جوانان ایران در کشتی آزاد این روزها در حسرت طلا هستند! تمرین سوم

کد خبر: 1835974
8 مرداد 1401 ساعت 22:48 |
8.3 هزار بازدید |

2
نقطه نظر

در 5 وزن اول یک مدال نقره و یک برنز گرفتیم

رقابت های کشتی آزاد 5 وزن اول جهان با یک نقره و یک برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش “ورزش سه”، رقابت های فینال و رده بندی 5 وزن اول مسابقات قهرمانی آزاد نوجوانان جهان در رم ایتالیا برگزار شد و 3 کشتی گیر کشورمان نیز روی فرش رفتند و 1 نقره و 1 برنز کسب کردند. .
اولین نماینده ایران که امشب صعود کرد آرشا حدادی بود که پس از راهیابی به مرحله شانس دوم از سد اوزگور چاگلایان ترکیه گذشت و به رده بندی وزن 48 کیلوگرم رسید. حدادی در این مرحله مقابل رسول گالبورایف فرانسوی نایب قهرمان اروپا قرار گرفت که در ابتدای مسابقه موفق شد او را شکست دهد و با دو شکست 6 بر صفر پیش بیفتد. در پایین با دو آرنج حریف را گرفت و در کنار فرش له کرد که اعتراض مربیان فرانسوی را در پی نداشت تا نیمه اول با نتیجه 9 بر صفر به سود نماینده کشورمان به پایان برسد. الحدادی در ابتدای نیمه دوم با برتری 11 بر صفر حریف خود را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.
و تنها رضا سلیمیانیان که به فینال وزن 80 کیلوگرم رسیده بود در 5 وزن اول با 4 برد مقابل حریفی از آمریکا، بلغارستان، قزاقستان و تاجیکستان به فینال راه یافت. سلیمانی برای کسب مدال طلا به مصاف مور ساچین از هند رفت که در ابتدای مسابقه غافلگیر شد و مرتکب خطا شد و از بالا به سمت پل حرکت کرد اما توانست از خطر فنی فرار کند. ضربه ای که به دلیل خطای او در هنگام فرار از این خطر، اخطار دو امتیازی را در پی داشت و او روی زمین حریف نشست تا نتیجه را 6 بر صفر به ثمر برساند. نماینده کشورمان در نوبت دوم در نهایت موفق شد حریف هندی را با یک خم فریبکارانه به خاک بسپارد و در مرحله بعد یک بار پایش را از روی فرش برداشت اما تلاش سلیمانی بی نتیجه ماند و در نهایت او مسابقه را واگذار کرد. با نتیجه 6 بر 3 به مدال نقره نوجوانان جهان بسنده کرد.
آخرین کشتی گیر ایرانی که امشب روی فرش رفت محمدرضا لطفی بود که با شکست مقابل کشتی گیر فرانسوی از رسیدن به وزن 110 کیلوگرم بازماند و برای کسب مدال برنز به مصاف سینگ جاسپوران از هند رفت. لطفی در ابتدای بازی بر روی هوادار خود دفن شد و یک بار دیگر فیوز او برای نتیجه 4 بر صفر منفجر شد. در ادامه کشتی، این دو کشتی گیر عملاً هیچ کار مفیدی انجام ندادند تا این دیدار با همان نتیجه 4 بر صفر به پایان رسید و محمدرضا لطفی از کسب مدال بازماند.
در پایان روز دوم این رقابت ها کشورهای آذربایجان، قزاقستان، هند و آمریکا به مدال طلا دست یافتند. همچنین آمریکایی ها با 100 امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار دارند و با توجه به سه فینالیست که فردا در اختیار خواهند داشت، عملا به عنوان قهرمانی رسیده اند. تیم های هند، قزاقستان و آذربایجان به ترتیب با 85، 61 و 56 امتیاز دوم تا چهارم هستند و در کنار تیم کشورمان که با 47 امتیاز در رده پنجم قرار دارند، رقابت سختی برای کسب سکوی تیم ها خواهند داشت.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما