحت کنترل روسیه برگزار شد، به طور گسترده توسط دولت های غربی به عنوان ساختگی محکوم شد و با تعداد کمی ناظر بین المللی یا بدون هیچ ناظری به جز هیئت های روسیه انجام شد.

آندری یوسف، یکی از مقامات اطلاعات دفاعی اوکراین، گفت: “هیچ رفراندوم وجود ندارد. این یک سنت است. مردم محلی آن را نادیده می گیرند. برخی از مردم به سادگی مجبور به رای دادن می شوند. اتوبوس های افرادی بودند که آنها را از کریمه آورده بودند تا رای دهند. ” CNN.

سرویس امنیت اوکراین (SBU) اعلام کرد که اسنادی را فاش کرده است که نشان می‌دهد جمهوری خلق دونتسک که تحت کنترل روسیه و تحت حمایت روسیه است، در حال برنامه‌ریزی برای گسترش رأی‌دهندگان با مشارکت نوجوانان زیر 18 سال در رأی‌گیری است.

SBU افزود: مقامات دونتسک به منظور تقویت کنترل “شرکت مردم” تصمیم گرفتند که کودکان زیر سن قانونی را والدین، سرپرستان یا نمایندگان به اصطلاح یتیم خانه ها همراهی کنند.

مقامات طرفدار روسیه در سرزمین های اشغالی با اشتیاق همه پرسی را به عنوان یک تغییر تاریخی تحت فشار قرار دادند.

ولادیمیر سالدو، رئیس جمهور مورد حمایت روسیه، “امروز روزی است که هر چند قرن یک بار در تاریخ اتفاق می افتد. شخصاً می دانستم که همیشه این اتفاق خواهد افتاد. همیشه احساس می کردم که بخشی از یک خانواده بزرگ به نام روسیه هستم. رویاها به حقیقت پیوستند.” اداره منطقه خرسون در کانال خود در تلگرام گفت.

سالدو با دادن رأی خود گفت که مطمئن است که به عنوان بخشی از فدراسیون روسیه، “منطقه ما در خرسون و مهمتر از همه، مردم آن محافظت خواهند شد. از هر نظر محافظت می شود.”

دنیس پوشلین، رهبر جمهوری خودخوانده مردم دونتسک نیز رای خود را به صندوق انداخت و گفت: “من می ترسم و مطمئن هستم که آنچه ما برای مدت طولانی با آن جنگیدیم سرانجام به دست آمد. این بازگشت به خانه است. روسیه بزرگ. تاریخ امروز ساخته می شود.”

رای گیری تا روز سه شنبه ادامه دارد.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما