“جهنم پشت صحنه”: سنای فرانسه صنعت پورن را پس از رسوایی سوء استفاده مورد انتقاد قرار داد

پلیس پاریس سه مرد را روز سه شنبه به عنوان بخشی از تحقیقات گسترده در مورد اتهامات بدرفتاری با زنان آسیب پذیر در صنعت پورن فرانسه دستگیر کرد. در پاسخ، سناتورهای فرانسوی مجموعه ای از اقدامات شامل مقررات قوی تر را برای جلوگیری از دسترسی افراد زیر 18 سال به پورنوگرافی اینترنتی پیشنهاد کردند.

پلیس فرانسه روز سه شنبه سه مرد را در پاریس دستگیر کرد که گمان می رود بازیگرانی مرتبط با پلتفرم ویدئویی بزرگسالان فرانسوی Bukkake باشند، به عنوان بخشی از تحقیقات گسترده تر در مورد خشونت جنسی و قاچاق انسان در صنعت پورنوگرافی فرانسه.

این تحقیقات که در اکتبر 2020 آغاز شد، آزارهای گسترده زنان آسیب پذیری را که در معرض خشونت جنسی قرار گرفتند و اعمال جنسی اجباری در داخل و خارج از دوربین توسط بازیگران، کارگردانان و تهیه کنندگان، مشتاق پاسخگویی به تقاضای مصرف کنندگان برای یک جریان بی پایان از بازیگران زن جدید، آشکار شد. و محتوای ویدیویی گرافیکی

15 مردی که در صنعت در فرانسه کار می کردند احتمالاً محاکمه خواهند شد، که بیشتر آنها در بازداشت به سر می برند. دو برند پورنو فرانسوی، Jackie & Michel و French Bukkake نیز تحت بررسی هستند. بیش از 40 قربانی ادعا شده به عنوان دادستان غیرنظامی و همچنین گروه های فعال پیوسته اند.

نتیجه بزرگترین تحقیق فرانسه در مورد خشونت جنسی و لحظه ای برای حسابرسی صنعت پورنوگرافی است.

سنای فرانسه روز پنجشنبه گزارشی با عنوان “پورنوگرافی: جهنم پشت صحنه” منتشر کرد که در آن 23 اقدام برای بهبود شرایط کارگران در صنعت پورنوگرافی فهرست شده است، کنترل های سخت گیرانه تری بر پلتفرم های میزبان محتوای بزرگسالان و اقداماتی برای جلوگیری از تماشای کودکان و نوجوانان زیر 18 سال معرفی می کند. پورنوگرافی . . برخط.

>> گزارش سنای فرانسه آزار جنسی و فیزیکی در صنعت پورن را محکوم می کند

خدیجه اوزوگش، وکیل مستقر در پاریس که در جرایم خشونت آمیز متخصص است و سخنگوی Lawyers 4 Women، یک انجمن حقوقی علیه جرایم خشونت علیه زنان، می گوید: «احساس متفاوتی نسبت به قبل دارد.

“این مانند یک لحظه #MeToo برای صنعت پورن است. شما می توانید احساس کنید که این زنان جوان بسیار جدی گرفته می شوند وقتی در مورد آنچه که از سر گذرانده اند صحبت می کنند.”

“غذای سگ”

جزئیات تحقیقاتی که در رسانه های فرانسوی منتشر شد، تصویر وحشتناکی از شرایط کاری زنان را نشان می دهد که در فیلم های صریح نمایش داده می شود.

بازداشت شدگان با اتهامات تجاوز جنسی، قاچاق، شکنجه، دلال بازی، ضبط و به اشتراک گذاری عکس هایی روبرو هستند که حق امنیت شخصی را نقض می کند.

آزوگاش می گوید: «بعضی از دختران گفتند که به طور غیرقانونی بازداشت شده اند، در حالی که برخی دیگر گفتند که به آنها غذای سگ داده شده است. “[The perpetrators] آنها هر کاری که می توانستند برای آسیب پذیرتر کردن دختران و اعمال قدرت بر آنها انجام دادند.»

مجرمان مظنون به قاچاق زنان از شرق اروپا و تجاوز به زنان آسیب پذیر در فرانسه هستند، ابتدا آنها را متقاعد به تن فروشی کرده و سپس فیلم های مستهجن را فیلمبرداری می کنند، که او قول می دهد که به کاهش نگرانی های مالی کمک کند.

در مرکز تحقیقات فرانسوی دو تهیه کننده قرار دارند، صاحب وب سایت Bukkake فرانسوی، پاسکال اولیترو (معروف به پاسکال او پی) و ماتیو ال (معروف به مت هادیکس) که هر دو اکنون در انتظار محاکمه هستند.

هنگامی که پلیس خانه اولترولت را در اکتبر 2020 بازرسی کرد، مجموعه ای از پیام های اس ام اس و واتساپ که بین این دو مرد و شریک زندگی آنها ارسال شده بود، فاش شد و همانطور که روزنامه فرانسوی لوموند گزارش داد، نحوه اداره زنجیره تامین زنان را توضیح داد و با آنها تا حد زیادی به عنوان یک زن رفتار کرد. کالا .

در پیام‌هایی که ظاهراً حاوی عبارات نژادپرستانه، تصاویر برهنه زنان و میم‌ها است، به نظر می‌رسد این دو مرد مکرراً به ماهیت غیرقانونی فعالیت‌های خود اشاره می‌کنند. در یک تبادل، Hadix OP یک اسکرین شات از پیام های یک بازیگر زن که از شرایط فیلمبرداری شکایت می کرد، ارسال کرد. هادیکس می پرسد که آیا او قراردادی را امضا کرده است؟

“[The contract] مشکلی نیست،” OP، که در کنار بازیگر کار کرده است، پاسخ می دهد. در عوض، به نظر می رسد او نگران ردپای شواهد احتمالی است. آنها به عجله نگاه می کنند. .آنها خواهند دید که آیا آنچه شما می گویید درست است یا نه.”

تحقیقات پلیس شواهدی را در چندین ویدئوی آنلاین از اعتراض زنان به اعمال جنسی که مجبور به انجام آن شده بودند، یافت.

آزوگش می گوید: «آنها مجبور بودند بدون رضایت آنها کارها را انجام دهند زیرا ظاهراً تقاضا برای این نوع فیلم وجود داشت. ما نمی توانیم آنها را به عنوان فیلم های بلند توصیف کنیم، زیرا زنان در آنها مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند.

لوموند اعلام کرد که این دو مرد اتهامات وارده به خود را رد کردند.

با این حال، به نظر می‌رسد پیام‌های دیگری بین آن‌ها و شرکایشان وجود دارد مبنی بر اینکه بازیگران زن در مجموعه‌ها مقادیر زیادی مواد مخدر و الکل دریافت کرده‌اند که اغلب برای رابطه جنسی خارج از فیلم‌برداری استفاده می‌شود، به‌طور سیستماتیک آزمایش‌های منفی جعلی برای بیماری‌های مقاربتی ارائه می‌شود و دلال می‌شوند. تولیدات دیگر برای پورسانت و اخاذی هزاران یورو برای حذف ویدیوهای آنها از سایت هایی که با حضور آنها موافقت نکردند.

برندهای Jackie & Michel و Dorcel به دنبال فاصله گرفتن از تحقیقات بودند و گفتند که از شرایط فیلمبرداری این ویدیوها بی اطلاع هستند.

درباره نحوه سازماندهی اینترنت

افشای سطوح سوء استفاده در صنعت پورن فرانسه، سنا را وادار کرد تا با درخواست پاسخگویی بیشتر برای سایت هایی که ویدیوهای پورن غیرقانونی را میزبانی می کنند، حمایت های قانونی بهتر برای کارگران پورن و حقوق بیشتر تصویر، به این مشکل رسیدگی کند.

با این حال، این تصمیم همچنین عزم را برای رسیدگی به بن بست طولانی مدت برنامه های ممنوعیت دسترسی به پورنوگرافی اینترنتی برای بینندگان زیر 18 سال تقویت کرد.

گزارش سنا نشان داد که از میانگین 19.3 میلیون بازدیدکننده ماهانه وب‌سایت‌های بزرگسالان در فرانسه، 12 درصد آنها زیر سن قانونی هستند.

این درحالی است که قانونگذاران فرانسوی در سال 2020 به محدود کردن دسترسی به سایت‌های پورنو با الزام پلتفرم‌ها به معرفی روش‌های تأیید سن رأی دادند. این رأی برای جایگزینی پاپ آپ هایی است که در بسیاری از سایت ها ظاهر می شود و از بازدیدکنندگان می خواهد که کادری را برای تأیید سن خود علامت بزنند تا از آنها خواسته شود سن خود را با ارائه اطلاعات شناسایی ثابت کنند.

با این حال، ثابت شده است که اجرای قانون دشوار است. در سال 2021، قانون‌گذار فرانسوی Arcom خواستار حق مسدود کردن سایت‌های پورنو بین‌المللی مانند Pornhub شد که به دلیل عدم جلوگیری از دسترسی افراد زیر سن قانونی به محتوای وابسته به عشق شهوانی جلوگیری می‌کردند، اما وکلای سایت استدلال کردند که این قانون خلاف قانون اساسی است زیرا بررسی سن کاربران حق حریم خصوصی آنها را محدود می‌کند.

انتظار می رود نتیجه این پرونده در اکتبر 2022 در دادگاه های فرانسه صادر شود.

با این حال، پیشنهادات جدید سنا به آرکام این اختیار را می‌دهد تا سایت‌ها را مستقیماً با اعمال جریمه‌های سنگین برای شرکت‌هایی که دسترسی به خردسالان را محدود نمی‌کنند، جریمه کند. این گزارش همچنین خواستار اجرای تکنیک‌های تأیید سن است که با قوانین حفظ حریم خصوصی داده‌ها مطابقت دارد – چیزی که با فناوری در حال تکامل امکان‌پذیر است.

نیل تورمان، استاد رسانه از دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان در مونیخ، آلمان، می گوید: «این فناوری به طور معقولی پیشرفته است. فقط این است که سایت‌های پورنو نمی‌خواهند با ممنوع کردن بازدیدکنندگان، تعدادشان را کاهش دهند، اگر مطلقاً نباید این کار را انجام دهند.»

اقدام سنای فرانسه ممکن است استفاده از چنین فناوری هایی را مجبور کند، اما سؤالات در مورد حق دسترسی احتمالاً باقی خواهد ماند.

دکتر امیلی استی، مدرس ارشد جرم‌شناسی در دانشگاه ساری بریتانیا، می‌افزاید: «این موضوع به چگونگی تنظیم اینترنت برمی‌گردد. “آیا با این فرض سازماندهی شده است که هر کسی که خود را بالغ اعلام می کند بالغ است یا بر این فرض که همه کودک هستند تا خلاف آن ثابت شود؟”

صنعت “بسیار مشکل ساز”.

همچنین سؤالاتی در مورد جامعیت ممنوعیت دسترسی افراد زیر سن قانونی به سایت های مستهجن وجود دارد.

برخی به ناچار راه هایی برای دور زدن محدودیت ها با استفاده از فناوری های در دسترس مانند VPN ها پیدا می کنند. دیگران نیازی به این کار ندارند – حدود 30 درصد از نوجوانان 15 تا 17 ساله فرانسوی محتوای پورنو را از طریق رسانه های اجتماعی تهیه می کنند، که تحت برنامه های فعلی محدود نمی شود.

این تعداد همچنین شامل نوجوانان مسن‌تری نیز می‌شود که فعالانه در جستجوی محتوای مستهجن هستند. بسیاری به اشتباه با آن مواجه می شوند یا توسط دیگران ارسال می کنند.

ستی می‌گوید: «صنعت رسمی پورن، مانند Pornhub و همه آن سایت‌ها، باید سن را بررسی کنند. اما بسیاری از راه‌هایی که جوانان در معرض محتوای صریح جنسی قرار می‌گیرند، بدون هیچ گونه اقدام عمدی از سوی آنها، مورد توجه قرار نمی‌گیرد.»

محدودیت‌ها ممکن است نوردهی تصادفی را از طریق پنجره‌های بازشو یا قرار گرفتن در معرض عمدی از طریق اشتراک‌گذاری پیوند کاهش دهد، اما مانع از آن نمی‌شود که بزرگسالان عکسی صریح از خود بگیرند و مثلاً آن را برای یک خردسال به صورت آنلاین ارسال کنند.

این تنش بین دنیای پورن حرفه‌ای و آماتور ممکن است در نهایت سخت‌ترین فضا برای دستیابی به قانون‌گذاران برای محافظت از خردسالان و کارگران پورن باشد.

از آنجایی که پلتفرم‌های حرفه‌ای به آماتورها اجازه می‌دادند ویدیوهای خود را آپلود کنند، نوع جدیدی از محتوای «حرفه‌ای» پدیدار شد که مستلزم ظهور تیم‌های تولید حرفه‌ای کوچک به‌عنوان تولیدکنندگان محتوای آماتور بود تا از کار بدون قرارداد یا حمایت در محل کار خودداری کنند.

در گزارش سنا چنین اقداماتی به‌عنوان عوامل مؤثر در ایجاد شرایط بد برای کارگران پورنوگرافی ذکر شده است.

با این حال، برای زنانی که در کانون رسوایی آزاری قرار دارند که در فرانسه فاش شده است، تحقیقات پلیس و مجموعه اقداماتی که سنا با هدف رسیدگی به این پرونده از هر طرف انجام می دهد، گام مهمی است.

سیتی می‌گوید: «در برخی جاها، برخی فکر می‌کنند که مشکل پورن نیست، بلکه دسترسی کودکان به آن است، در حالی که آنچه فرانسه می‌خواهد بگوید این است که مشکل عمیقی در خود صنعت پورن وجود دارد.

فرانسه همچنین در تلاش برای رسیدگی به موضوعی که بسیاری از کشورها با آن دست و پنجه نرم می کنند، به عنوان پیشرو رتبه بندی شده است.

تورمن می گوید: «فرانسه در تلاش برای اجرای این قانون از برخی کشورها پیشرفته تر است. زمانی که شواهدی مبنی بر موثر بودن چنین قوانینی داشته باشیم، می‌توانم برخی کشورها را از فرانسه پیروی کنند.»

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما