جهان با یک میلیون مرگ کووید-19 تا کنون در سال 2022 به “نقطه عطف غم انگیز” دست یافته است.

او گفت: «نمی‌توانیم بگوییم که داریم یاد می‌گیریم با کووید-19 زندگی کنیم، زمانی که یک میلیون نفر تنها در سال جاری بر اثر کووید-19 جان خود را از دست دادند، زمانی که دو سال و نیم وارد همه‌گیری شدیم. تمام ابزارهای مورد نیاز برای جلوگیری از این مرگ و میرهاتدروس در جریان جلسه توجیهی منظم خود از ژنو گفت.

وی بار دیگر از همه دولت ها خواست تا این کار را انجام دهند اقدامات لازم را برای واکسینه کردن تمام کارکنان بهداشتی، سالمندان و سایر افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند، افزایش دهیدبه عنوان بخشی از تلاش ها برای واکسیناسیون 70 درصد از جمعیت جهان.

پیشبرد گروه های اولویت دار

تدروس گفت که از دیدن برخی از کشورهایی که کمترین میزان واکسیناسیون را دارند در حال حاضر به ویژه در آفریقا شتاب بیشتری می گیرند، خوشحال است.

در ژانویه، سازمان جهانی بهداشت و شرکای آن، مشارکت تحویل واکسن کووید-19 را راه‌اندازی کردند که عمدتاً بر روی 34 کشور متمرکز بود که پوشش آن 10 درصد یا کمتر بود. همه به جز شش نفر در این قاره هستند.

امروزه تنها 10 کشور هنوز پوشش زیر 10 درصد دارند و بیشتر آنها با شرایط اضطراری بشردوستانه مواجه هستند.

واکسیناسیون هنوز عقب مانده است

اگرچه تدروس از پیشرفت در پوشش گروه های دارای اولویت استقبال کرد، اما تاکید کرد که باید کارهای بیشتری انجام شود. یک سوم جمعیت جهان هنوز در امان نیستند.

این شامل دو سوم کارکنان بهداشتی و سه چهارم سالمندان در کشورهای کم درآمد است.

همه کشورها در هر سطح درآمدی باید بیشتر برای واکسینه کردن افراد در معرض خطر، اطمینان از دسترسی به درمان‌های نجات دهنده، ادامه آزمایش و تعیین توالی، و اعمال سیاست‌های مناسب و متناسب برای کاهش انتقال و نجات جان افراد تلاش کنند. این بهترین راه است. برای پیشبرد یک بهبودی واقعا پایدار.”


مردی از آبله میمون در بیمارستانی در لندن، بریتانیا بهبود می یابد.

© آرون تولونای

مردی از آبله میمون در بیمارستانی در لندن، بریتانیا بهبود می یابد.

برعکس آبله میمون

در همین حال، علیرغم کاهش بیش از 20 درصدی تعداد موارد ابتلا در سطح جهان در هفته گذشته، انتقال ویروس آبله میمون به شدت در قاره آمریکا ادامه دارد.

در حالی که بیشتر موارد در مراحل اولیه شیوع در اروپا بود، با نسبت کمتری در قاره آمریکا، وضعیت اکنون برعکس شده است.

در حال حاضر کمتر از 40 درصد موارد گزارش شده در اروپا و 60 درصد در قاره آمریکا هستند.

تدروس گزارش داد که نشانه‌هایی وجود دارد که شیوع این بیماری در اروپا کند می‌شود، جایی که ترکیبی از اقدامات مؤثر بهداشت عمومی، تغییر رفتار و واکسیناسیون به جلوگیری از انتقال کمک می‌کند.

با این حال، به ویژه در آمریکای لاتین، آگاهی کافی یا اقدامات بهداشت عمومی ناکافی است متحد شدن با واکسن نگرفتن برای شعله ور کردن شعله های شیوع.

تدروس از سازنده واکسن باواریای شمالی که روز چهارشنبه توافقنامه ای را با دفتر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در قاره آمریکا برای حمایت از دسترسی به واکسن آبله میمون در آمریکای لاتین و کارائیب امضا کرد، تشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که این پیشرفت به کنترل شیوع این بیماری در منطقه کمک کند.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما

Warning: Undefined variable $html in /home/snappcla/domains/snappclass.ir/public_html/wp-content/themes/writing/footer.php on line 564
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان